Hírmorzsák 2011-10-15 (19:00)

Természetesen a lockout és az abból fakadó következmények a legfontosabbak most a ligában. Amare Stoudemire szerint az új szabályok, az alacsonyabb bérezés ahhoz fog vezetni, hogy a játékosok nem az eredményre, csak saját statisztikáikra fognak odafigyelni. Az NBA-ről egyébként sem mondhatnánk, hogy önbizalom hiányos emberek gyülekezete, de STAT szerint még önzőbbé fognak válni a játékosok, mivel a hard cap és a nem garantált szerződések óriási megosztottságot fognak eredményezni: vagy nagyon sokat keresel vagy nagyon keveset. Értelemszerűen az első csoportba többen akarnak  majd bekerülni, mint amennyien ténylegesen fognak, ez pedig a liga színvonalának csökkenését eredményezi majd.

Steve Kauffman ügynök szerint George Cohen bevonása fogja megoldani az egész problémát. Kauffman nem játékosügynök, hanem edzők és általános igazgatók vannak ügyfélkörében, mint pl. Donnie Walsh, John Hammond, Rod Higgins, Mark Jackson vagy Monty Williams. Twitteren közölte gondolatait, ami szerint Cohen lesz a kulcs a megegyezésben, ugyanis soha nem látott még csak hasonló kvalitású mediátort sem. Előtte mindenki egyenlő, okos és fair javaslatokat fog tenni és a 82 meccs még mindig elképzelhető.

Dwyane Wade is megosztotta érzéseit a nagyközönséggel. Azt elárulta, mindenki tudja, hogy minél tovább tart a lockout, annál több nézőt fognak veszíteni és ezt senki nem szeretné. Azt is hozzátette viszont, hogy az ő álláspontjukat közel sem ismerik annyian, hiszen nem sírták tele a sajtót a problémáikkal, ellenben a vezetők ezt tették. Azt is elmondta, hogy nem ért egyet David Sternnel. Szerinte nem abból adódik a hátránya a kis piacú csapatoknak, hogy kevés a pénzük és a bevételük, mert a legfontosabb az, hogy ki irányítja a franchise-t és ez menedzsment probléma, sikerességük mértéke pedig nem változna hard cappel sem, mert egyszerűen rosszul vezetett klubokról van szó. Mivel a San Antonio is nyert négy bajnokságot az utóbbi években, pedig elvileg kis piacú franchise-ról van szó, így szerinte nem ezen van a hangsúly.

Szintén Miamivel és Sternnel kapcsolatos, hogy nem régiben rávilágítottak az újságírók, micsoda ellentmondásba keveredett magával a commish egy év alatt. Októberben, a Big3 kialakulásakor még azt mondta, hogy ez nagyon jó a ligának, hiszen óriási felhajtás volt körülöttük és nem nagyon lesz szerinte olyan, hogy ne teltház előtt játszanának, plusz szerinte alakultak már máskor is szupercsapatok  (például a Lakers, a Celtics vagy a Spurs) és ez jó. A döntő alatt már azt nyilatkozta, hogy olyan CBA-t próbálnak majd összehozni, ami sokkal attraktívabbá teszi annak a lehetőségét, hogy a kosarasok aktuális csapatuknál maradjanak, a hard cap pedig szinte lehetetlenné tenné az ilyen csoportosulások kialakulását. Azt azonban Stern is hozzátett, hogy a rövidebb Bird-jogok, a keményebb luxusadó szabályok és a fix fizetési sapka is csak befolyásolni tudják a játékosokat, a döntést mindenkinek magának kell meghoznia és azt ő is tudja, továbbra is lesznek olyan csapatok, amelyek előnyt élveznek a többiekkel szemben.

Ahogy arról tegnap beszámoltunk, célegyenesbe ért a Philadelphia 76ers adás-vétele. Úgy tűnik, az új tulajnak nem kell új GM után néznie (ha nem akar), ugyanis Ed Stefanski és a Raptors között megszakadtak a tárgyalások. A Sixers jelenlegi általános igazgatója az utóbbi napokban a legesélyesebb jelölt volt a torontói franchise ugyanezen posztjára, ám két forrás is megerősítette, hogy vakvágányra futottak a szálak és hogy ezzel Jeff Bower visszakerült a kalapba, jelenleg ő az első számú jelölt az állás betöltésére.

Maurice Evans egyébként is az értelmesebb játékosok közé tartozott, ám idén nyáron elérte, hogy ezt már papírral is bizonyítani tudja. Amellett ugyanis, hogy a Játékosok Szakszervezetének egyik fő tagja (annak a bizottságnak a tagja, akik a tényleges tárgyalásokat bonyolítják és az ajánlatokat értékelik), másra is szánt időt: elvégezte az egyetemet. Még 2001-ben, harmadévesen hagyta ott a Texas Egyetemet annak reményében, hogy az első körben elviszik, de végül nem kelt el a drafton. "Nagyon büszke vagyok rá, hogy sikerült megcsinálnom. Sajnos nem kapott annyi teret a sajtóban, mint a tárgyalások, de nagyszerű és produktív nyaram volt. Mielőtt tovább tudnál lépni, mindig el kell érni bizonyos lépcsőfokokat és nekem ez egy ilyen fok volt. Eddig nem sikerült megcsinálnom, mert az NBA karrieremmel kellett törődnöm, de mivel a lockout miatt jutott rá időm, azonnal kihasználtam a lehetőséget" - mondta Evans, aki a játékos karrierje utáni időkre is gondol és már most nagyon jó kapcsolatot ápol a Hawks GM-jével, Rick Sunddal és a Wizards igazgatójával, Ernie Grunfelddel is.

Az idei draft egyik legnagyobb tehetsége Jared Sullinger lehetett volna, ám ő visszalépett még időben, így jövőre is az Ohio State Buckeyes csapatát erősíti majd. A hírek szerintem nem vesztegette az időt és a nyáron 20 fontot adott le, valamint testzsírszázalékát is csökkentette 16.7-ről 12.1-re. Állítása szerint többet fog fineszből játszani és nem mindig a fizikumával akarja majd befejezni az akciókat. Szeretne még komplettebb, gyorsabb és hasznosabb lenni. Szorosan kapcsolódik hozzá, hogy mivel a lockout alatt nem sok melójuk lesz saját csapatukkal, ezért az NBA-s csapatok alkalmazottai szinte egytől-egyig az egyetemi ligát fogják megfigyelni. Az is hozzátartozik, hogy ha érvényben maradnak az előző CBA szabályozásai, tehát középiskola után egy évvel lehet jelentkezni a draftra, akkor a 2012-es class-t sokan az utóbbi évek legminőségibb és legmélyebb állományának tartják, mert amellett, hogy sok tehetséges fiatal került fel a középiskolából, sok kosaras vissza is lépett az idei megmérettetéstől a lockout miatt.

Carmelo Anthony üzent az őt kritizálóknak: azért akarta, hogy még az off-szezon előtt csapatot váltson, mert tudta, hogy ilyen nyarunk lesz. Mint ismeretes, Donnie Walsh nem volt annyira meggyőződve arról, hogy mindenképpen lépniük és cserélniük kell a Denverrel, hiszen ő a szezon után a szabadügynök piacról akarta megszerezni a sztárt, így pedig ki kellett fizetni a Denver igényeit. Ettől függetlenül a Knicks főként James Dolan tulajdonos (és Isiah Thomas) nyomására mégis cserélt, majd azonnal Anthony orra alá dugott egy három éves, 65 millió dolláros szerződést, amit természetesen Carmelo alá is írt és most nagyon úgy tűnik, helyesen döntött. "Az átlagembereknek üzenem, akik azt hitték, hogy a semmiért kértem cserét, hogy a lockout lehetőségének hatalmas szerepe volt a döntésemben. Tudtam, hogy jön a piac és azt is, hogy csúszni fog és az egész egy nagy káosz lenne. Ha maradtam volna, most szerződés nélkül lennék és teljes bizonytalanságban." - nyilatkozta a sztár.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus