Kobe és Jamison 102 pontja egy meccsen

Pontosan 17 esztendővel ezelőtt Kobe Bryant és Antawn Jamison is 51-51 pontot dobtak, ráadásul egy egymás elleni meccsen, egy nappal korábban pedig Karl Malone megelőzte Wilt Chamberlaint az örökranglistán.

2000. december 6-án egy óriási csatának lehettek szemtanúi az Oaklandben kilátogató szurkolók, a Golden State Warriors ugyanis a Los Angeles Lakerst fogadta. A hazaiak hosszabbítás után nyertek 125-122-re, de ennél is emlékezetesebb volt Kobe Bryant és Antawn Jamison különcsatája: mindkét játékos 51 pontot ért el az összecsapáson. Bryant 51 perc alatt 18/35-ös mezőny-, 2/7-es tripla- és 13/13-as büntetőmutatóval zárt - volt még 8 gólpassza, 7 lepattanója, de 8 eladott labdája is.

Az akkor a Golden State egyik óriási reménységének számító Jamison 21/29 volt a mezőnyből - ebből 2/5 volt a tripla - és 7/8 a büntetővonal mögül. Volt még 13 pattanója, 5 gólpassza, és 4 eladott labdát nála is feljegyeztek az 53 játékperc alatt. A liga történetében mindössze negyedjére fordult elő, hogy ugyanazon a meccsen két különböző csapatban játszó játékos is elérjen legalább 50 pontig - ezt megelőzően utoljára 38 esztendővel korábban, 1962 decemberében. Jamison óriási formában volt ebben az időszakban, hiszen a Lakers elleni csatát megelőző találkozón, a Seattle Supersonics ellen is 51 pontot ért el.

Két rekordot is felállítottak december 6-án. 31 éve, 1986-ban ezen a napon a Seattle SuperSonics 136-80-ra verte a Houston Rocketset, ez az 56 pontos diadal pedig a legnagyobb vendég győzelem volt a liga történetében - 1973-ban, a nyugati főcsoport döntőjének harmadik meccsén ugyanennyivel nyert a Los Angeles Lakers a Golden State Warriors otthonában, 126-70 lett ott a végeredmény, a PO-okat nézve az a legnagyobb arányú vendég siker.

20 esztendővel ezt a Rockets-Sonics találkozót megelőzően, 1966. december 6-án pedig a San Francisco Warriors sztárja, Rick Barry 14 büntetőt dobott be egy negyed alatt, amikor csapata 126-116-ra győzött a New York Knicks ellen - ez a legtöbb egypontos volt, amit valaha valaki egy negyed alatt dobott, de 2005. decemberében Vince Carter megdöntötte azóta ezt a csúcsot, ő 16 büntetőt szórt egy negyedben egy Miami Heat elleni mérkőzésen.

Egy tegnapi eseményre kell még visszautalnunk. December 5-én több "nagy előzés" is történt akár edzők győzelmi listáját, akár gólpasszmutatót nézünk, de 2000. december 5-e híres marad mindörökre: Karl Malone ezen a napon előzte meg Wilt Chamberlaint és lett a pontlista második helyezettje. Mint ismert, a Utah Jazz 98-84-re győzte le a Toronto Raptorst, Malone pedig azóta is második a listán 36.928 pontjával, Kobe Bryant őt már nem érte be - Kevin Durantnek és LeBron Jamesnek van esélye letaszítani a második helyről, de nekik is még évek kellenek ehhez.