Amiről a festékben beszélnek 11-19

Kevin Durant és Kobe Bryant is tripla-duplázott. Keleten tojnak a nézőkre. Nyolcéves a "Malice At The Palace". Pau Gasol mérföldkőnél. Damian Lillard idei első "újoncos" megmozdulása. Russell Westbrook: végre. Rajon Rondo: még mindig.

A rejtegetett mester esete. Ugyan Mike D’Antoni még mindig nem ülhet le a Lakers kispadjára térdműtétje miatt, az edzéseket már ő vezeti, és természetesen az öltözőben is jelen van. A Suns egykori sikeredzője a hírek szerint csütörtök óta vezeti a foglalkozásokat, azóta a gárda két meccset játszott: Bryanték az elsőn 114 pontot, ma 119-et szórtak. A Lakers először áll 50%-on idén (5-5) – és egyúttal a 8., már rájátszást érő helyen.

Pau Gasol megdobta karrierje 15 000. pontját. A két német, Detlef Schrempf és Dirk Nowitzki után mindössze a 3. európai kosárlabdázó, aki elérte ezt a határt. Gratulálunk neki!

Kobe Bryant: tripla-dupla! Közel két éve nem írhattuk le ezt a szókapcsolatot, de most megtört a jég: a Lakers sztárja 22 pontja mellett 11-11 lepattanót és gólpasszt tett a közösbe a Rockets elleni győzelem alkalmával. Ennek ellenére Bryant tudja, hol a helye: "egy dobógép vagyok, nem tripla-dupla gyáros."

Radar Alatt. Chandler Parsons extra szezont fut eddig a James Harden-Jeremy Lin duó árnyékában, a tavaly a második körben draftolt kiscsatár első szezonjában elérte, hogy elcseréljék előle Chase Budingert - idén pedig bizonyítja, hogy mennyire jó döntés volt Kevin McHale-től, hogy bízott benne. Aki nem ismerné Parsonst és játékát: sok mindenben hasonlít McHale korábbi harcostársa, Larry Bird stílusára. Ma sem hozott szégyent erre a párhuzamra, 24 pontot (közte 4 triplát) szórt úgy, hogy mindössze két mezőnydobást hibázott el.

Kyrie Irving is ember. Bár csapata, a Cleveland Cavaliers még mindig nem faktor, a tavalyi draftelső eddig nagyszerű évadot fut. Ma azonban a 76ers irányítója, Jrue Holiday mellett nagyon nem élt, rosszul dobott és 5 labdát is elszórt – tegyük hozzá, előző meccsén kellemetlen ujjsérülést szenvedett. A Philadelphia 6-4-gyel áll a keleti 5. helyen.

A Raptors kozmetikáz, Jose Calderon "rondói" magasságokban. A Toronto simán verte otthon a Magicet, de így is csak 3-7-tel áll. A meccs egyetlen említésre méltó momentuma a sérült Kyle Lowry helyén pattogtató spanyol veterán, Calderon produkciója: az irányító 18 gólpasszt osztott ki.

A New York visszatért a győzelmi ösvényre. Azok után, hogy egy brutális idegenbeli back-to-back (Spurs-Grizzlies) végén elvesztették a veretlenségüket, a Knicks most kőkemény védekezésének köszönhetően simán húzta be a Pacers elleni, neccesnek várt meccsét, és továbbra is magabiztosan vezeti Keletet.

Keleten nem kényeztették el a szurkolókat. Négy olyan összecsapás volt ezen a játéknapon, ahol csak keleti alakulatok néztek farkasszemet egymással. Ezeken a meccseken mindössze egy csapat jutott 100 pont fölé (azok, akiktől a legkevésbé vártuk: a Detroit Pistons), és a ponthiányt az izgalmak sem pótolták: csak a 76ers-Cavs meccs volt 10 ponton belüli különbségű.

A Pistons elkerülte a szégyent. 11. meccsén megszerezte 2. győzelmét a Detroit, így nem jutottak az 1962-es és 1980-as csapat sorsára, és nem kezdték 1-10-zel a szezont. A Pistons nagyon simán verte a Celticset, ami nagyban köszönhető annak, hogy Rodney Stuckey helyére Kyle Singler került a kezdőbe: az újonc dobóhátvéd ma is 66%-kal dobott, míg Stuckey a kispad vezéreként valósággal lubickolt. Valamit megtalált Lawrence Frank vezetőedző.

Rajon Rondo: még mindig. Bár ma a Boston Celticsnek elég korán lefőtt a kávé (Paul Pierce is összeszedett egy bokasérülést), Doc Rivers a meccs végén visszarakta a pályára irányítóját, hogy meglegyen a 10 gólpassz, és ne szakadjon meg a sorozat.

Némileg meglepő lehet a Boston detroiti veresége, ám máris nem az, ha tudjuk: az elmúlt 5 játéknapon ez volt a Celtics 4. mérkőzése.

A Bikák lassítanak. Hosszú idegenbeli túrán van a Bulls, és otthonuktól távol nem annyira erősek. Pláne, ha Joakim Noah-nak kell a pontokat szórnia, mert Carlos Boozer teljesen "off". Minden elismerésünk a francia védekezőzseninek, de ő ebben a műfajban nem lehet elég.

A Portland visszajött 50%-ra. A Blazers szurkolói ritka természeti jelenségnek örülhettek: Ronny Price 10 pontig jutott a kispadról beállva. Ennek és a kezdőötös újabb remeklésének köszönhetően (Nicolas Batum 5 triplája előtt le a kalappal) a Trail Blazers elkezdte visszahódítani kicsit megcsappant szurkolótáborát.

Damian Lillard azért még újonc. Hiába az eddigi extra teljesítmény a Portland elsőéves irányítójától, 1-1 esetben még a fenekén van a tojáshéj. Rutinos NBA-nézők tudják, hogy ha már eldőlt a meccs, az utolsó pillanatokban az ellenfelek már lepacsiznak, és békés labdapattogtatással lepörgetik az órát. Lillard azonban ma nem figyelte az időt – jogosan kapta is meg a feddést Nate Robinsontól, a Bulls egykori zsákolóbajnokától.

A Nets és a statisztikaírók rémálma. 2011-12-ben 4 (!) Williams szaladgált az akkor még New Jersey Netsnek hívott csapatban, előfordult, hogy közülük hárman kezdők voltak. Ezt idézte fel a mai Kings-Nets, ahol mindkét oldalon volt 1-1 Brooks (MarShon és Aaron) és 1-1 Evans (Reggie és Tyreke). További érdekesség, hogy a Netsben ma tért vissza az All-Star Gerald Wallace, aki profi pályafutását éppen Sacramentóban kezdte.

Apropó, New Jersey. A Nets mostani, sacramentói sikerével 6-2-es mérleggel rajtolt – utoljára 10 éve fordult elő ilyen a csapatnál. Akkor a New Jersey Nets a nagydöntőig menetelt…

A nap statisztikai WTF-ja. Andray Blatche a nagyszájú, elpuhult, túlfizetett, magát szupersztárnak képzelő kosárlabdázók klasszikus esete volt az elmúlt években. Nem csoda, hogy a Wizards amint lehetett, szabadult tőle. Blatche most a sor végéről küzdötte vissza magát a Nets rotációjába, a mai produkciója pedig impresszív: 22 pont, 11/12-es mezőnymutató… Ha Avery Johnson féken tudja tartani Blatche személyiségét, óriási hasznot hozhat a Brooklynnak – ugyanis ha eddig is a kosárlabdával foglalkozott volna, már régen All-Star lenne.

Kevin Durant: első! Tripla-duplával kezdtük, azzal is zárjuk a mai Festéket. Az Oklahoma extraklasszisa fiatal kora ellenére már háromszoros pontkirály, azonban bármilyen hihetetlen, a tripla-dupla még soha nem jött össze neki. Most igen, 25 pontja mellé 13 lepattanót és 10 gólpasszt is felrakott a statlapra.

Russell Westbrook: na végre. Ami végképp kisimíthatja az OKC-drukkerek idén megszaporodott ráncait (azon kívül, hogy Kevin Martin 23/15-tel jelentkezett…): a gárda másik sztárja 50% feletti dobóteljesítménnyel szórt 30 pontot, kiosztott 7 gólpasszt, szerzett 5 labdát, és mindössze egyet adott el.

Ma 23 éves a Denver Nuggets energiabombája, Kenneth Faried, és töltötte be a 32-t a Chicago Bulls rutinos európai játékosa, Vladimir Radmanovic.

2004. november 19-e sötét dátum az NBA történelmében. A Detroit Pistons-Indiana Pacers összecsapás utolsó pillanataiban kirobbant verekedés igazi szégyenfolt, amelynek máig tartó hatásai vannak a ligában. Ron Artesttel példát statuált az NBA, 83 mérkőzésről tiltották el, de többen is súlyos büntetéseket kaptak - ezt követően jelentősen megszigorították az ilyen esetekben alkalmazandó szabályokat, aminek hatására drasztikusan sikerült is visszaszorítani a nem pályára való cselekedeteket.

A Pistons csarnoka, a Palace of Auburn Hills miatt csak "Malice At the Palace"-ként is aposztrofált balhéról ITT olvashattok bővebben.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus