Amiről a festékben beszélnek 12-05

Meglepő: Dwight Howard nem érzi magát hibásnak. A Rockets-pad beindult. Új sztár születhet Indianában. Jerry Stackhouse öregen is bátor. A Thundernek a 60% is majdnem kevés volt.

Tovább tart a tragikomédia. Természetesen a Lakers-szel kezdünk, ahol Pau Gasol sérülése miatt nem játszhatott, ezért helyén Antawn Jamison kezdett. Erre mégsem foghatják a Rockets elleni minimiális, kétpontos vereséget, mert a spanyol lassan hetek óta árnyéka volt önmagának, és a veterán Jamison most jól helyettesítette. Chris Duhon kezdett irányítóban, de nem is ez volt az újabb zakó oka, a csere cseréjének cseréje 7 gólpasszt osztott ki. Kobe Bryant 3 dobást is elrontott az utolsó két percben – ám ha előtte nem termel 30 felett (39-ig jutott), esély se lett volna a szoros meccsre.

Dwight Howard: öngól. A valódi ok ismét Howard és büntetőzése volt – a Rockets az utolsó három percben tíz alkalommal kényszerítette a vonalra a nagyembert, aki csak kísérletei felét, ötöt váltott pontra (egész meccsen 8/16). A Rocketsnál kalkuláltak ezzel, erre építve fokozatosan szűkítették a különbséget. A Lakers centere azonban nem csak hogy lerázta magáról a vádakat, de így nyilatkozott: "Miért cserélt volna le a mester? Az emberek azt mondanak, amit csak akarnak, de az ok, amiért vesztettünk, azok nem a büntetőim voltak. A védekezésünk nem volt ott a 4. negyedben." Szerény véleményünk szerint nem volt túl elegáns nyilatkozat a meccset látva. Hogy mást ne mondjunk, a Houston Rockets alig 37%-kal tüzelt mezőnyből…

A nap cseréi. A másodéves Rockets-center, Greg Smith, valamint a hátvéd Toney Douglas a legjobbkor lépett elő. A kezdőötösnek nagyon nem ment a dobás, ráadásul a center Ömer Asiknak és az irányító Jeremy Linnek faultgondjai is akadtak - ekkor léptek elő az előző szezonban sokszor megcsodált Houston-cserék idei utódai: Smith 21 pontig jutott (7/8 mezőnyből és a büntetővonalról is), Douglas pedig 22-ig.

Az év meglepetése. Utolsó verte az elsőt Washingtonban, és kevésbé sem árnyalja a képet, hogy Mario Chalmers, a Heat addigi egyetlen egészséges irányítója ujjsérülést szenvedett az első félidőben. A feladatait részben átvevő LeBron James ugyanis tripla-duplázott, Dwyane Wade és Chris Bosh jó százalékkal termelt, és a kispadról is jöttek a pontok. Azt lehetne inkább mondani, hogy a Heatnek a jó közepes teljesítmény, ami az esetek 90%-ában elég az alapszakaszban, most kevés volt.

A nap statisztikai WTF-ja. 38 mezőnykosarat szerzett a Washington Wizards, ezek közül 31 esetben gólpasszt lehetett feljegyezni előzményként. A jó csapatmunkát (ami nem igazán volt jellemző eddig a Wizardsra) az is jelzi, hogy heten (!) értek el legalább három gólpasszt. Mit mondhatnánk? Csak így tovább.

Mély Minnesota. Már "csak" Ricky Rubio, Andrej Kirilenko, Chase Budinger és Brandon Roy hiányzik a Timberwolves keretéből ilyen-olyan sérülések miatt – ez kifejezetten bő keretnek számít Rick Adelman mester számára. Heten értek el legalább 10 pontot a csapatban, erre építve nagyon elverték otthonában a masszív Philadelphiát – pedig Kevin Love-ot, a Wolves sztárját elérte az a hullám, amibe a sérülésből visszatérő sportolók a kezdeti lendület után belekerülnek: mindössze 6 pontig jutott. Azonban Love 20%-os mezőnymutatója is csak 53%-ra tudta lehúzni csapata átlagát…

Valakinek elő kell lépnie a padról. Nick Young, a Philly padról beszálló nehéztüzére lábujj-sérülés miatt hiányzott, és bizony az ő lendülete ma nagyon hiányzott a 76ers cseresorából. A Philadelphia szurkolóinak viszont nem kell aggódniuk: egyrészt a csapat keretében nem is egy, erre a szerepre alkalmas kosaras van, másrészt Doug Collins, a gárda veterán trénere kifejezetten szereti ezeket a fajta kihívásokat.

Új sztár születik? Egyelőre indokolt a kérdőjel Paul George, az Indiana Pacers fiatal hátvéd-kiscsatára esetében, de a hihetetlen fizikai adottságokkal megáldott játékos jó úton halad afelé, hogy a Pacers szurkolói egyre inkább elfeledjék a gárda sztárját, az egyébként szintén hasonló poszton játszó, sérült Danny Grangert. George idén már megdöntötte Reggie Miller csapatrekordját egy meccsen bedobott triplák számában – ma pedig csapata 80 pontjából 34-et vállalt, mellé zsenge 9 pattanót, 3 labdaszerzést és 2-2 blokkot és gólpasszt tett fel a statlapra. De nem is a statisztika a lényeg, hanem az, hogy újabb győzelemre vezette a Pacerst – Chicagóban.

Fura (nem)fújás. A Bulls vereségében az is közrejátszott, hogy a végjátékban Luol Denget meglehetősen furcsa körülmények között ’takarta be’ Roy Hibbert, a Pacers centere.

Pokoli torony. Zach Randolph, a Memphis Grizzlies erőcsatára 38 pontot és 22 lepattanót tett a közösbe a Suns ellen (3 blokkja csak hab a tortán) – a Suns egyébként nem tehetségtelen palánk alatti szekciója néha nagyon elveszettnek tűnt mellette.

A Suns elrontotta – megint. Goran Dragic az utolsó percben három pontra növelhette volna csapata előnyét, azonban kihagyta egyik büntetőjét – menetrendszerűen jött a túloldalon Rudy Gay, aki kiegyenlített és hosszabbításra mentette a csatát. Ott már nem volt kegyelem.

Grizzlies: újra a csúcson. A Heat vereségével a Memphis ismét vezeti a ligát, ami különösen azért nagy szó, mert az utóbbi hetekben előbb Mike Conley, most pedig Tony Allen dőlt ki. Kettejük hátvédpárosa jelenleg posztján a liga legjobb védekező duója.

61 pont és 60%. 61 pontot termelt az Oklahoma a Brooklyn elleni idegenbeli összecsapás első félidejében, és összességében 60%-kal dobott mezőnyből – de kis híján ez sem volt elég.

A nap vicces jelenete. A dobóhátvéd Jerry Stackhouse 40 évesen sokadvirágzását éli, azonban talán túl lelkes volt ennél a szituációnál. Az eredmény? Egy újabb Ibaka-poszter.

Brooklyn: erre lehet építeni. Bár 117-111-re kikaptak otthon a Thundertől, a Netsnek nincs oka szégyenkezésre: az All-Star formában kosarazó center, Brook Lopez távollétében is végig partiban voltak a liga egyik nagyágyújával. Külön kiemelhetjük a holtszezonban fillérekért igazolt egykori botrányhőst, Andray Blatche-t, aki korábban a kispadról beszállva, most pedig Lopez helyén a kezdőben is jól teljesít.

Hová tűnt a Thunder padja? Kevin Martin a kirobbanó szezonkezdet után egyre többször hoz gyengébb meccseket, és nem is százalékokban – ma még Eric Maynor is többet vállalt nála. Persze nem volt ez nagy dicsőség, hiszen ő is csak 9 pontig jutott.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus