Frissítve: Sacramentóból Seattle-be?

Adrian Wojnarowski, a Yahoo! Sports szakírója Twitterén nemrég jelezte, hogy információi szerint a Sacramento Kingset tulajdonló Maloof-család megegyezett a Steve Ballmer és Chris Hansen fémjelezte befektetői csoporttal, és eladja a Kings-franchise-t - ha mindez igaz, akkor már a 2013-14-es szezonban egy régi-új csapatot köszönthetünk: visszatérhet (még ha kicsit kacifántos úton-módon is) a Seattle SuperSonics.

A Microsoft révén ismert Ballmer és a befektetői alapokban utazó Hansen néhány hónappal korábban sikeresen menedzselte azt a projektet, amelynek célja egy új, multifunkciós csarnok felépítése Seattle-ben. Az új aréna 2015 nyarán nyitná meg kapuit, így ha a Kings tényleg költözik, akkor 2 éven belül a liga legmodernebb sportcsarnokában szerepelhetne - addig pedig a legendás Key Arena-ban szoktathatná vissza szurkolóit a profi kosárlabdához. A hírek szerint a pénzemberek emellett egy NHL-csapatot is szeretnének záros határidőn belül a városba hozni - a hokiliga jelenlegi pénzügyi helyzetét tekintve ez jóval egyszerűbb vállalkozás lenne a Sonics visszahozatalánál. Így egycsapásra sportnagyhatalom lehetne Seattle, hiszen mind a négy major sportban (amerikai futball, baseball, kosárlabda, jégkorong) lenne csapata - ilyen kondíciókkal jelenleg csak 12 nagyváros, illetve környezete rendelkezik.

A nagyon megbízhatónak számító Yahoo! Sports-os szakíró értesülései szerint 500 millió dollár körül lesz a vételár, és egy kicsi részesedés megmaradna a Maloof-család tulajdonában. Az 500 millió egyébként a legtöbb lenne, amit NBA-franchise-ért kifizettek: az eddigi csúcsot a Golden State Warriors 2010-es tulajdonosváltásakor jegyezhettük fel, 450 millió dollárral.

Köztudott, hogy David Stern, az NBA 2014-ben leköszönő első embere szívügyének tekinti, hogy még vezetése alatt visszatérjen a liga Seattle-be. 2008-ban sokan őt okolták az eredeti Seattle SuperSonics-franchise Oklahoma City-be történő költözéséért, ezt a csorbát mindenképp szeretné kiküszöbölni. Stern eddig is támogatásáról biztosította a Ballmer-Hansen csoportot. Mellesleg Seattle városának fenntartották a SuperSonics nevet és a zöld-sárga színkombinációt, így jogi akadálya nem lenne, hogy a régi néven és színekben tündököljön a város csapata - még ha nem is lenne jogutódja az eredeti, már Oklahoma City Thunderként működő klubnak.

Kicsit kitekintve az NBA viszonyaira, jelenleg négy klub működik Kaliforniában: a Lakers, a Clippers, a Warriors és a Kings. Nyilvánvalóan a Lakers-Clippers-Warriors triónak nem jönne rosszul, ha eggyel kevesebb ellenféllel kellene megküzdenie "házon belül" - nem is a pályán, hanem a gazdasági környezetben. Az is érdekes kérdés lehet, hogy ha Seattle-be költözik a csapat, akkor mindez átrajzolja-e az NBA csoportjait, hiszen Seattle északabbra fekszik (bár nem sokkal), mint Portland, és már a Trail Blazers sem a Pacific (Csendes-óceáni) Csoport tagja.

Mint látjuk, sok nyertese lehet ennek a változásnak - az egyedüli, de komoly vesztes Sacramento lehet, ahol a liga egyik legjobb szurkolótábora található. Hosszú ideje megy már a huzavona a tulajdonosok és a város között (ahol egy NBA-legenda, Kevin Johnson a polgármester...), és tavaly az alapszakasz utolsó meccsén már jelképesen elköszöntek a csapattól - ez azonban most megrázó hír lehet a szurkolóknak. Fura paradoxon, de mindezt legjobban a Seattle SuperSonics szurkolói érthetik meg, akik legalább annyira fanatikusak, mint Kings-es kollégáik.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus