Amiről a festékben beszélnek 11-20

A Memphis bénázott, a Clippers vezeti Nyugatot. Tim Duncan mérföldköve és újabb szivatása. OJ Mayo hihetetlen hosszabbítása. Brendan Haywood (tessék?) buzzer-beatere. A Washington még mindig képes alulmúlni önmagát. A Bobcatset csak dicsérni lehet idén.

A Grizzlies a tűzzel játszott – megégett. Ezt nem mi, hanem Marc Gasol, a gárda All-Star centere mondta a Denver elleni meglepő hazai vereséget követően. "Ma megkaptuk, amit megérdemeltünk. Az előző meccsen nem játszottunk jól, de az akkori ellenfél sem volt ennyire jó, mint a mai. Ha a tűzzel játszol, néha megégeted magad". A meglepő hazai vereségben vastagon benne volt Gasol és Zach Randolph is: a két nagyembert eltüntették a pályáról a negyedik negyedben.

Nem újdonság: a Nuggetsnél jó a pad. A Grizzlies sztárjainak limitálásában nagy szerepe volt JaVale McGee-nek, aki 18 perces játékidejébe zsúfolt bele 15 pontot és 8 lepattanót – ennek jelentős részét a kritikus 4. negyedre tartogatta. Még Ty Lawsonnal kellene kezdeni valamit: a Nuggets irányítója sokadik rossz meccsén van túl – szerencse, hogy a rutinos Andre Miller ott van a padon, ma is 8 asszisztot osztott ki.

Danilo Gallinari is megkezdte a szezont? Eddig a "rettenetes" és "kiábrándító" szavak jutottak eszünkbe az olasz kiscsatár játékát látva, de a Nuggets egyik alapembere ma nagyon odatette magát. Rudy Gay-jel szemben szerzett 26 pontot, és a 11 kiharcolt büntető is jó játékot takart.

Clippers: első! A Grizzlies vereségével a Chris Paulék vették át a vezetést Nyugaton, miután nem akárhol, San Antonióban tudtak győzni. A meccs minőségét és fontosságát azonban jól jelzi, hogy az eddig sokat pihenő Paul-Griffin páros most jóval több, mint 30 percet játszott. A Clippers mindössze egy hárompontost dobott be, 23-11-re elvesztették a büntetőcsatát – viszont sokadszor is bebizonyították: ez a Spurs nagyon sebezhető a festékben. Blokkban, lepattanóban és második szándékból szerzett pontokban sokkal jobbak voltak, és ez elég is volt a győzelemhez.

Kicsit árnyalja a képet, hogy Caron Butler, a LAC kezdő kiscsatára vállsérülést szenvedett.

Gregg Popovich-nak főhet a feje. Azok után, hogy Kawhi Leonard, a csapat kiscsatára és egyik legjobb védekezésbeli fegyvere megsérült múlt héten, most helyettese, a veterán triplavető Stephen Jackson is kidőlt. S-Jax dobókezén tört el kisujjának egyik csontja. De nem ez volt a legnagyobb gond ma San Antonióban a mesteredző szerint: "Ez a meccs a puha kategóriába tartozott. Egy pillanatig sem volt öt játékosunk, akik elég keményen játszottak volna ahhoz, hogy győzzünk. A Clippers ezt most elvitte mentális és fizikai agresszivitásával, illetve keménységével."

Tim Duncan újabb mérföldkőnél. A Spurs Timmy-je 1122. alapszakasz-meccsét játszotta, mindet a San Antonio Spurs színeiben – ezzel utolérte a vonatkozó örökranglista 5. helyén álló Hal Greert. A 10-szeres All-Star Greer 1958 és 1973 között játszott ugyanennyi mérkőzést a Syracuse Nationals, majd jogutódja, a Philadelphia 76ers színeiben.

A totális csőd szinonimája: Washington Wizards. Már 0-9-cel áll a fővárosi gárda, most az az Indiana Pacers tudott nyerni náluk, akik egyrészt nem túl erősek idén, másrészt tegnap még kemény meccset játszottak a keleti listavezető New York Knicks otthonában. A kezdőötös izmos 8/37-es mezőnymutatót hozott össze – nincs több kérdésünk.

Édes otthon. A Pacers All-Star centere, Roy Hibbert sem találta eddig a formáját, okkal bízhattak benne Washingtonban, hogy a kiváló védő Emeka Okafor mellett sem fog élni. Nos, Hibbert a meccs előtt megígérte edzőjének, hogy összeszedi magát, és 20-10-et fog csinálni a meccsen (20 pont, 10 lepattanó). Hibbert tartotta a szavát (22-10 jött össze), ő és palánk alatti társa, David West is extrát hozott. Hibbert a washingtoni Georgetown Egyetemről került az NBA-be, és mint utólag elmondta: ebben a csarnokban egyszerűen nem játszhat rosszul. Hogy miért nem? Azért, mert a Wizards és a Georgetown Hoyas is a Verizon Centerben játszik, így ez Hibbertnek tulajdonképpen hazai pálya.

A meccs, amit nem fogsz újranézni évek múlva. Egészen rettenetes produkciót nyújtott az Atlanta Hawks és az Orlando Magic, ahol a Hawks tényleg csak annak örülhet, hogy nyerni tudott. A Magicnél is lehet pozitívumot találni: még néhány ilyen előadás, és versenyben lehetnek a Wizards-szal az első draftjogért.

Van kiút. Tavaly a Charlotte Bobcats járt hasonló cipőben, mint a Magic – idén viszont figyelemreméltó fejlődést mutatnak a Hiúzok. Kevesen gondolták volna, de Gerald Henderson sérülése ellenére is pozitív a mérlegük, kiváló kispadjuk van, kifejezetten jól védekeznek, és az újonc Michael Kidd-Gilchrist is remek húzásnak bizonyult eddig. Most azt a Milwaukee Bucksot verték otthon, akik a meccs előtt 6-2-es mérleggel a 2-3. helyen tanyáztak Keleten.

A Bucksot lehozták a földre. Talán már ők is elhitték, hogy élcsapat lettek – hát nem. Az még elfogadható, hogy csak két triplájuk akad be, előfordul az ilyen – de a 11 kiharcolt büntető (pláne a Bobcats 30 kísérletével szemben) azt mutatja, hogy nem volt meg a kellő keménység, hogy ezt az 50-50-es meccset a maguk javára fordítsák. Az ilyen összecsapások megnyerésének képességét SOS ki kell fejleszteni magukban, különben megmarad ugyanaz a középszer, ami jellemezte őket az elmúlt években. Arról már nem is beszélünk bővebben, hogy az utolsó negyedben 11 pontos előnyt adtak le…

Utah Jazz: nem szép, de eredményes. Tyrone Corbin szakvezető nemrég átvariálta a Jazz kezdőötösét, és eddig ez kettőből kettő győzelmet hozott a csapatnak. Most a Rocketsot győzték le, és bár alig dobtak 40% felett, 55 pattanót szedtek le (előző meccsükön hatvanat). Bár az új kezdőcsapat eddig nagyon rosszul dob, viszont védekezésben nagyon hatékonyak. A döntés eddig azért is jó, mert a kezdőből kikerülő két játékos, Gordon Hayward és Marvin Williams ma 27 pontot termelt, a csereirányító Jamaal Tinsley pedig 11 gólpasszt osztott ki.

James Harden nem felejtett el kosarazni. Mindössze 6 pontig jutott a Rockets sztárja a Jazz elleni vesztes meccsen, ám ennek oka, hogy súlyos influenzával bajlódik.

A nap legizgalmasabb meccse volt a Dallas-Golden State – de messze nem a legjobb. Az utolsó percekben hibát hibára halmoztak a küzdő felek, a hosszabbításban némi meglepetésre a rutintalanabb Warriors simán hozta a győzelmet. A Warriors és (veresége ellenére) a Mavericks is playoff-helyen áll Nyugaton – erre kevesen fogadtak volna a szezon előtt.

Egyszemélyes csapat? A hosszabbításban egészen extrém módon alakult a Dallas Mavericks támadójátéka. Chris Kaman, Shawn Marion és Darren Collison 1-1 alkalommal kísérletezett dobással, de mindhárom kimaradt. Ezen kívül csak OJ Mayo dobott kosárra, ő viszont nyolc alkalommal, így a ráadásban csak ő szerzett pontot a Dallas oldaláról – a 11 egység egyébként nem számít rossz teljesítménynek.

Ma 31 éves Carlos Boozer, Isten éltesse (ha már a Chicago Bulls-szurkolók nem...)!

1993-ban ezen a napon a másodéves Shaquille O'Neal fantasztikus tripla-duplát szállított: 24 pontja mellé lekapott 28 lepattanót és kiosztott 15 blokkot! Az Orlando Magic nyerni is tudott a New Jersey Nets ellen.

1997. november 20-án A.C. Green, a Showtime Lakers korábbi kiváló erőcsatára már a Dallas Mavericks színeiben megszakítás nélkül 907. mérkőzésén lépett pályára - vagyis megdöntötte Randy Smith rekordját. A Vasember végül 1192-nél állt meg, amit valószínűleg soha, senki nem fog utolérni. Green sorozata 1986-ban kezdődött és 2001-ben ért véget. 2001. április 18-áig mindössze három mérkőzésről hiányzott - ugyanis az 1985-1986-os szezonban Pat Riley három alkalommal nem cserélte be...