Melo 33 pontos negyede

7 esztendővel ezelőtt Carmelo Anthony tépte le láncát egy negyed erejéig, 33 pontot szerzett a Minnesota elleni harmadik felvonásban.

Pontosan hét évvel ezelőtt, 2008. december 10-én állította be Carmelo Anthony a San Antonio Spurs legendás dobóhátvédje, George Gervin által tartott rekordot: egy negyedben 33 pontig jutott a Denver Nuggets akkori sztárja.

Az ellenfél a Minnesota Timberwolves volt, akiknek Melo ezen az estén összesen 45 pontot szórt (16/29 mezőny, 4/8 tripla, 9/12 büntető), volt még 11 pattanója, 3 gólpassza és 4 szerzett labdája is. A harmadik játékrészt 40-22-re nyerte a Nuggets - ekkor fordult meg a meccs, hiszen félidőben még 12 ponttal, 56-44-re vezetett a Minnesota -, ebből a 40 pontból szórt 33-at a kiscsatár. Végül 116-105-re nyert a Nuggets.

Ezt a csúcsot döntötte meg egyébként Klay Thompson január 23-án, a Sacramento Kings ellen egy negyed alatt dobott 37 pontjával.

December 10-e az NBA pontlistájának vezetője számára is különleges, hiszen Kareem Abdul-Jabbar 1971-ben ezen a napon dobta karriercsúcsát, 55 pontot szórt még a Milwaukee Bucks színeiben. A címvédő Bucks 120-104-re nyerte az összecsapást a John Havlicek, Jo Jo White, Dave Cowens-féle Celtics ellen.

Erről a mérkőzésről nincs felvételünk, Dominique Wilkins karriercsúcsáról azonban igen, amelyet 1986. december 10-én dobott a Chicago Bullsnak. Minden idők egyik legjobb zsákolója 57 pontig jutott (19/28 mezőny, 0/1 tripla, 19/21 büntető), és volt emellett 9 pattanója, 4 gólpassza, 2 szerzett labdája és 1 blokkja, ráadásul csapata, az Atlanta Hawks 123-95 arányban le is győzte a Bullst. Azt is hozzá kell tenni, hogy ez csak karriercsúcs-beállításnak számít Wilkins esetében, pontosan 8 hónappal korábban, 1986. április 10-én ugyanis ugyanennyi pontot dobott a New Jersey Netsnek is.

1995. december 10-én játszottak egy Los Angeles Lakers - Detroit Pistons mérkőzést, ami főleg arról marad emlékezetes, hogy a meccs félidejében visszavonultatták James Worthy 42-es mezszámát. A hétszeres All-Star, háromszoros bajnok, egyszeres döntő MVP, 1994-ben visszavonuló, egész karrierjét a Lakersnél töltő játékos pályafutásáról hosszabban már írtunk korábban, ezen a linken elolvashatjátok!

És ha már a Lakers és a pontlista is szóba került, akkor itt jegyezhetjük meg, hogy tegnap volt 18 éve, hogy Michael Jordan a harmadik lett az örökranglistán, miután megelőzte Moses Malone-t. Jordan a New York Knicks ellen dobott 29 pontot azon az estén, ezzel lépte át a 27409 pontos, nemrég elhunyt centerlegendát.