Amiről a festékben beszélnek 11-09

Kevin Durant Jordant idézte - Chicagóban. Miért kedvelik Denget és miért utálják Boozert a Bulls hívei? Ibaka előretör. A Clippers back2back nyert, nem akárhol. A liga történetének leghosszabb mérkőzését játszották 23 éve.

Kevin Durant kitör a pontdobógép sztereotípiájából. Az OKC kiscsatára figyelemreméltó változásokon ment át az előző szezonhoz képest. Már edzője, Scott Brooks is szóvá tette a múlt héten, hogy az egyébként sem önző KD vegyen vissza a passzaiból, és ne hanyagolja a dobásokat. Az előző 3 év gólkirálya bőven 25 alatti pontátlaggal szerénykedik ebben a szezonban, és a Bulls ellen is "mindössze" 24 pontot szerzett. Ugyanakkor a passzok után most védőoldalon alkotott, 3 blokkja emberes teljesítmény – figyelembe véve Durant posztját és testalkatát, illetve az ellenfél palánk alatti erejét.

Fájdalmas meccs volt a Bulls-Thunder a Bikák szurkolóinak. Kedvenceik (és Carlos Boozer) 6 pontos előnnyel fordultak az utolsó negyedre, de hatpontos vereség lett a vége. Derrick Rose távollétében (a 2011-es MVP visszatéréséről még mindig semmi hír) már korábban megállapítottuk, hogy ez a Bulls egy igazi jó munkáscsapat – ma sem hazudtolták meg magukat, hiszen 22 eladott labdába hajszolták bele a Thundert. Alapesetben ez elég a győzelemhez, most viszont kellett volna a vezér higgadtsága a végjátékban. Egy biztos: a Bulls eddigi masszív teljesítménye arra ösztönözheti a menedzsmentet, hogy ne adják fel teljesen az idei szezont, és március környékén (amikorra Rose térdszalagja is 110%-os lesz) vessék be irányítójukat.

Do it, Scott! Évek óta hever parlagon Serge Ibaka támadási potenciálja (mi is szóvá tettük pár napja), ám most úgy tűnik, hogy Scott Brooks elhatározta magát, és támadásban is használni fogja a liga blokk-királyát. Az eredmény most is csak azt erősítette, hogy ezt már sokkal hamarabb el kellett volna kezdeni: Ibaka 8/15-ös mezőnnyel, 4/4 büntetővel zárt, sőt még egy tripla is belefért a 21 pontba. A nagyember eddig az egyik legnagyobb nyertese James Harden távozásának.

Miért nem kedvenc Carlos Boozer Chicagóban? Egyrészt hihetetlen alibiket képes bemutatni nagyon sok pénzért, másrészt az utolsó három meccsén a mezőnyszázaléka nem éri el a 30%-ot. Egy ilyen szintű erőcsatártól 48-50% a minimum.

Amennyire nem szeretik Boozert, annyira rajonganak Luol Dengért. A pályafutása alatt csak a Chicagóban játszó kiscsatár extraklasszis védekezése mellett idén eddig támadásban is a gárda legjobbja – ma is 27 pontot szórt, 50% feletti százalékkal. Dengről tudni kell, hogy nyáron a brit válogatott ásza volt az olimpián, ám minden meccsén segíteni akarta idén a Bullst, így jövő nyárra halasztotta régóta meglévő kézsérülésének operációját.

A Clippers back-to-back győzött. Tegnap legyalázták a Spurst otthon, ma a Portland oroszlánbarlangjában tombolt a LAC. 60-39-re mentek a nagyszünetben, és bár a Trail Blazers visszajött a meccsbe (86-82-re zárkóztak a végén), a hazaiaknak komoly esélyük nem nyílt a győzelemre. Megint volt tömőparádé, viszont Vinny Del Negro, a Clippers vezetőedzője nagyon okosan sokat ültette a kezdőötöst, egyedül Chris Paul volt fent 28 percnél többet.

A Clippers egyetlen gondjának jelenleg a csere-magasemberek tűnnek. A tavalyi Kenyon Martin-Reggie Evans páros védekezésben szétkapta a palánk környékét, ami nem mondható el az idei Hollins-Turiaf-Odom trió tagjairól. Ha például Lamar Odomot sikerülne felpörgetni 2010-11-es, Legjobb Hatodik Ember Díjat érdemlő formájára…

Jamal Crawford, a Clippers (és az NBA) egyik legjobb cserejátékosa egy gyengébb mérkőzés után ismét 25 pontot szerzett. Crawfordban buzoghatott a bizonyítási vágy, hiszen 2011 decemberében nagy reményekkel érkezett Portlandbe, azonban nagyon nem találta meg a számítását.

A formálódó Portlandnek még magas volt a Clippers jelenlegi szintje. Lepattanókban nagyon alulmaradtak, viszont az újonc center, Meyers Leonard már több percet kapott, mint a kezdő JJ Hickson – talán érdemes lenne a kezdőötösben is kipróbálni.

23 éve egy meccsen két rekord is megdőlt az NBA-ben. A Seattle SuperSonics és a Milwaukee Bucks 154-155-ös mérkőzése az 5. hosszabbítás után dőlt el, a 24 másodperces támadóidő bevezetése óta ez a leghosszabb mérkőzés az NBA történetében. A Sonics klasszisa, Dale Ellis tartja a másik rekordot: a lehetséges 73 játékpercből 69-et a pályán töltött.

2007. november 9-én sporttörténeti pillanatnak lehetett szemtanúja a becslések szerint 200 millió kínai televíziónéző: a Houston Rockets és a Milwaukee Bucks két kínai játékosa, Yao Ming és Ji Jianlian először találkozott NBA-mérkőzésen.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus