Amiről a festékben beszélnek 11-02

A Brooklyn Nets - New York Knicks találkozó a Sandy Hurrikán miatt elmaradt, így a Spurs-Thunder párharc maradt csak ma hajnalra. Így is volt bőven érdekesség a találkozón, hiszen Tim Duncan a tegnapi 732. dupla-duplája után Charles Barkley-t utasított maga mögé egy rangsorban, Kevin Durant is elérte a 10 000. pontját, volt itt buzzer beater és meccsnyerő dobás is - persze a negatív hős szerepét is kiosztották.

Mától Tim Duncan a liga történetének 17. legjobb lepattanózója - ez önmagában nem "akkora" szenzáció - ám ha tudjuk, hogy a rangsorban lejjebb nyomott Charles Barkley másik beceneve a Sir mellett a Round Mound of Rebound (magyarra nehezen átültethető kifejezés, a lepattanók kerek dombjaként fordítható, utal Barkley nem mindennapi testalkatára és a lepattanókhoz való "perverz" vonzódására), máris érthető, miért akkora dolog ez. Barkley 1993 MVP-je, ám 1991-ben úgy nyert All-Star MVP címet, hogy rekordot jelentő 22 lepattanót kapkodott össze. Tim Duncan ugyan hosszabb idő alatt szedett le ennyi lepattanót, ám ez mit sem kisebbíti érdemeit. A következő áldozat a 16. helyen az 50-60-as évek egyik legjobb centere, Bob Pettit, azonban a 13. helyen álló Shaquille O'Neal is alig több, mint 500 lepattanóra van tőle - vállalható cél erre a szezonra. Egy méltató videóval köszöntjük - illetve egy poszterrel, amit ma hajnalban helyezett el Serge Ibaka falán. Utóbbi úriember a liga legjobb blokkolója volt tavaly...

Kevin Durant brutális. Az előző három szezon gólkirálya 5 szezon és egy meccs után érte el a 10 000. pontját, amivel a második legfiatalabbként áll a rangsorban LeBron James után. KD szeptember 29-én töltötte be 24. életévét - pályafutása legszebb évei még csak most következnek...

Tegnap James Harden 37 ponttal mutatkozott be a Rocketsban, most a csere másik oldalán szereplő Kevin Martin is igyekezett, 15 ponttal és jó játékkal tolta a Thunder szekerét, nem rajta múlt a győzelem.

Russell Westbrook ekézésétől és Tony Parker hozsannázásától ma eltekintünk - aki szeretné látni, hogyan NEM SZABAD játszania egy irányítónak az NBA-ben, nézze meg a Sport TV-n az összecsapás ismétlését. A meccs megtekintését azoknak is ajánljuk, akik azt akarják tudni, hogyan KELL.

Két "legtöbb-legkevesebb" rekordot is jegyeznek ezen a napon. Andrew Bynum hét éve, 2005. november másodikán 18 évesen és 6 naposan az NBA történetének legfiatalabb játékosaként lépett pályára, megelőzve Jermaine O'Nealt. Bynum rekordja nem forog veszélyben, hiszen az NBA azóta 19 évre emelte a korhatárt. 1990-ben ezen a napon a Golden State Warriors 162-158 arányban győzte le a Denver Nuggets gárdáját: a 320 dobott pont a legtöbb az NBA történetében, nem hosszabbításos mérkőzésen. A Golden State-et ekkoriban a Run DMC után szabadon Run TMC-nek becézték, utalva a három legnagyobb sztár (Tim Hardaway, Mitch Richmond és Chris Mullin) keresztnevének kezdőbetűjére és a csapat faltól-falig stílusára. A csapat edzője Don Nelson volt. 

A nap tweetjei közül az első megint a Lakershez kapcsolódik, mostanában elég nagy felületet hagynak magukon ezekhez a támadásokhoz. Bruce Arthur, a National Post újságírója ironikus véleménye:

"Ramona Shelburne szerint tehát Mike Brown, aki soha nem nyert még bajnoki címet, azt mondja, hogy Steve Nash-nek nem kellene folyamatosan pick-and-roll-t játszania, mert még soha nem nyert bajnoki címet..."

A másik Chris Mannix-hoz, a Sports Illustrated újságírójához köthető a ma hajnali Spurs-Thunder meccs végjátéka kapcsán:

"Emlékeztek még arra, mikor Tony Parker nem tudott dobni? Ja, én sem."

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus