Amare 50 pontos karriercsúcsa

13 évvel ezelőtt dobta 50 pontos karriercsúcsát a Phoenix Suns egykori sztárja, Amare Stoudemire.

2005. január 2-án fordult elő először és utoljára, hogy Amare Stoudemire NBA karrierje során elérte az 50 pontot - természetesen ez a karriercsúcsa. A Portland TrailBlazers volt a Phoenix Suns ellenfele, az arizonai alakulat pedig egy 8 ponttal elveszített első negyedet követően a második és a negyedik felvonásban ellentmondást nem tűrően játszott, mindkét szakaszt 15-15 ponttal vitték, és végül 117-98-ra nyertek. STAT 41 perc alatt 20/27-es mezőnymutatóig jutott (0/1 tripla), 10/17-es büntetőzése pedig a kerek félszáz egységet jelentette számára. Volt még 11 pattanója, 3 gólpassza, 1 szerzett labdája és 1 blokkja, mindössze egy eladott labda mellett.