10 éve volt Kobe 81 pontos meccse

Napra pontosan 10 évvel ezelőtt dobott Kobe Bryant 81 pontot a Toronto Raptors ellen, ezzel minden idők második legjobb egymeccses teljesítményét hozta.

2006. január 22-én a Los Angeles Lakers egy legendássá váló találkozón fogadta a Toronto Raptorst a Staples Centerben, a hazaiak ikonja, az idén nyáron visszavonuló Kobe Bryant pedig örökké emlékezetes estét produkált. Kobe már ezelőtt a mérkőzés előtt is bombaformában volt: 88 pontot szerzett az ezt megelőző két meccsen a Phoenix Suns és a Sacramento Kings ellen.

Bryant a kanadai csapat elleni összecsapás első félidejében még "csak" 26 pontot szórt, a harmadik negyedben aztán 27-et, a negyedikben pedig 28-at, így egyrészt csapata 122-104 arányban diadalmaskodott, másrészt 81 pontos mérkőzésével az örökranglista második helyére ugrott - Wilt Chamberlain 1962. március 2-án szerzett 100 pontot.

Kobe ezzel a legtöbb dobott pontot mondhatja magáénak olyan meccsen, amit rögzítettek is - Chamberlain meccséről nem készült TV-felvétel -, a második félidőben pedig egymaga lenyomta a Raptorst 55-41 arányban. 46 mezőnykísérletéből 28 célba talált, 13 triplavállalásából 7 volt sikeres, 20 büntetőből pedig 18-at a helyére küldött, így jött össze a 81 egység.