Amiről a festékben beszélnek 11-15

A Memphis helyretette mindkét tavalyi döntőst. Átugrották Nate Robinsont! Rajon Rondo megsérült, de a sorozata él. A Pistons elsőzött, a Wizards még mindig nem. Találós kérdés: vajon melyik csapat áll ugyanannyi vereséggel, mint a bajnok Heat? A kép segít...

Dwyane Wade formán kívül. Az elmúlt napokban Wade-et kisebb sérülés hátráltatta, ami nem csak a mutatóiban, de a csapata játékában is megmutatkozik. Ma 2/10-es mezőnnyel dobott 6 pontot, elszórt 5 labdát. Chris Bosh is hasonlóan rettenetesen játszott.

Sok kicsi sokra megy. A Clippers megint úgy győzött (ezúttal a bajnok Heat ellen), hogy a Blake Griffin–Chris Paul páros alig több, mint 30 percet töltött a parketten. Apró dolognak tűnhet, hogy 6 perccel kevesebbet játszanak,  ám ha ezt felszorozzuk a 82 alapszakaszmeccs számával, akkor közel 500 percet kapunk – ez több, mint 10 mérkőzés teljes játékideje. Ezek az apró befektetések a playoffban nagyon nagyot fognak kamatozni.

Rajon Rondo – fél bokával is. Ha gonoszak lennénk, azt mondanánk: a Jazz mindent megpróbált, hogy megakadályozza Rondo-t abban, hogy tovább üldözze a Utah legendáját, John Stocktont. Rondo bokasérülést szenvedett az összecsapás derekán, azonban hollywoodi volt a történet vége, hiszen Boston Celtics így is győzött – és a 10 gólpassz is összejött. Rondónak zsinórban ez volt a 32. ilyen mérkőzése, Stockton 37-tel áll az örökranglista 2. helyén.

Megvan az Első! Valószínűtlen helyen, a Philadelphia 76ers otthonában szerezte meg első győzelmét a Detroit Pistons! A Sixers eddig nagyon masszív volt, most viszont kicsi zavar volt az erőben, 30% alatt dobott a gárda. A hazaiak eddigi legrosszabb dobóteljesítménye 30,1% volt 2004-ben – igen, akkor is a Pistons volt az ellenfél. Zárójelben: a mostani Pistons semmi másban nem vonható egy kalap alá a 2004-es bajnokcsapattal…

A nap beugrója. Kyle Singlert 2011-ben draftolta a Detroit a második körben, azonban a lockout miatt Spanyolországban kezdte meg profi karrierjét, és most futja újoncszezonját az NBA-ben. A kiváló csuklójáról ismert hátvéd-kiscsatár a megfázással bajlódó Rodney Stuckey helyére ugrott be a kezdőötösbe – 16 ponttal, 50%-os dobóteljesítménnyel hálálta meg a bizalmat.

Nincs meg az Első. A Washington még mindig szenved, ezúttal Dallasban voltak közel első sikerükhöz, de 18 pontos hátrányukból hat megmaradt a végére is. Pedig már Cartier Martin is beszállt, 10 perc alatt 4 triplát hajított be. Régi NBA-követőknek nem ismeretlen Martin és a Wizards kapcsolata: a kiváló csuklójú játékos évek óta hol be, hol kikerül a keretből, de nem próbálkozott máshol érvényesülni. Idén először kapott garantált szerződést – és arról ismert, hogy ehhez hasonló váratlan triplaesővel szokta kisegíteni csapatát. Most is majdnem sikerült.

A Timberwolves ma csak majdnem varázsolt. A hat stabil, egészségesen a csapat meghatározó játékosa nélkül kiálló Minnesota 16 pontos hátrányból 14-et ledolgozott az utolsó negyedben, de a végére kifogyott a nafta.

A nap WTF-ja: a Charlotte Bobcats 4-3-mal áll a Délkeleti Csoport második helyén – ugyanannyi vereséggel, mint a Miami Heat! Kemba Walker és Ramon Sessions folytatja nagy sorozatát (a két hátvéd idén még nem dobott 10 pont alatt), ráadásul előbbi döfte a kést a Minnesota-hívek szívébe az utolsó pillanatokban.

A Milwaukee Bucks a 2. helyen áll Keleten! A Bucks csak a tisztes vereség esélyét adta meg a Pacersnek, hiszen a vendég Indiana 15 ponttal nyerte az utolsó negyedet – így "csak" 14-gyel kaptak ki. Ha a Bucks tartja a ritmust, senki és semmi nem mentheti meg sztárjukat, Brandon Jenningset attól, hogy végre All-Star lehessen.

Tombolnak a Grizzlik. A Memphis sorozatban hatodszor győzött, 6-1-es mutatóval 2. helyen állnak a Nyugati Főcsoportban – utóbbi a gárda rövid történetének legjobb szezonstartja. A Thunder ellen a 2. negyedben 36-15-ös futást mutattak be, amivel kivették az OKC kezéből a meccset. A 2011-es nagy playoff-menetelés után ezt a robbantást a 2011-12-es évre prognosztizálták a szakértők, ám a lockout náluk is problémákat okozott a csapategységgel, tulajdonosváltás volt folyamatban, OJ Mayo is állandó problémaforrás volt, a kulcsemberek sérüléseiről-lábadozásairól nem is beszélve. Idén viszont eddig minden klappol a csapatnál – ez látszik az eredményeken és a játékukon is. Apropó, a Grizzlies pár napon belül mindkét tavalyi bajnoki döntőst elintézte…

Westbrook még mindig tengeribeteg. Az OKC ifjú játékmestere egyszerűen nem tud stabilan teljesíteni, nagyon hullámzó eddig: hiába adott ma is 13 gólpasszt (legjobbja idén), megint 30% körül dobott – és nem kevés vállalásból. A Grizzlies hátvédpárja, a Conley-Allen duó a Westbrook-Martin párosnál nagyobb neveket is hidegre tett már idén, most sem okozott gondot nekik, hogy Westy mellett Kevin Martint is messze legrosszabb OKC-meccsébe kényszerítsék bele.

A Warriors küzdeni is tud. A Golden State ott fogta meg a Horfordot nélkülöző Atlantát, ahol nagyon fáj: a lepattanókban. 44-29-re hozta a különcsatát a hazai gárda úgy, hogy Andrew Bogut továbbra is sérültlistán van.

James Harden éledezik – Jeremy Lin süllyed. A szezon elején az év szenzációjának tűnt az új houstoni páros, azóta viszont elég hullámzó a teljesítményük. Harden most kezd visszatalálni a helyes útra, de Lin nagyon nem – ettől függetlenül ez a kettős bármikor összeállhat.

Irányítóval mindjárt másképp néz ki a Bulls. Kirk Hinrich maga mögött tudhatja kisebb sérülését, a Chicago pedig rögtön visszatalált a győzelmi ösvényre. A Suns már a hosszabbítást is csak nagy szerencsével harcolta ki (Richard Hamilton nagyon ritkán hibázik büntetőt, különösen a végjátékban), és most egy árnyalatnyival halványabbak voltak az utóbbi napokban megszokottnál.

A nap jelenete ehhez a meccshez kapcsolódik: az egykori zsákolóbajnokot, Nate Robinsont nemes egyszerűséggel átugrotta Sebastian Telfair.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus