Magic visszatérése edzőként

21 évvel ezelőtt ült először a kispadon vezetőedzőként Magic Johnson, amikor a Los Angeles Lakerst irányította az 1994/95-ös idény végén.

21 évvel ezelőtt, 1994. március 27-én tért vissza Magic Johnson a Los Angeles Lakershez - ezúttal mint vezetőedző. Mint ismert, az 1991/92-es idény előtt HIV vírust diagnosztizáltak nála, így 1991. november 7-én visszavonult. Játszott az 1992-es All-Star gálán és a barcelonai olimpián is, de a Lakershez az 1994/95-ös idény végén tért vissza - Randy Pfundot és Bill Bertkát váltotta a kispadon a szezon utolsó 16 meccsére.

Az első találkozón, 21 évvel ezelőtt a Milwaukee Bucks volt az aranysárga-lilák ellenfele, és a Lakers a 30 pontos George Lynch, a 20 pontos Doug Christie és a 18 pontig, 19 pattanóig, 7 gólpasszig és 4 szerzett labdáig jutó Vlade Divac vezetésével 110-101-re nyert is - úgy ráadásul, hogy a félidőben már 31 ponttal, 66-35 arányban vezettek. A csapat Magic irányítása alatt első 6 meccséből 5-öt megnyerte, ám az utolsó 10 találkozót elbukta. A gárda ikonja zsinórban az ötödik zakó után bejelentette, hogy az idény végén lemond - így is tett, így összesen 5-11-es mérleggel zárta edzői pályafutását.

Még egy visszatérés történt ezen a napon: 14 éve, 2001. március 27-én a Miami Heat sztárja, Alonzo Mourning először lépett pályára az idényben, miután a szezon első 69 meccsét kihagyta egy vesebetegség miatt. A floridai együttes 101-92-es vereséget szenvedett a Toronto Raptorstől, de Mourning 19 percet a pályán tudott tölteni, ezalatt 9 pontot (3/11 mezőny, 3/5 büntető) és 6 pattanót tett a közösbe.

A franchise ikonjának megpróbáltatásai nem értek véget, hiszen a teljes 2002/03-as idényt ki kellett hagynia emiatt a vesebaj miatt, 2003 novemberében pedig vissza is vonult, mert egyre rosszabbodott állapota. Szerencsére 2004-ben visszatért, majd a Miami játékosa lett újfent, 2006-ban pedig bajnoki címet is nyert a Heattel.