A Blazers sikerkovácsa és Jimmy Butler karriercsúcsa

Hatéves Jimmy Butler 53 pontos karriercsúcsa, három éve szórt 57-et James Harden - a Blazers 29 éve vonultatta vissza a 77-es mezt Jack Ramsay tiszteletére - 17 esztendővel ezelőtt Damon Stoudamire 54 pontot dobott.

Hat éve, 2016. január 14-én a Chicago Bulls a Philadelphia Sixers vendége volt, és 115-111-re nyert hosszabbítás után. A találkozó legjobbja az 53 pontos (15/30 mezőny, 2/4 tripla, 21/25 büntető) karriercsúcsot szóró Jimmy Butler volt, aki emellett 10 pattanót, 6 gólpasszt, 3 szerzett, valamint 4 eladott labdát jegyzett.

Három éve James Harden villant, 2019. január 14-én 57 pontot rámolt be a Memphis Grizzlies ellen 112-94-re megnyert összecsapáson: a kétpontosokat 17/33-mal, a triplákat 6/15-tel dobta, emellett 17/18-cal büntetőzött - jó úton haladt zsinórban második gólkirályi címe felé. A meccs érdekessége, hogy pár héttel később, 2019. március 20-án mindezt megismételte a Macik ellen, az időközben Marc Gasolt elcserélő Grizzliesnek újra 57-et vágott, igaz, hogy ekkor hosszabbításban tudott csak nyerni a Houston.

17 éve, 2005. január 14-én a Portland TrailBlazers a New Orleans Hornets vendége volt. Pazar meccset láthatott hazai publikum, hiszen a 23-40-es kezdő negyedre egy 43-23-as második érkezett, félidei hárompontos előnyét pedig megduplázta a Hornets a végére. 112-106 arányban nyert a Baron Davis, JR Smith, Chris Andersen, Dan Dickau, Lee Nailon vezette New Orleans.

Az összecsapás azonban nem (csak) az első félidejéről marad emlékezetes, a Portland hátvédje, Damon Stoudamire ugyanis 54 pontos franchise-rekordot ért el. 20/32 volt mezőnyből, 6/6 a büntetővonalról és 8/16 triplából. 8 bedobott hármasával beállította Nick Van Exel négy nappal korábban dobott franchise-csúcsát - Van Exel egyébként ezen a meccsen is 7/12 volt "kintről".

Ugyancsak a Portlandhez tartozik, hogy 29 esztendővel ezelőtt, 1993. január 14-én vonultatták vissza a 77-es mezt az 1977-es bajnokcsapat, illetve konkrétan legendás edzőjük, Jack Ramsay miatt. Az egykori kiváló tréner, aki a Philadelphia Sixers-szel 1967-ben még GM-ként nyert bajnoki címet, 2014-ben hunyt el.