Playoff-percek: Korver, a shutdown védőguru

A Hawks triplavetője óriásit védekezett - a Conley-Allen páros lejátszotta a Splash Brotherst - lépned kell, Steve! - új hősök születtek

 

Korver lenullázta Bealt

Alapesetben fordítva képzelnénk el a helyzetet, hiszen a Wizards dobóhátvédjének szélesebb az eszköztára, nehezebb megfogni és jóval jobb védő is, mint a Hawks triplavetője – azonban a párharc második mérkőzésén Korver toronymagasan megnyerte a csatájukat. Beal tizenegy percig fogta riválisát, aki ez idő alatt 3/5 triplát süllyesztett el, közte egy clutch hármassal a hajrában – mindeközben a Wizards kettese kilenc és fél perc alatt 1/8-as mezőnymutatót szenvedett össze magából Korver ellen, ráadásul három sapkát is kapott ellenfelétől.

Sessions jól pótolta Wallt

Bár a Wizards kezdő irányítója nem lépett pályára, a fővárosi gárda mégis meccsben tudott lenni szinte végig – ebben nagy szerepe volt Ramon Sessionsnek. A csereirányító 21 pontjával a csapat legeredményesebb dobójaként zárt, Jeff Teague elleni párharcát pedig utcahosszal nyerte meg: vele szemben 12 pontot szórt (5/7 mezőnyből, 2/3 tripla), miközben ellenfelét 0/5-ös mezőnymutatón pont nélkül tartotta majdnem kilenc percig. Amiben elmaradt Walltól Sessions, az a passzjáték volt, csapata nagyon kevés gólpasszt osztott ki és nem igazán jöttek ki a figurái, így az ő ponterősségére, valamint az 50% felett triplázásra hagyatkozhatott Wittman – még védővel az arcukban is 53%-kal dobtak a vendégek, de ez most nem volt elég a sikerhez.

A D-Brothers lejátszotta a Splash Brotherst

Mike Conley meglepetésszerű visszatérése mellett Tony Allen parádés védekezése is kulcsfontosságú volt a Memphis győzelméhez. Amellett, hogy Steph Curry 7/19-es mezőnymutatót, közte 2/11 triplát tudott csak felmutatni, főleg Klay Thompsonon látszott a zavarodottság – sokszor mintha fogalma sem lett volna, hogy mit kellene csinálnia, egészen borzalmas dobásokat engedett el. Tony Allen trash-talkban is „villogott”, egy labdaszerzése (négy volt neki) után azt kiabálta a Warriors-játékosok felé, hogy a Grizzlies a legjobb védőcsapat – ez ma igaznak is bizonyult. Amellett, hogy Gasolék tökéletesen zárták a festéket, a két periméter-védő óriási estéjével el tudta venni a gárda az alapszakaszelső pályaelőnyét és hazai pályán közel kerülhet a bravúrhoz.

Steve Kerr feladata

A Warriors újdonsült sikertrénerének eddig nem akadt sok dolga a szezonban, a tökéletesre összerakott gárdát remek hangulatban és formában tartotta, felépítette Greent, a szezon elején összekovácsolt taktika és szerkezet pedig kis finomításokkal hiba nélkül futotta végig az alapszakaszt – a playoff azonban más. Most neki is szembesülnie kellett azzal, hogy egy ilyen párharcban mégsem akkora faktor a meglévő kispad és főleg azzal, hogy két szupersztárja megfogható – hasonló játékkal és dobóformával nagyon meg fognak izzadni Mempisben. Edzőként először került olyan helyzetbe, ahol változtatnia kell, mégpedig azonnal – megoldást kell találnia a Conley-Allen kettős védekezésére és Green dobásainak megtalálására taktikailag, ugyanakkor mentálisan is fel kell készítenie csapatát a harcra. A pályaelőny és a vörös szőnyeg oda, itt most küzdeni kell…

Nagyon kiegyenlített a playoff

A ligaelső is elbukta a pályaelőnyét, a toronymagas keleti győztes is szenved, gondban lehet LeBron James és a Cleveland, a hét meccses thrillerből érkező, Pault nélkülöző Clippers nyerni tudott Houstonban. Ebben a rájátszásban bármi megtörténhet, minden mérkőzésen látszik, hogy csak nüanszok döntenek egyik vagy másik irányba. A korábbi évek főszereplői nagyrészt már el is hullottak, szó nincs Miamiról vagy Indianáról keleten, Thunderről és most már Spursről sem Nyugaton – ahogy az „új hullám” érezhető volt az alapszakaszban, úgy egyértelműen érezzük a playoffban is. Nem LeBron Jamesről, Kevin Durantről, Carmelo Anthony-ról, vagy Kobe Bryantről szólt a szezon, hanem beérett Steph Curry, James Harden, Anthony Davis, új hősök és új csapatok emelkedtek fel – ki merné jelenleg azt jósolni, hogy biztosan a Warriors jut be nyugatról a döntőbe? Persze azt is lehet mondani, hogy LeBron James és Paul Pierce sosem „kopik ki”…

 

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus