Curry és a haverok

Ma hajnalban Steph Curry átírta a tripladobásra vonatkozó történelemkönyveket - Kobe Bryant és Donyell Marshall mellé is fellépett.

Mint ismert, ma hajnalban Steph Curry több triplarekordot is beállított vagy megdöntött. Az egyik ilyen az egy mérkőzésen bedobott hármasok száma volt - 12 trojkát dobott az Oklahoma City Thunder elleni hosszabbításos találkozón, ezzel fellépett az élre két társa mellé.

Az első 12 triplás meccsre 2003. január 7-ig kellett várni, amikor a Los Angeles Lakers a Seattle Supersonicsot fogadta és nyert is 119-98-ra. Ezen a mérkőzésen Kobe Bryant 45 pontig jutott 16/28-as mezőny, illetve 12/18-as triplamutatóval és 1/1-es büntetőzéssel.

A második olyan találkozó, ahol egy játékos 12 hármast dobott, alig több mint két évvel később jött el. Akkor a Toronto Raptors vendége a Philadelphia Sixers volt, és a hazaiak 128-110-re diadalmaskodtak nem kis mértékben köszönhetően a 38 pontot szóró Donyell Marshallnak, aki 13/22 volt mezőnyből és 12/19 a triplavonalon túlról - Marshallnak egyébként ez volt a karriercsúcsa.

Ehhez jött hozzá Curry ma hajnali 46 pontja, amelyet 14/24-es mezőny-, 12/16-os tripla, illetve 6/8-as büntetőmutatóval hozott az MVP.

Egy rekordot megdöntött Curry, hiszen saját idénycsúcsát már 58 mérkőzés után átlépte, 288 bedobott hármasnál jár (eddig 286 tripla volt a legtöbb, amit valaha valaki dobott egy szezon során). Az a csúcs is hozzá köthető azonban mostantól, hogy ő az első játékos, aki egymás utáni mérkőzéseken ért el legalább 10-10 bedobott hármast. Rajta kívül összesen két játékos tudott egyébként egynél többször legalább 10 triplát dobni.

Az egyik illető Curry jelenlegi hátvédtársa, Klay Thompson, aki először 2015. január 23-án, azon a bizonyos Sacramento Kings elleni mérkőzésen lépte át a határt. A Warriors akkor úgy nyert 126-101-re, hogy Thompson 52 pontot vállalt, csak a harmadik negyedben 37-et (ezzel új NBA-rekordot állított fel), és 11/15 volt a triplavonalon túlról.

Már ebben az idényben, 2015. december 8-án az Indiana Pacershez látogatott a Golden State, és nyertek is 131-123-ra (ekkor álltak 23-0-ra). Thompson ezen az estén 39 egységig jutott 13/21-es mezőny-, 10/16-os tripla-, valamint 3/3-as büntetőmutatóval.

A másik delikvens, aki Curryn kívül többször jutott el legalább 10 tripláig, az JR Smith volt. Kétszer még a Denver Nuggets színeiben produkált ilyen estét. 2009. április 13-án a Denver Nuggets 118-98-ra verte a Sacramento Kingst, a dobóhátvéd pedig 45 pontot szórt a kispadról 13/22-es mezőny-, 11/18-as tripla-, valamint 8/8-as büntetőmutatóval. Pár hónappal később, 2009. december 23-án 124-104-re verte a Denver az Atlanta Hawkst, Smith ezen a találkozón 41 egységig jutott 15/25-ös mezőny-, 10/17-es tripla-, illetve 1/6-os büntetőmutatóval.

2014. április 6-án sikerült neki harmadjára a 10 hármas, akkor a New York Knicks színeiben játszott és csapata 102-91-re kikapott a Miami Heattől. Smith a 32 pontját 11/28-as mezőny-, illetve 10/22-es triplamutatóval hozta.

Csak a történeti hűség kedvéért: Currynek 5 ilyen mérkőzése van már karrierje során, csak ebben a szezonban háromszor produkált legalább 10 hármassal megfűszerezett meccset.