Amiről a playoffban beszélnek 05-07

A Bullsra elfogytak a szavak: Nate Robinson és Jimmy Butler az újabb hős. A két Kevin villogott Oklahomában. A Pacers semmi különöset nem csinált, csak hagyta, hogy ellenfele szépen megássa magának a gödröt és magára húzza a földet. A Spursnél most még éppen elég volt a rutin, a Miaminál nem. A Grizzlies továbbra is jó fordulatszámon zakatol. A 44 pontos Stephen Curry-ről nem hisszük el, hogy playoff-újonc. Mike Woodsonnak alaposan el kellene beszélgetnie a Knicks húzóembereivel.

A Kevinek megmentették a Thundert. A Grizzlies elleni első meccsen a csapat utolsó hét kosarából hatot Kevin Durant szerzett, összesen 35 pontig, 15 lepattanóig és 6 gólpasszig jutott – mindegyik kategóriában az OKC legjobbja volt. 35-15-5-öt az elmúlt öt évben csak LeBron James és Carmelo Anthony tudott összehozni… Mellette Kevin Martin volt elemében, 25 pontot szórt be.

Nem lesz sétagalopp a párharc egyik csapatnak sem. Az egyik oldalon egy extra Durant van, míg a másikon a Grizzlies a Clippers elleni párharccal ellentétben már az első meccstől odatette magát, kőkemény védekezést mutattak be, és az utolsó pillanatig esélyük volt a pályaelőny megszerzésére. Ahogy várható volt, a Randolph-Gasol tengely képes volt dominálni (38 pont, 20 lepattanó, 50%-os mezőnymutató) a palánkok alatt – a túloldalon az Ibaka-Perkins-Collison trió 3/19-es mezőnyt hozott össze, ami nagyemberektől egészen kritikán aluli.

Quincy Pondexter: majdnem hős. A harmadik negyed lefújásakor zseniális buzzer-beaterrel jelentkezett a Memphis jó formában lévő cseréje – a meccs végén pedig három büntetőt is dobhatott 90-93-nál. Már az elsőt kihagyta, így elszállt az esély az egyenlítésre.

Ezt egy csapat sem bírja el. Carmelo Anthony sérülten is 28 mezőnykísérletet vállalt (nem meglepő, hogy csak 10 dobás akadt be neki), míg a fejben ismét "régi önmagát idéző" JR Smith 4/15-tel jelentkezett – ennyi rossz dobással ritkán lehet meccset nyerni. A Knicksnek sem sikerült a Madison Square Gardenben a Pacers elleni nyitányon.

Nagyon kellene már Stoudemire. A sérülésből felépülőben lévő Knicks-erőcsatár sem észjátékáról híres, viszont tudására és rutinjára nagyon nagy szükség lenne a palánkok alatt: az Indianában Roy Hibbert (6/9) és David West (8/15) is remekelt támadóoldalon, a védekezésben pedig blokkpartit rendeztek: Hibbert 5, West 2 szerelést mutatott be. A New Yorknál jelenleg a csereember Kenyon Martin mellett csak Tyson Chandler lehetne faktor – a korábbi Év Védője viszont 28 perc alatt kipontozódott, alig 4 pontot, 3 lepattanót és 2 blokkot téve a közösbe.

Labdát Felton kezébe! A Knicks irányítója remekül játszott, de érthetetlenül keveset bízott rá Mike Woodson a játékszervezésben.

DJ Augustin lehet a párharc újjáéledője? A Bobcatsben még kezdő, de a Pacersben már kissé lesajnált csereirányító nem sok sót evett meg idén George Hill mellett/mögött, most viszont parádésan játszott: alig 13 perc alatt bevert 16 pontot (közte 4 triplát) – ha állandósítani tudná a dobóformáját, hatalmas nyereség lenne a Pacers kispadján, amelyről pont egy megbízható kinti scorer hiányzik.

Folytatódik a csoda. Luol Deng és Kirk Hinrich továbbra sincs a csapattal, alig 2 napot pihenhetett az ezer sebből vérző Bulls az egy hete tétlen Heat ellen, mégis nyerni tudott. Nate Robinson egészen hihetetlen formában játszik: "testvérével", JR Smith-szel ellentétben ő csak tovább erősödött fejben: 9 gólpassza mellett 27 pontot szerzett. 86-86 után már csak 7 pont született az összecsapáson – mind a hetet emberünk szerezte…

A sztahanovista. Jimmy Butler, a Chicago másodéves kiscsatára Luol Deng távollétében nem panaszkodhat arra, hogy nem kap lehetőséget: a Brooklyn elleni 6. és 7. meccshez hasonlóan a Miami ellen is kerek 48 percet játszott, vagyis nem cserélte le Tom Thibodeau. Mondjuk nem is lett volna nagyon kire… Butler nem mutatta a fáradtság jeleit, egész meccsen jól őrizte a friss MVP-t, LeBron Jamest, sőt a 4. negyedben zseniális volt támadóoldalon is: két darab 2+1-es játékot csinált, ezen kívül beszórt még két büntetőt és egy hárompontost is.

A Heat nagyon bealudt az első meccsen. A vasárnapi játéknap már figyelmeztető lehetett volna  a Miami játékosainak, azonban nem pörögtek fel megfelelően – különösen Chris Bosh játszott láthatatlan embert. A kispad sem lehet büszke magára, a veteránok sorra hagyták ki a dobásokat: Shane Battier, Ray Allen és Mike Miller együtt hozott össze 4/15-ös triplamutatót.

Egy kevés lendület kellett volna még. Három és fél negyeden át sokkolta a Warriors a Spurst, Stephen Curry remeklésével a 44 .percben 104-88-ra vezetett a GSW – ekkor viszont kifogyott a nafta a vendégek tankjából, a Spurs pedig futott egy 15-0-t, majd ki is egyenlített.

Az első hosszabbítás kevesebb izgalmat hozott, a másodikban viszont az utolsó percbe lépve 126-121-re vezetett a Spurs – erre Curry bevágott 4 pontot, majd az egész meccsen 2 percet játszó Kent Bazemore dobott ziccert, hatni látszott tehát a Mark Jackson-mágia. A végül 16 pontig és 11 gólpasszig jutó (egyébként rettenetesen dobó) Manu Ginobili azonban előkapott még egy nyulat a cilinderből…

Mennyi? 30! Kevésen múlott, de a komoly gyomorrontással bajlódó Tim Duncan továbbra is tart egy hihetetlen csúcsot: San Antonióban még nem kapott a Warriorstól. A 29 darabos alapszakasz-sorozat most egy playoff-meccsel bővült.

Stephen Curry: 44!!! 50% felett dobott a GSW irányítója, beszórt 6 triplát, kiosztott 11 gólpasszt – még 1-2 ilyen meccs, és elfogynak rá a jelzők.