Amiről a festékben beszélnek 11-25

A Hawks tud látványos is lenni. Klasszikus karácsonyi klip az NBA-től. A Wizards totális csőd, a Jazz csak félig. A washingtoni szurkolók nem nagyigényűek. Dwyane Wade és Russell Westbrook védőoldalon is tud. Most akkor melyik a Lakers igazi arca? Az újonc Harrison Barnes irtózatosan nagy poszterre tette rá Nikola Pekovic-ot.

A Thunder sztárjai javítottak. Tegnap a Boston ellen nem sok esélyük volt, ma viszont, ha nehezen is, de hozták a kötelezőt Philadelphiában. A Durant-Westbrook duó 67 pontot termelt. A rendes játékidő utolsó perce egy vicc volt, sorozatban maradtak ki a dobások – a hosszabbításban viszont négy OKC-kosaras is elsüllyesztett egy triplát (Durant, Westbrook, Martin és Sefolosha).

A 76ers csapatjátékának rejtett tartalékai. Nem véletlen, hogy Andrew Bynum bizonytalan helyzetének ellenére nincs pánik a csapatnál: ma úgy kaptak ki hosszabbításban, hogy végig partiban maradtak a liga egyik legjobb alakulatával. Az eddigi húzóember, Jrue Holiday ma például csak 6 pontig jutott (viszont 13 gólpasszig), de az eddig nem a pontzuhatagjaikról ismert Evan Turner és Thaddeus Young 55 egységgel terhelte meg a vendéggyűrűt. És ha az első félidőben 13 pontot szóró Jason Richardson nem sérül meg (boka), ez a meccs sima hazai siker lehetett volna.

Mi történt Kevin Martinnal? A Boston ellen 3, a 76ers ellen 6 pontot kapart össze (ebből a rendes játékidőben hármat) James Harden perceinek örököse. Sérülés nem nehezíti az életét, sokkal inkább arról lehet szó, hogy egyrészt a Celtics és a 76ers is nagyon erős hátvédsoráról ismert, másrészt a videóelemzők mostanra ízekre szedték a játékát.

0-11 – de hogy! A Washington Wizards 11. vereségét is összeszedte – pedig a Bobcats ellen kétszer nyerhették volna meg az összecsapást. Először a rendes játékidő végén: 17 másodperccel a vége előtt Martell Webster kiegyenlített, de a második büntetőjét kihagyta – majd Crawford és Singleton dobása (pöcizése) is kimaradt. Az első hosszabbítás legvégén Singletont tripladobás közben faultolták, ha mindhárom büntetőjét bedobta volna, nyer a csapata – egyet azonban kihagyott. A második hosszabbításban a Bobcats már nem kegyelmezett.

Hét győzelem. A 2011-12-es, 66 mérkőzéses alapszakaszban összesen 7 sikert tudott felmutatni a Charlotte (7-59) – most ez a 7 győzelem az első hónapban megvan! 7-5-ös mérlegével (és játékával!) a Bobcats a szezon eddigi legkellemesebb meglepetése.

Senki nem tudja, hol a helye. Randy Wittman, a Wizards vezetőedzője is megzavarodott kissé mostanában. Alacsony szerkezettel próbálkozik, azonban az újonc Bradley Beal és Jordan Crawford sem lubickol ebben a felállásban, pedig kifejezetten miattuk készült el. Shaun Livingston, az alig egy hete a csapatnál lévő irányító volt dicsérhető a kezdőötösből – miközben a rutinos és kifejezetten egymáshoz illő Trevor Ariza-Nene Hilario-Emeka Okafor frontcourt (3-4-5-ös poszt) a padon kezdett, ahogyan a 21 pontos Martell Webster és a dupla-duplát szállító Chris Singleton is.

A nap idézete. Az egyik, még meccsrejáró Wizards-fanatikus egy táblán fogalmazta meg vágyait, Mariah Carey  klasszikus, All I Want For Christmas Is You című számára utalva: All I Want 4 Christmas Is A Win – Csak egy győzelmet kérek karácsonyra. Lehet, hogy túl sokat akar…

A Clippersnél azért ennél többre számítottak. Sorozatban harmadik vereségét szedte össze Chris Paul csapata, és az előző, Brooklyn elleni zakónál is simább volt a Hawks elleni meccs. Az Atlanta 25 ponttal vezetett a 4. negyed elején…

Mi történt Jamal Crawforddal? Bár nem annyira látványos a visszaesése, mint Kevin Martinnak, a néhány bekezdéssel fentebb megfogalmazott gondolatok rá is érvényesek, hiszen a két utolsó ellenfél (Hawks, Nets) hátvédsora nagyon erős.

Helyreigazítás! Felháborodott magyar Hawks-szurkolók ezrei (na jó, nem) ragadtak billentyűzetet tegnap, követelve, hogy azonnal vonjuk vissza állításunkat, miszerint az Atlanta nem játszik szépen. Ezúton követjük meg őket...

Carlos Boozer nagy estéje. Ekéztük eleget a Bulls erőcsatárát, most viszont le a kalappal, 10/15-ös mezőnnyel 22 pontot tett a közösbe, és 19 lepattanót is szállított a Milwaukee Bucks ellen. A Chicago kőkemény, brusztolós meccset nyert a szomszédvárban, és visszajött 50%-ra.

Scott Skilest nem értjük. Fentebb megemlékeztünk Boozer remek estéjéről, nos, ehhez kellett több kisebb zavar is a Bucks gépezetében. Az oké, hogy Brandon Jennings bokasérülést szenved, ilyet nem lehet kivédeni. Viszont Samuel Dalembert, a gárda palánk alatti védekezésének alapembere minden különösebb ok nélkül kikerült a keretből (!) – nos, ezt már nehéz értelmezni (a hírek szerint elkésett a meccsről, de Skiles szerint nem). Azt még inkább, hogy miért Joel Przybilla került a helyére, miközben a liga egyik legjobb blokkolója, a ma este is 4 szerelést bemutató Larry Sanders is ott van a csapatban. Azon már el sem gondolkodunk, miért játszott 30 percet a teljesen formán kívül lévő Ersan Iljasova, és miért 1 (!) percet az az újonc John Henson, aki a Bucks előző meccsén, Miamiban 17 pontot és 18 lepattanót szállított…

Munkamegosztás – másképp. A Cleveland Cavaliers nyolc (!) játékosa dobott legalább 10 pontot (de senki sem jutott 20-ig), és az utolsó pillanatig kétséges volt a keleti listavezető Miami hazai győzelme. A bajnoknál azonban más jellegű a feladatmegoldás: James, Bosh és Ray Allen is termelte a pontokat, Dwyane Wade újkori szokásához híven elég rosszul dobott – naná, hogy az ő blokkja volt a kulcsmomentum a meccs végén…

Ennyire erős lenne a Memphis? A Grizzlies tegnap kicsinálta a Lakers játékát, ma viszont az aranysárga-lila alakulat brutális erődemonstrációt tartott Dallasban. A Grizzlies ellen Kobe Bryant becsületből próbálkozott, de nagyon nem mentek a dobásai, a Gasol-Howard duó láthatatlan volt – ma Kobe keveset vállalva jól vezette csapatát, a nagyemberek pedig pontot is alig engedtek a Dallas centereinek. 65-38 volt a nagyszünetben, így a második félidőben a Lakers cseréi is lehetőséget kaptak arra, hogy 42 pontos idényrekorddal kényeztessék szurkolóikat. Van mit törleszteni…

Közbevetés: Vince Carter ezredik meccsét játszotta, ő a 104. ilyen játékos az NBA történelmében.

Dallas: vagy jót, vagy semmit. Minden tiszteletünk a Nowitzki nélkül küzdő Mavericksnek, de otthon úgy dobni 37%-kal, hogy az ellenfélnél a második félidőben javarészt a cserék játszanak – no comment.

A Jazz hihetetlen idegenben. Továbbra is katasztrofális a Utah, amikor nem Salt Lake City-ben kell játszaniuk. A Kings a liga legalja, folyamatos csapatszerkezeti és mentális problémákkal – erre Tyreke Evans vezetésével úgy gázoltak át Tyrone Corbin fiain a második félidőben, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Tegnap Utahban találkozott a két gárda, ott például Gordon Hayward 23 pontot és meccsnyerő kosarat szállított csapatának, ma 1/8-as mezőnnyel, 8 ponttal szerénykedett – pedig a Sacramento egy nap alatt nem találta fel a spanyolviaszt. Hayward teljesítményingadozása jól jellemzi a Jazz jelenlegi helyzetét.

Okos húzás Keith Smarttól. A Kings szakvezetője a héten unta meg, hogy Isaiah Thomas nem teljesít megfelelően irányítóposzton, és helyére a korábban Houstonban kezdőként is bizonyító Aaron Brooksot tette meg kezdő játékmesternek. A lépés bejönni látszik, a Kings jobban emlékeztet azóta kosárlabdacsapatra – Brooks pedig, noha nem oszt tíz gólpasszokat meccsenként, veszélyes a tripláról és védekezésben is jó. Sacramentóban ennyi elég.

A Wolvesnál valami elveszett. Sorozatban ötödik zakóját próbálta fel a Minny Oaklandben, pedig Kevin Love az utolsó háromnál már a pályán volt. A Prérifarkasok, nincs rá jobb szó, összeomlottak a negyedik negyedben – de az egész meccsen nyoma sem volt a korábbi játéknak, és Rick Adelman mester sem tud már újabb ászokat előkapni a kabátujjból. Nagyon kellene már Ricky Rubio, aki összerántja a társaságot a nehéz pillanatokban.

Nagy utazás. A Golden State és a Minnesota is idegenben lépett fel előző este. A most hazai pályán szereplő Warriorsnak kellett nagyobbat utaznia – a pályán mindez nem látszott.

Stephen Curry rendezte sorait. A Warriors irányítója karrierje egyik leggyengébb estéjét produkálta Denverben, a Wolves ellen viszont becsűrt 5 hármast, és a 15 ponttal megnyert utolsó negyedben jól mozgatta a csapatot. Örömteli (mármint a Warriorsnál), hogy hátvédtársa, Klay Thompson is 24 pontot tett a közösbe.

Hab a tortán az újonc kiscsatár, Harrison Barnes, aki röpke NBA-pályafutása alatt már harmadik dupla-dupláját (10 pont, 11 lepattanó) szállította – ráadásul ma megidézte Oaklandben Baron Davis "in your face" zsákolásait.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus