Playoff-percek: tökéletesre csiszolt Warriors

Az évek alatt felépült a Golden State - ennyi volt a Houstonban - csúnyán is tud nyerni a GSW - Howard kulcsember lehetett volna. 

 

Három év alatt a nagydöntőig

Ugyan Steph Curry-t már 2009-ben, Klay Thompsont pedig 2011-ben draftolta a Golden State, a folyamatos építkezés 2012 óta érett be igazán – ezen a játékosbörzén szerezték meg Harrison Barnest, Draymond Greent és Festus Ezelit is. Egy évvel később leigazolták Andre Iguodalát is, de tény, hogy a Barnes-Green páros erre a szezonra került igazán a helyére, utóbbi egészen félelmetes hatást fejt ki a játékra – jó részt neki (meg persze Steve Kerrnek) köszönhető, hogy a gárda már nem csak támadásban, de védekezésben is a liga legszűkebb elitjébe tartozik. A Warriors tudatos építkezéssel jutott el idáig, szinte kizárólag a draftról finomítgatva keretét, és a címben szereplő három évvel ezelőtti állapothoz (amikortól igazán tehetséges, fiatal csapatnak tartotta mindenki a gárdát) képest óriásit fejlődött – igazi hollywoodi sikersztori lenne, ha bajnokként zárná a szezont…

Szép sorban

Azok után, hogy az alapszakaszra nagyon összeállt a gárda és sokakat meglepve egy átalakult játékot játszva, de brutális hazai pályával, valamint kőkemény védekezéssel simán futottak be elsőként Curry-ék, már esélyesként vágtak bele a playoffba. Anthony Davist és a New Orleanst kisöpörték, a Memphis két meccsre tudta megnehezíteni a dolgukat, a Houstonnál egyszerűen jobbak voltak egy fokkal – most jön az igazi történet, LeBron James és a Cleveland. Ha megnyeri a bajnokságot a Warriors, Curry egy nem mindennapi tettet visz véghez: az All-NBA első csapat összes többi tagját búcsúztatja. Davis, Marc Gasol, James Harden, LeBron James…

Ennyi volt a Houstonban

A Clippers elleni hősies fordítás után nem kezdte rosszul a szériát a Rockets, az első két meccsen nagyon szoros küzdelemben kapott ki, de az utolsó támadásokat nem tudta befejezni – a második mérkőzés végén pedig érezhetően megtört valami. Ugyan a negyedik összecsapáson nagyjából minden beesett a texasiaknak, jelenleg ennyi volt a maximum ettől a csapattól a GSW ellen, a hiányosságokat nem lehetett pótolni. Azt sosem tudjuk már meg, hogy mi lett volna akkor, ha nem Terry és Prigioni nézi méterekről Curry előadását, hanem Beverley szívja végig a vérét, vagy hogy ha Howard végig egészséges tud maradni, és itt fel lehetne sorolni még pár „ha”-val kezdődő mondatot, aminek természetesen nincs értelme. Az biztos, hogy a Rockets a jövő (jelen) kosárlabdáját próbálja játszani, futni, rohanni, atletizálni és triplát dobni, a végső sikerhez pedig nem hiányzik sok – talán még egy év rutin, egy Beverley, egy egészséges(ebb) Howard…

Howard megint középpontban volt

Ha már emlegettük a Houston centerét, emeljük is ki ismét. Eddig folyamatosan érezni lehetett a hatását, amikor pályán volt, de hol faultgondok, hol sérülés száműzte az oldalvonalon túlra – ekkor szinte mindig fölénybe került a GSW. Az ötödik találkozón is tökéletesen lehetett érezni a jelenlétét, az első negyedben két sapkával és több megváltoztatott dobással jelentkezett védőoldalon, támadópattanókkal és kosarakkal elöl, végül 18 egységgel, 16 lecsorgóval és 4 blokkal zárt. Emellett azonban ismét elkövetett két olyan faultot, ami miatt eltiltották volna az esetleges hatodik meccsről – az ő 100%-os játéka nagyon hiányzott ebben a szériában a texasiaknak.

A Golden State csúnyán is tud nyerni

Ismét bebizonyosodott, hogy a GSW-nek nem kell 35 pontos este Curry-től, nem kell húsz tripla vagy éppen 115 pont ahhoz, hogy meg tudjon nyerni egy mérkőzést – ez a csapat már rég nem az a csapat. Maradjunk az ötödik meccs tényeinél: 18 eladott labda, faultgondokba kerülő Thompson és Barnes, 7/21-gyel célzó Curry, 40% körüli dobóteljesítmény – nem számított. Amikor kellett, fellépett a védekezés, ha kellett, a palánk alatt gyűrte le ellenfelét a kaliforniai csapat, a negyedik negyedben jött Barnes és berámolt 13 pontot – túl sok veszély nem fenyegette Steve Kerr csapatának győzelmét.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus