A léghajlító, a spanyol és az új Király

Három olyan újonc, akik talán a legtöbbet tették hozzá csapatuk teljesítményéhez 2011-12-ben. Ők Kenneth Faried, Ricky Rubio és Kyrie Irving - négyrészes újonc-értékelőnk harmadik részének főszereplői - azok a játékosok, akik mintha már évek óta itt játszanának, olyan magától értetődő könnyedséggel vették fel az NBA-meccsek ritmusát, sőt egy idő után már diktálták is azt. 

KENNETH FARIED (Denver Nuggets) - a Léghajlító

Faried az az újonc idén, aki szó szerint berobbant az NBA-be. George Karl, a Nuggets vezetőedzője sosem volt a látványos támadójáték ellensége, ám most kifejezetten nagyot húzott. A kis egyetemről érkező szuperatléta ugyanis nem csak támadóoldalon, de védekezésben is folyamatosan extrát nyújtott attól a pillanattól kezdve, hogy lehetőséget kapott (nem túlzó az összehasonlítás Ben Wallace szerelési készségével). Eleinte kicsit féltettük, hiszen a posztján játszó Nene Hilario éppen a szezon előtt kapott 5 éves szerződést - a tehetség azonban utat tört, olyannyira, hogy a brazil nagyember azóta már Washingtonban pattogtat, hősünk pedig a Denver kezdőcsapatában villog. Faried és csapata a playoffban is majdnem kiverte a Lakerst, alig másfél évvel a Carmelo Anthony-csere után nagyon fényesnek tűnik a franchise közeljövője. Nem is szaporítjuk a szót, beszéljen helyettünk a Manimal-ra keresztelt Faried szezonmixe.



RICKY RUBIO (Minnesota Timberwolves) - a Spanyol Infáns

Ha Fariedot féltettük, Rubio-ért kifejezetten aggódtunk a szezon előtt - nem kellett volna. Bár újoncszezonja utolsó harmadát térdszalagszakadása miatt kénytelen volt kihagyni, túlzás nélkül állíthatjuk: Calderon után újabb olyan spanyol játékmester érkezett a ligába, aki csapata meghatározó játékosa lehet. Rubio három évvel draftja után a legjobbkor, Rick Adelmannel érkezett - a veterán vezetőedző kiválóan találta meg Ricky helyét. Egy pillanat alatt egy hullámhosszra került a gárda sztárjával, Kevin Love-val, de gyakorlatilag minden csapattársa elmondhatja, hogy forintos lasztik tömkelegét kapta az irányítótól (különösen Derrick Williams hálálkodhat neki, ám a draftmásodik rossz újoncszezonját ez sem menthette meg...). Rubio emellett a válogatott tornákon a Team USA ellen bemutatott kiváló egyéni védekezését is sikeresen adaptálta a ligába - nem véletlen, hogy az utóbbi években masszív bukószériában lévő Timberwolves Rubio kidőlésekor 50% körül állt.



KYRIE IRVING (Cleveland Cavaliers) - az új Király

Ha létezik olyan, hogy "felfokozott várakozás", akkor Kyrie Irving Clevelandbe érkezésére nyugodtan használható. 1 évvel LeBron James Döntése után, a liga leggyengébb csapatába érkezett, draftelsőként, természetes, hogy sokan sokat vártak tőle. Bár sűrűn bajlódott kisebb nyavalyákkal, és Byron Scott vezetőedző nagyon okosan sokszor levette a pályáról, kímélendő az óriási terheléstől, így is simán nyerte meg az Év Újonca díjat - megérdemelten. Hihetetlen gyorsaságát, kiváló labdakezelését, parádés helyzetfelismerő képességét és persze príma csuklóját már most ligaszerte rettegik az ellenfél irányítói - ha a következő 1-2 évben megfelelő csapattársakat kap, a Jóisten sem menti meg attól, hogy a liga egyik sztárja legyen. Irving ugyanis már most csúcsminőséget képvisel, a csapata viszont még messze nem.


Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus