Amiről a festékben beszélnek 12-23

LeBron James utolérte Karl Malone-t. Steve Nash visszatérése hollywoodira sikeredett. Belelendültek a nyugati középcsapatok (bocs, Lakers-drukkerek: még a ti csapatotok is ide tartozik). Atlantában érdekes meccs volt - nem a pályán történtek miatt. Vereségsorozat és vereségsorozat között is van különbség.

Visszatért Nash – megjött a Lakers szerencséje is? 13 pontos hátrányt dolgozott le idegenben a Los Angeles az utolsó negyedben és mentette hosszabbításra a derbit, pedig a Warriors idén nem arról ismert, hogy hagyná kiénekelni a sajtot a szájából. Kobe Bryant 16/41-es mezőnymutatója ellenére csapatszinten jól termeltek a LAL játékosai, hiszen összesen hatan jutottak 10 pont fölé – és nem volt köztük Pau Gasol…

Furcsa rotáció. Három kisemberrel (Nash-Morris-Bryant) kezdett a Lakers, ám ez annyira nem vált be – viszont Mike D’Antoni javított, és a kispadról érkező World Peace-Meeks-Hill trió 46 pontja több, mint jó. A Lakers sorozatban hatodszor verte meg a GSW-t, az elmúlt 19 alkalomból pedig 18-adszor.

David Lee tényleg extra. A Warriors nagyembere sokadik jó meccsét hozta idén, ma Dwight Howard csak lassítani tudta – azt is csak 30 percig, mert a Lakers nagyembere faultgondokkal küzdött és ki is pontozódott. Howard mentségére legyen szólva, a rendes játékidő vége felé magabiztosan termelt be két büntetőt, így a Warriors inkább nem kezdte el a "faultoljuk Howardot" című népi játékot.

Duplázott a Detroit! 24 órán belül másodszor is "megütközött" a Pistons és a Wizards, de most a fővárosban. Itt már szorosabb volt a derbi, de a vendégek így is 19 ponttal vezettek félidőben – a meccs hátralévő része már nem nagyon számított.

Nem eszik olyan forrón Atlantában. A Hawks súlyos idegenbeli zakóval, a Bulls remek győzelemmel hangolt kettejük találkozójára, ám az előzetes várakozásokkal ellentétben az Atlanta simán otthon tartotta a győzelmet – egyúttal megerősítette 3. helyét a keleti táblázaton a Bulls kárára. A 36-16-ra nyert második negyedben azt is elérték, ami a Chicagónál szinte példa nélküli: teljesen összeomlott a csapat védekezése.

Testvércsata. Jeff Teague már a Hawks kezdőirányítója, Marquis Teague egyelőre még küzd a rotációba kerülésért Chicagóban. Ma nem nagyon találkozott a két testvér, ugyanakkor Marquist megihlette a hely, újoncszezonja egyik legjobb teljesítményét nyújtotta.

Larry Drew: 100! Századik győzelmét aratta az Atlanta kispadján a mester, és ehhez mindössze 173 mérkőzésre volt szüksége. Ezzel is csak második az Atlanta örökranglistáján, bizonyos Lenny Wilkensnek csak 166 összecsapás kellett a kerek szám eléréséhez. Wilkens amúgy az első NBA-edző, aki elérte az 1000 győzelmet – nem rossz társaság, na…

A Jazz ellen csak így lehet. A Miami sziszifuszi munkával, pontról pontra növelte a különbséget a Utah ellen, a kőkemény vendégcsapat nagyon lassan adta meg magát. A Heat munkáját nehezítette, hogy Chris Bosh (influenza) nem játszhatott – viszont könnyítette, hogy a kiegészítőktől 10 tripla érkezett (csak Battier-től négy!).

LeBron James: Karl Malone-i magasságokban. A szezon 24. meccsén is elérte a 20 pontot a Heat klasszisa, ezzel megismételte az egykori Jazz-legenda 1989-es szezonrajtját. Mindez egyébként NBA-rekord is! Hab a tortán, hogy tovább folytatódott LBJ sorozata: zsinórban 443. mérkőzésén ért el legalább 10 pontot.

Indiana: van akarat. 46-29-re égett a félidőben (!) a Pacers, ráadásul a Hornets otthonában, sőt 22 pontos hátrányban is voltak – innen álltak fel David Westék, és sorozatban harmadik sikerükkel már az ötödikek Keleten!

New Orleans: helyünkre kerültünk? Sorozatban 11 vereség, nyugati utolsó hely – mégis, ez a csapat sokkal reményteljesebb, mint a tavalyi Hornets. A mai meccs igazi tanulópénz volt a fiataloknak: hogyan tartsuk meg az előnyünket és kontrolláljuk a játékot?

Robin Lopez: hoppá. Nem csak 6 ponton tartotta az All-Star Roy Hibbertet, de parádés dobásokkal jutott 24 pontig, 11 lepattanóig – és 6 blokkot is kiosztott. Nem Brook Lopez ikertestvérén múlott a Hornets sikere.

Charlotte: a helyünkre kerültünk. 7-5-tel kezdte a szezont a Bobcats, azóta viszont nem megy nekik: a Denver ellen sorozatban 15. zakójukat akaszthatták be a szekrénybe. A Hornets-szel ellentétben itt még komoly gondok vannak csapatépítésben: kinti posztokon már talán megvan a következő évek Bobcats-rotációja, a palánk alatt viszont nagyon súlytalanok. Nem lehetetlen, hogy ezt a hiányosságot a 2013-as drafton akarják orvosolni. Ha valóban így van, egy rossz szavunk se lehet: jól haladnak céljuk megvalósítása, egy jó drafthely elérése felé.

Megkövetjük Clevelandet. Tegnap arról beszéltünk, hogy simán meglesz a Cavs sorozatban hetedik veresége, Irvingék azonban ránk cáfoltak: Milwaukee-ból happolták el a sikert. A Bucks bostoni győzelme pirrhuszinak bizonyult, hiszen a 24 órával korábbi hosszabbításos meccs alaposan kivett a játékosokból. Mindez azonban semmit nem von le a Cavs sikerének értékéből.

Nagyon fontos siker Portlandben. Ötödik meccse nem tud hibázni a Trail Blazers, és mindez azt jelenti, hogy ott vannak a playoff-helyekért folyó csatában. A Suns ellen Damian Lillard újabb, 25 pontos, "fontos kosaras" meccsel jelezte, hogy követeli az Év Újonca díjat. A Portland sorozatának értékét növeli, hogy időközben LaMarcus Aldridge ki-kidőlt, Wesley Matthews pedig tartósan sérült. A triplaspecialista Matthews ma megpróbálkozott a játékkal, de 10 perc után jelzett fájós csípője.

Suns: most nem kellene leszakadni. Belelendült a Portland, a Minnesota, a Houston és a Lakers is – ha a Phoenix még akar valamit idén, meg kell indulniuk. A Blazers ellen nem voltak rosszak, de a második félidőben fokozatosan elvesztették a fonalat – ezt nem engedheti meg magának egy playoff-ért küzdő csapat.

A Memphisnek nem ízlett a back-to-back. 24 órával korábban még kemény csatában kényszerítették térdre a Dallast, a Rockets atlétái ellen egyszerűen elfogyott az erő. A Rockets gyorsasága fokozottan érvényesült, aminek nem is lehetett más az eredménye, mint a 25 pontos zakó.  A Grizzliesnél okosan nem is erőltették a sztárok játékát – ma felesleges is lett volna.

Rockets: úton. Egymást követő harmadik győzelmét aratta a Houston, amivel Kevin McHale fiai újra ott vannak a rájátszást jelentő helyeken – és a mai játékuk alapján ezt meg is érdemlik. Az igazi teszt azonban most jön: három idegenbeli meccs négy napon belül, a helyszínek sorrendben: Chicago, Minneapolis, San Antonio…

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus