Amiről a festékben beszélnek 11-22

14 meccs volt ma. Szinte lehetetlen rendes ajánlót írni egy olyan napon, amikor négy hosszabbításos meccs volt, Alonzo Mourning és Reggie Miller rekordjait döntötték meg, Kevin Love hihetetlen formában tért vissza, Dwight Howard 75%-kal büntetőzött - és Serge Ibaka buzzer-beater triplát dobott. Ugyanis ezek csak a legnagyobb érdekességek voltak...

60%-on a Charlotte Bobcats! Nem volt egyszerű, de a Bobcats behúzta hatodik győzelmét a Raptors ellen, ezzel a 4-6. helyen áll a Keleti Főcsoportban. A Hiúzok hét játékosa érte el a 10 pontot!

Vissza a padra. Kyle Lowry felépülésével a veterán Raptors-irányító, Jose Calderon hat mérkőzés után ismét csak csere volt. Kérdés, hogy meddig akarják fenntartani Torontóban azt a luxust, hogy két ilyen játékmesterük van – Calderon ugyanis kezdőként 12.8 gólpasszt átlagoltEgy biztos: ha cserélni akarják a spanyolt, akkor ennek a néhány meccsnek komoly árfelhajtó hatása lehet.

Mindig van lejjebb. A Magic meglepő győzelmet aratott a Detroit Pistons ellen, utóbbiak egész komoly életjeleket mutattak az elmúlt napokban, míg az Orlando kezdett kifulladni. A Pistons 74 pontja nagyon kevés, de az igazi rettenet a 3. negyedben volt, amikor 26-8-ra égtek, és a teljes második félidőben nem dobtak 20% felettMég egyszer: az Orlando Magic ellen.

Pálfordulás a Cavaliers-76ers meccsen. Néhány napja Jrue Holiday nagyszerűen fogta le Kyrie Irvinget, a Cavs irányítóját, ám ma visszakapta a kölcsönt: Irving kézsérülés miatt kidőlt, a helyén kezdő Jeremy Pargo pedig lejátszotta a pályáról a 76ers hátvédjét, és 28 ponttal vezette győzelemre a Clevelandet. A Philly játékosa, Thaddeus Young csodálkozott is, hogy milyen higgadt és elzárásokból mennyire jól dolgozik Pargo – ja kérem, 1-2 év Európa csodákat képes művelni taktikai érettség terén…

Rondo ma kevés volt. Hiába folytatta sorozatát a Celtics irányítója (ma 15 gólpasszt adott), a Spurs 112 pontot szórva nyert Bostonban. Gregg Popovich legénysége 58.4%-kal dobott – ez 2007, a Boston Celtics legújabbkori sikercsapatának összeállása óta a legmagasabb, amit engedélyeztek ellenfelüknek hazai pályán.

Már megint a Spurs-kiegészítők. Danny Green sorozatban 30. meccsén szerzett triplát (leghosszabb aktív sorozat a ligában), a brazil center Thiago Splitter a második félidőben nem tudott hibázni – 7/7 mezőnyből, 5/5 a vonalról. Különösen a büntetők becsülendők, Splitter legendásan rossz ebben a műfajban. De nem ma.

Egy pont az élet. A Washington már közel volt első sikeréhez, de nem, nem és nem. A rendes játékidő végén az új igazolás, Shaun Livingston kezében maradt a győzelmük Atlantában, a ráadás végén pedig a Hawks-triplaspecialista Kyle Korver volt a mérleg nyelve. Pedig Al Horford, a Hawks klasszis centere mindent megtett, 10-ből csak 1 büntetőjét dobta be…

A Wizardsnál valaki mérgezi a levegőt. Tavaly JaVale McGee (többek között) akkor vált közröhej tárgyává, amikor csapata egyik labdabirtoklásánál visszafutott védekezni, azóta viszont meccsnyerő emberré lépett elő – a Nuggetsban. Kevin Seraphin, a Washington jelenlegi egyik magasembere most ugyanezt a mutatványt adta elő.

Rekordgyanús megmozdulások. Az Indiana Pacers játékosai az utolsó 6 másodpercben 4 dobással próbálkozhattak a New Orleans ellen, azonban egyikből sem született pont – pedig ebbe belefért egy Roy Hibbert zsákolási kísérlet is. A hosszabbításban aztán helyreállt a világ rendje, a Pacers sorozatban második győzelmét aratta, és megkezdte a felzárkózást a keleti középmezőnyben.

A nap statisztikai WTF-jai a Pacers-Hornetsen. A sérült Anthony Davis távollétében Robin Lopez 17 (!) büntetőt harcolt ki. Roy Hibbert 10 ponttal, 11 lepattanóval és blokkal (!) tripla-duplát szállított, ám őt is elhomályosította Paul George: a fiatal kiscsatár 9 triplát dobott be, ezzel új franchise-rekordot állított fel a Pacersben. Hogy ki tartotta a régit? Reggie Miller…

Amit meg kell nézni (vagy legalább az összefoglalót). Igazi klasszikust játszott a Miami és a Milwaukee – volt itt minden: a Heat sztárjai egészen extrát játszottak, de így is csak hosszabbításban tudtak nyerni, a rendes játékidő végén a mélynövésű Monta Ellis blokkolta Wade meccsnyerőnek szánt tempóját. Udonis Haslem a Heat történetének legjobb lepattanózója lett (Alonzo Mourning üdvözletét küldi), Samuel Dalembert, a Milwaukee Bucks nagyembere pedig közel 11 évvel NBA-bemutatkozása után megszerezte karrierje első hárompontosát.

Ahol a győztes se örülhetett túlzottan. A Chicago Bulls negatív tartományba (5-6) került houstoni vereségével, azonban a hazai Rockets se lehet túlzottan vidám, hiszen 23 labdát adtak el, és csak a Bulls végjátékbeli összeomlásának köszönhetik, hogy nyertek – ám ezzel a sikerrel is csak a Nyugati Konferencia 13. helyén állnak Hardenék.

Ahol a vesztesnek is volt oka örömre. Bár a Denver Nuggets győzött Minnesotában és újra rájátszást érő helyen tanyázik, a vesztes Wolvesnál se szomorkodtak, visszatért ugyanis sérüléséből a center Nikola Pekovic és az irányító JJ Barea – a nap slusszpoénja azonban Kevin Love volt. A Wolves olimpiai bajnok sztárja a szezon előtt közvetlenül szenvedett kéztörést, ma azonban a vártnál két héttel korábban tért vissza a parkettre – nem is akárhogy: a fantasy-rajongók kedvence az első negyedben 16 pontot szórt és lekapkodott 6 lepattanót, végül 34, 14-nél állt meg!

Jason Kidd és Tyson Chandler visszakapta a kölcsönt. A szezon elején a Knicks a két egykori dallasi bajnok segítségével győzte le a Maverickset, a "visszavágón" viszont a Dallas darabokra szedte a New York védekezését. Jason Kidd egykori New Jersey-beli harcostársa, a veterán Vince Carter 25/15-je előtt le a kalappal, mint ahogy a két csapat 225 dobott pontja előtt is – ismerve a gárdák védekezésbeli kvalitásait.

A Suns új kezdőötöse aprított. Kikerült Luis Scola és Jared Dudley, bekerült Markieff Morris és Shannon Brown (nem érdemtelenül…) – a Suns pedig 27 ponttal alázta a jobb sorsra érdemes Portlandet. A Phoenix kis híján 60%-kal dobott!

A nap égése 1. A Brooklyn előző este még Los Angelesben vesztett a Lakers ellen, de ez belefért – a Warriors ellen viszont nem. Különösen úgy, hogy 30-18-ra nyerték az első negyedet. Nem lehet mentség, hogy Gerald Wallace megsérülését nem kockáztatták meg a Netsnél, mivel a palánk alatt így sem volt rossz a Brooklyn. A Deron Williams-Joe Johnson duó 22 pontja viszont kritikán aluli, pláne ha a velük szemben álló Stephen Curry-Klay Thompson párost vesszük alapul, akik 48 egységig hatoltak.

A nap legnagyobb tapsát mégsem ők kapták Oaklandben, hanem az a Brandon Rush, aki a szezon elején szenvedett nagyon súlyos, kettős térdszalagszakadást, és ma tudott először kilátogatni a Warriors meccsére. A szurkolók álló ovációval tisztelték meg a játékost.

A nap égése 2. A Brooklyn tegnapi ellenfele, a Lakers először tanyázott idén pozitív mérleggel (6-5), minden szépnek és jónak tűnt (végre) náluk – de csak máig. A Sacramento Kings, nincs rá jobb szó, feltörölte a padlót a sztárokkal. Hiába dobott 38 pontot Kobe Bryant, 7 labdát szórt el.

A nap rejtett mestermunkája. DeMarcus Cousins alig több, mint 20 perc alatt kipontozódott Dwight Howardról, de a Chuck Hayes-Jason Thompson duó a meccs többi részében teljesen levette a pályáról a Howard-Gasol párost. Superman 40 perc alatt mindössze 7 pontot és 9 lepattanót kapart össze, ám ami igazán döbbenetes: mindössze 4 (!) mezőnykísérlete volt. Legalább a büntetőket jól dobta (3/4) – de ez ma csak kis örömkönnycsepp volt a bánat óceánjában.

A Clippers pünkösdi királysága. Chris Paul nagyon gyengén játszott a Thunder elleni nyugati csúcsrangadón, így a meccsnapot még a nyugati első helyről kezdő Lob City az este végére visszacsúszott a 4. helyre.

Amit meg kell nézni 2. A Clippers oklahomai kirándulása is csak hosszabbításban dőlt el (ez volt a nap 4. ráadásos meccse). A vendégek még a rendes játékidő végén ledolgoztak 4 pontot az utolsó percben, azonban a ráadásban hengerelt a Thunder. Kevin Durant végre rendesen elkezdte támadni a gyűrűt – 21 büntetőt harcolt ki!

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus