JO és STAT karriercsúcsai, Jordan 30.000 pontnál

11 évvel ezelőtt Jermaine O'Neal, két nappal korábban Amar'e Stoudemire dobta meg karriercsúcsát, Jordan 14 éve érte el a 30.000 pontot.

11 évvel ezelőtt, 2005. január 4-én az Indiana Pacers a Milwaukee Bucksot fogadta. A találkozót a hazaiak 116-99-re nyerték, az összecsapás azonban Jermaine O'Neal miatt marad emlékezetes. Pár nappal korábban, karácsonykor tért vissza JO a Malice at the Palace néven elhíresült tömegbunyó miatt kapott 15 meccses eltiltásából, és látszódott, hogy nagy akar már játszani: 18/28-as mezőnymutatóval és 19/25-ös büntetőzéssel 55 pontig jutott, ami az Indiana egykori sztárjának karriercsúcsa. (Sajnos a videót tavaly óta letiltotta az NBA...)

Két nappal korábban, 2005. január 2-án, fordult elő először és utoljára, hogy Amar'e Stoudemire profi karrierje során elérte az 50 pontot - természetesen ez a karriercsúcsa. A Portland TrailBlazers volt a Phoenix Suns ellenfele, az arizonai alakulat pedig egy 8 ponttal elveszített első negyedet követően a második és a negyedik felvonásban ellentmondást nem tűrően játszott - mindkét szakaszt 15-15 ponttal vitték -, és végül 117-98-ra nyertek. STAT 41 perc alatt 20/27-es mezőnymutatóig jutott (0/1 tripla), 10/17-es büntetőzése pedig a kerek félszáz egységet jelentette számára. Volt még 11 pattanója, 3 gólpassza, 1 szerzett labdája és 1 blokkja, mindössze egy eladott labda mellett.

14 évvel ezelőtt, 2002. január 4-én minden idők legnagyobbja került reflektorfénybe, amikor a Washington Wizards a Chicago Bullst látta vendégül. A Bulls ikonja, Michael Jordan már a fővárosiak játékosaként lépett pályára, 29 pontjával pedig 89-83-as győzelemhez segítette csapatát. A nagy dolog a második negyedben következett be, két büntetővel ugyanis negyedik játékosként a liga történetében elérte a 30.000 pontot MJ.

És ha már Jordan, akkor itt emlékezzünk meg 1989. február 16-áról is. Mint ismert, Jimmy Butler tegnap este döntötte meg a Bulls-legenda egy félidő alatt dobott franchise-pontrekordját - Butler 40-ig jutott a Toronto Raptors elleni mérkőzés harmadik és negyedik negyedében, míg anno Jordan 39-et szórt a Milwaukee Bucksnak a második 24 perc során. Jordan azon a 117-116-ra megnyert találkozón összesen 50 pontot ért el 16/26-os mezőny-, 1/2-es tripla- és 17/18-as büntetőmutatóval 8 lepattanó, 5 gólpassz és 3 szerzett labda mellett. Mint arról délelőtt már írtunk, 27 egységet termelt az utolsó negyedben, közte a győztes dobással egy másodperccel a vége előtt.