Amiről a festékben beszélnek 12-31

A Lob City most nem volt annyira Lob City - de a győzelmet nem kell magyarázni. Mikor nő fel a Bucks? A Boston jelenleg a Bobcats szintjén. A Spurs nem segíti Dirk Nowitzki visszatérését. Dallasban irányított káosz van, de Vince Carter még tud nagyot zsákolni. DeMarcus Cousins: ez már Hollywoodért kiált!

Clippers: megvan a hibátlan hónap! Sorozatban 17. győzelmét aratta a Lob City, ezen belül decemberben 16-0-t repesztettek Griffinék – erre mindössze két csapat, a Los Angeles Lakers (1971-72) és a San Antonio Spurs (1995-96) volt képes korábban.

Nem volt könnyű szülés. A széria előző győzelmét is a Jazz ellen szerezte meg a Clippers, ám egyik meccs sem volt sétagalopp. Utahban komoly hátrányból tudott visszajönni a csapat, most pedig a Jazz volt nagyon szívós, köszönhetően főként Al Jeffersonnak. A Jazz kiváló erőcsatár-centere 30 pontig jutott, kiosztott 4 blokkot – vezetésével csapata komoly faultproblémákba hajszolta Blake Griffint (7 pont, 7 lepattanó, 1/5 a büntetővonalról, 5 szabálytalanság), és két kezdőjátékosa, Mo és Marvin Williams nélkül is közel állt a győzelemhez.

Még én is itt vagyok – mondhatta Caron Butler a Jazz elleni összecsapás után. A LAC veterán kiscsatára úgy szórt 29 pontot, hogy nem hibázott a triplavonal mögül (6/6). Nagyrészt az ő érdeme, hogy a Utah nem tudott veszélyesen közel jönni – az utolsó negyedben pedig a két szupercsere, Jamal Crawford és Matt Barnes összesen 13 pontot szerzett, amire már nem érkez(het)ett válasz a tartalékos ellenféltől.

A nap vicce. Alig 1 perc volt hátra a Clippers-Jazz meccsből, amikor ritka esemény miatt voltak kénytelenek elvenni a labdát a hazai csapattól: a Los Angeles játékosai képtelenek voltak 8 másodperc alatt átjuttatni a labdát az ellenfél térfelére.

Felnőtt megmozdulás a Pistonstól. Óriási győzelmet aratott néhány napja a Detroit a bajnok Miami Heat felett – ám ezek a meglepetés-győzelmek akkor érnek valamit (a dicsőségen túl, persze), ha utána erre lehet építkezni. Nos, a motorvárosiaknak sikerült, ráadásul most nem is kellett megszakadniuk a cserejátékosoknak, a kezdők is hozzátették a magukét – az újonc magasember, Andre Drummond (19 perc alatt 4/4 mezőny, 7 lepattanó, 2 blokk, 0 eladott labda) kiváló megmozdulásai is kellettek.

Nem felnőtt megmozdulás a Buckstól. Óriási győzelmet aratott tegnap a Milwaukee a bajnok Miami Heat felett – ám ezek a meglepetés-győzelmek akkor érnek valamit (a dicsőségen túl, persze), ha utána erre lehet építkezni. Nos, Monta Elliséknek nem sikerült a Pistons ellen. Hiába áll a Bucks simán rájátszó helyen, az ilyen bután elvesztett meccsek miatt nem jutnak előrébb. A fent említett Ellis egyébként csapata legjobbja volt (30 pont, 9 gólpassz), mellette azonban senki nem játszott jól – kivéve azt az Ersan Iljasovát, aki a szezon egyik legnagyobb csalódása az NBA-ben. Miért pont most, miért csak most? – értetlenkedhetnek a Bucks-drukkerek, és jogosan.

Scott Skiles keserédes jubileuma. 22 évvel ezelőtt egy Orlando Magic-Denver Nuggets összecsapáson állított fel NBA-rekordot a Bucks vezetőedzője – Skiles akkor a Magic színeiben 30 gólpasszt osztott ki. Csapatának ma 19 sikerült.

Lemészárolták a Bostont – az elmúlt napokban nem először. A karácsonyi kaliforniai túra nem jött be a Celticsnek: 29 pontos vereség a Clipperstől, 18-as zakó a Warriorstól – ma pedig mind közül a legfájóbb: 22 ponttal nyert ellenük a Kings. Az első kettő még magyarázható (a Clippers a ligaelső, a Warriors ellen pedig nem játszott Rajon Rondo), ez viszont nehezen. Nem játszott rosszul a Boston – csak mintha elvesztettek volna egy sebességi fokozatot, a Kings egyszerűen átrohant rajtuk. A Celtics csak azért áll még rájátszó (!) helyen, mert mögöttük a Sixersnek hasonlóan kemény a sorsolása – viszont a Philly a zakók ellenére is megőrizte a tartását.

Kings: hatott a szigor. Egy hete a Sacramento menedzsmentje eltiltotta 2 meccsre DeMarcus Cousinst, a gárda legjobb, de fegyelmezhetetlen játékosát, és bizony a csapattársai sem kímélték. A Kings azóta kosárlabdacsapatra emlékeztet, gyűjtögetik a sikereket – legutóbb a Knicks ellen győztek egy őrült meccsen. Ma a Celticset nagyon simán kalapálták el – DeMarcus Cousins pedig tripla-duplázott. Különösen a 10 gólpasszára hívnánk fel a figyelmet, mint ritka természeti tüneményre.

Isaiah Thomas: újra formában. A 2011. drafton utolsóként, 60. helyen húzott mini-irányító a szezon elején megkapta a karmesteri pálcát, azonban nem tudott élni a lehetőséggel, és néhány hete Aaron Brooksnak nem volt nehéz dolga kiszorítani a kezdőből. Azóta Thomas a kispadról beszállva fokozatosan építette fel magát, az utóbbi időszakban egyre több jó meccse akadt – a mai egyenesen kiválóra sikerült: 27 pontot szerzett (10/15 mezőnyből), és Rajon Rondo-t borzalmas meccsbe kergette bele.

Újabb Spurs-blowout. Közvetlenül karácsony előtt tért vissza Dirk Nowitzki a Dallasba, akkor a Spurs 38 pontos győzelemmel próbálta elvenni a német kedvét a kosárlabdától. Akkor franchise-rekordnak számító 20 triplát dobott be a San Antonio, most inkább a bentről dolgoztak Popovich mester fiai, de a végeredmény hasonló lett: 25 pontos siker. A Spurs zsinórban 5. alkalommal diadalmaskodott.

14 és 6. 14 különböző kezdőötössel állt már fel a Dallas, most Vince Carter került be a csapatba, és idén először kezdhetett. Ám a sorozatban 6. vereségét összeszedő Mavericksen ez sem segített, noha Vinsanity még előkapott egy régi önmagát idéző zsákolást is. Nowitzki viszont még mindig nem faktor, és ma a többiek is csak ideig-óráig villogtak: a negyedik negyedben 13 pontot vert rájuk a Spurs. Az 1/16-os triplamutató jól jellemzi, mennyire nincs még meg a ritmusa a csapatnak – azonban Rick Carlisle nem véletlenül volt bajnokcsapat edzője 2011-ben, a Dallas-drukkerek benne bízhatnak.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus