Playoff-percek: ismét elbukik az első körben a Toronto?

George rekordot döntött - amikor az újonc oktat - lenullázott Raptors - Wade és a triplák - a Microsoft-párharc - 2. körben a Portland

Amikor kell, megy az a tripla

Dwyane Wade 2015 decembere óta nem dobott hárompontost, de ez idő alatt mindössze 22 alkalommal próbálkozott a vonalon túlról - az alapszakaszban meccsenként 0,6 triplakísérlete volt, és ezek 15,9%-át tudta kosárra váltani. A 28,4%-os karrierátlag is jól mutatja, hogy nem erről híres a Miami ikonja, ám amikor a legjobban kellett, már korábban is elő tudta húzni ezt a fegyvert - volt olyan rájátszás, ahol meccsenként 7,4 hármast vállalt és 40,5%-kal be is dobta ezeket. A Hornets elleni sorozat első öt meccsén összesen egyet, a hatodik találkozón viszont kettőt vállalt, mindkettőt a negyedik negyedben, és mindkettőt a helyére küldte - egyet 90-88-nál, amikor a Charlotte felzárkózott. Ezt követően dobott még egy duplát, és kiosztott egy blokkot is - a veterán klasszis kimerítette a "clutch" kifejezés fogalmát...

Valódi megoldás nem született

Az első félidőben jobb ritmusban kosarazott a Miami, mint az utóbbi találkozókon, de összességében nem talált igazi megoldást a Hornets védekezésére - sem a kezdőben, sem a rotációban nem volt változás, Erik Spoelstra tulajdonképpen nem lépett semmit. Ezzel együtt végig a Heat járt előrébb, és most Dengék jöttek ki jól a szoros végjátékból - ezek után parádés hetedik meccsre számíthatunk Miamiben...

A Hornets sem villog

A Charlotte játékát is lebontotta a Heat úgy, ahogy az eddigi meccseken fordítva történt - ezúttal már csak Kemba Walker egy-egyeire, valamint a két center belépéseire (Jefferson szintén egy-egyezett) építhettek. Nic Batum újabb sérülésével ismét csökkent a fegyverek száma, ráadásul az eddig többször remeklő Marvin Williams 0/7-et, Jeremy Lin 1/8-at, Courtney Lee 1/2-t dobott mezőnyből. Nem valószínű, hogy bármelyik fél nagyot tudna már változtatni, egy igazi ki-ki meccsre számíthatunk a következőn, ahol az fog nyerni, aki nyugodtabb tud maradni.

Paul George rekordot döntött

A Pacers kiscsatára átlagolja eddig a legtöbb pontot (28,8) az idei rájátszás során, volt 39 pontos estéje is, és másban is jeleskedik - van 6 lepattanója, 4,8 gólpassza és 1,8 labdaszerzése is meccsenként. Emellett 55/58 büntetőt értékesített eddig a hat találkozó folyamán, amellyel franchise-rekordot döntött - a Pacers történetében még senki nem váltott pontra ennyi büntetőt egy playoff-széria során. 

Nagy dolgot vihet véghez a Pacers

Az Indiana lehet a hatodik olyan csapat, amely a rájátszás első körében hetedik kiemeltként legyőzi a második kiemeltet. Eddig 1987-ben a Seattle verte a Dallast 3-1-re, 1989-ben a Golden State a Jazzt 3-0-ra, 1991-ben szintén a Golden State a San Antoniót 3-1-re, 1998-ban a New York a Miamit 3-2-re, 2010-ben pedig a San Antonio a Dallast 4-2-re.

Atomjaira bontva a Toronto

A Raptors játékát teljesen lenullázta a Pacers, és az egész széria során csak felvillanásai voltak Dwane Casey együttesének - igaz, ezekkel is megnyert már három mérkőzést. DeRozan 18,6 dobást vállal meccsenként, de csak 33,3%-kal értékesíti ezeket, Kyle Lowry mindössze 31,4%-kal tüzel, Jonas Valanciunast hosszú idő után kezdték el most ismét keresni (kényszerből), és DeMarre Carrolltól vagy éppen Terrence Rosstól sem az jön, amit vártak - a teljes csapatjáték működésképtelen. Ugyan hetedik meccsen még a szokásosnál is jobban számít a hazai pálya, de úgy fest, nem tudnak szabadulni attól a "kereszttől", hogy 2001 óta nem nyertek playoff-szériát - ha ezúttal is kiesnek pályaelőnyből, főleg egy ilyen alapszakasz után, arra a "hatalmas kudarc" sem elég erős kifejezés.

Amikor az újonc oktat

Myles Turnert már eddig is dicsértük, mert korához képest egészen elképesztő higgadtsággal játszik, a Raptors elleni 6. meccsen ezt ismét megmutatta. 6/11-es mezőnnyel jutott el 15 pontig, hibátlanul büntetőzött, lekapott 9 pattanót, és kiosztott 4 blokkot – köztük egy embereset DeMar DeRozannek és egy „szerény” kétkezest DeMarre Carrollnak. Jegyezzük meg a fiatal magasember nevét, mert valószínűleg sokat hallunk még róla a következő években…

A történelem ismétli önmagát

A 2014-es rájátszásban a Toronto Raptors-Brooklyn Nets párharc kísértetiesen hasonlított a mostani Raptors-Pacersre: a Raptors elvesztette otthon az első meccset, utána vezetett 3-2-re, majd egy viszonylag sima meccsen kikapott idegenben a hatodikon. Akkor a kanadaiak szempontjából csúnya véget ért a sorozat, hiszen a Brooklyn 1 ponttal győzni tudott az Air Canada Centerben a hetedik mérkőzésen, és továbbjutott. A Pacers mai játéka alapján minimum esélyes egy hasonló eredményre…

Vége a Microsoft-párharcnak

A Microsoft-csatában Paul Allen, a Portland tulajdonosa győzött, úgy tűnik, hogy Steve Ballmer tulajdonos érkezése egyelőre nem jelenti azt, hogy a Clippers szerencséje is megfordul. Ballmernek egyébként van oregoni kötődése, felesége az Oregon Egyetemre járt, 2014-ben ezért a család 50 millió dollárral támogatta az egyetemet. 

I’m coming home

Damian Lillard volt a 2. félidei portlandi szárnyalás fő letéteményese - a gárda addig csak szenvedett a kinti dobásokkal, ekkor viszont Lillard elkezdte megbontani a védelmet és kipasszolni a labdákat, ezekből rengeteg üres dobóhelyzetet teremtett a Trail Blazers: míg az első félidőben 4/15, a másodikban 10/17 triplájuk esett be. Az irányító a végjátékban ugyan hibázott párat támadásban, és talán túlságosan is lelassította a csapatot, ugyanakkor Mason Plumlee-val párban Jamal Crawford ellen nagyon szépen védekezett az utolsó másodpercekben. A meccs végi interjúban rákérdeztek a Warriors elleni párharcra, Lillard pedig elmondta, hogy nagyon várja, mivel Oaklandben született és nőtt fel…

Minden dicséretet megérdemelt a Clippers

Chris Paul és Blake Griffin sérülése után nem nagyon volt értelme esélyekről beszélni ebben a párharcban, a Clippersnek egy esélye volt: harcolni az utolsó csepp vérükig. Ezt megvalósították (Austin Rivers szemhéja elég csúnyán is festett, 11 öltéssel kellett összevarrni), a negyedik negyed végén is visszajöttek komolyabb hátrányból – a győzelemhez viszont kevesen voltak. Doc Rivers is mindent megtett a padról, a végjátékban is többször előadta a szokásos magánszámait, hogy presszionálja a bírókat, fia jól játszott, a legjobb hatodik embernek választott Jamal Crawford pedig 36 évesen döntötte meg saját playoff-karriercsúcsát. Apropó Crawford: a hátvéd a 2011/12-es, lockoutos szezonban játszott Portlandben, de sok sikerélménye nem volt – ez most sem változott…

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus