2 éves Curry karriercsúcsa, 54 éves James Worthy

2 évvel ezelőtt dobta Curry 54 pontos karriercsúcsát, Kobe egy évvel korábban előzte meg Jordant az AS pontlistán, Worthy 54 éves.

Két évvel ezelőtt 2013. február 27-én dobta karriercsúcsát a Golden State Warriors sztárja, Stephen Curry. Az oaklandi együttes a New York Knicks vendége volt a Madison Square Gardenben, és akkor a szárnyait még éppen csak bontogató együttes ki is kapott a házigazdától 109-105 arányban. Carmelo Anthony 35 pontig, Tyson Chandler pedig 28 pattanóig jutott, de az este története Curryé volt - 54 pontját 18/28-as mezőny-, egészen fantasztikus, 11/13-as tripla-, valamint 7/7-es büntetőmutatóval érte el. Volt még 7 gólpassza, 6 pattanója és 3 szerzett labdája is 4 eladott labda mellett.

Egy évvel korábban, a 2012-es All-Star gála harmadik negyedében Kobe Bryant egy listán már megelőzte Michael Jordant - az All-Starok főmeccsének pontlistáján lépte át Bryant minden idők legnagyobbját. Jordan 262 pontot szerzett az AS gálákon, Bryant pedig 27 ponttal zárta ezt az összecsapást - amelyet egyébként 152-149-re nyert nyugat -, így 271 pontja lett, ezzel az első helyre lépett fel.

Jóval korábban, a 90-es évek közepén, 1996. február 27-én a Chicago Bulls a Minnesota Timberwolvest verte 120-99-re. A találkozó arról marad híres, hogy a Bulls abban az idényben ezzel a győzelemmel érte el az 50. sikerét, 50-6-tal álltak ekkor - az összes major sportot figyelembe véve ők érték el a legkevesebb vereséggel az 50 győzelmet.

Nagyot ugrunk az időben, 1961. február 27-én ugyanis minden idők egyik legjobb PO-játékosa, a Los Angeles Lakers egyik legendája, James Worthy született, ő tehát a mai napon 54 esztendős. Worthy-ről, illetve pályafutásáról tavaly már megemlékeztünk, ezt ezen a linken elolvashatjátok!

Két évvel Worthy születését megelőzően játszották a Boston Celtics - Minneapolis Lakers találkozót, amely a történelemkönyvekbe íródott. A Boston rendes játékidőben nyert 173-139-re, amely akkor a liga történetének legtöbb pontot hozó meccse volt - a mai napig ott van a 10. helyen. A Boston 173 dobott pontja rendes játékidőben még most is rekordnak számít, 1990-ben a Phoenix Suns dobott ugyanennyit egyszer. Bob Cousy 19 gólpasszt osztott ki egy félidő alatt, ez ma is csúcs, 28 asszisztjánál pedig összesen ketten tudtak többet - 1978-ban Kevin Porter (29), illetve Scott skiles 1990-ben (30).

Négy évvel ezt megelőzően, 1955. február 27-én megint a Boston Celtics került reflektorfénybe, ekkor azonban pont a másik véglettel. A Milwaukee Bucksszal vívott meccsük 62-57-es végeredménnyel ért véget, ez a 24 másodperces támadóidő bevezetése óta a legalacsonyabb összpontszámú mérkőzés az NBA történetében ma is.