Napi Top 5: Húsz év múlva

A Clippers 20 éve nyert zsinórban hatszor - történelmi kontextusba helyezzük ezt az eseményt. A Lob City mellett európai kosarasok uralják a mai Top 5-öt: Washingtonban is elindultak a Spurs és a Raptors nyomdokain, Goran Dragic-ról és Marc Gasolról pedig egy hosszabb videót válogattunk be.

5. Újabb nemzetközi csapat? - jó néhány olyan csapat van már a ligában, amelyek kifejezetten nem USA-beli kosarasokra specializálódtak (San Antonio Spurs, Portland Trail Blazers, Toronto Raptors, mostanában a Minnesota Timberwolves). Ehhez a társasághoz látszik csatlakozni a Washington Wizards. Itt tavaly szinte nem volt külföldi játékos, idén viszont érkezett a brazil Nene Hilario és az újonc cseh Jan Vesely. A 2010-11-es évben a francia erőcsatár-center, Kevin Seraphin nem kapott sok percet, ám idén a 23 éves kosaras is egyre nagyobb szerepet kap.

4. Irányítócsoda a szomszédból - A szlovén Goran Dragic teljesítményére lassan elfogynak a szavak. A játékmester a bakteriális fertőzéssel hetek óta bajlódó Kyle Lowry helyén egészen parádés számokat hoz, kiválóan mozgatja csapatát - nem mellesleg a Rockets tartja 8., rájátszást jelentő helyét a Nyugati Főcsoportban.

3. Nyugtával dicsérd a napot - Azok után, hogy előző nap a Chicago Bullst oktatta, a Thunder megint elbizonytalanított bennünket: ez most akkor bajnokesélyes csapat, vagy csak tehetséges fiatalok gyűjtőhelye? A Memphis Grizzlies a liga talán legjobban védekező csapata, a játékuk nem túlzottan fekszik a Thundernek (tavaly csak 4-3-ra nyertek ellenük a playoff 2. körében) - a probléma oklahomai szempontból az, hogy nagyon úgy tűnik: ismét összeakadhatnak a rájátszás második fordulójában. És ez a Grizzlies már csak jobb lehet, hiszen Mike Conley nem is játszhatott, Zach Randolph pedig még nem lendült formába...

2. 86 (és 100) - 86 összecsapás után fordult elő ismét, hogy a Chicago Bulls egymást követő két alapszakaszmecset veszítsen el, utoljára 2011. február 5-7. között volt ilyen elképzelhetetlen esemény. Nem véletlen, hogy Tim Thibodeau lett az a vezetőedző, aki leghamarabb (130 meccs) érte el a 100. alapszakaszgyőzelmet az NBA nem rövid történelmében.

1. 1992. március 18-31 - A Los Angeles Clippers sorozatban hatodik győzelmét aratta ma a Dallas Mavericks otthonában. 1992-ben történt meg utoljára, hogy a Los Angeles Clippers hasonló szériát állítson fel - valljuk meg, egy ilyen esemény azért ha nem is évente, de elég sűrűn elő szokott fordulni más csapatoknál. Ebben az évben még idősebb George Bush volt az elnök, északi szomszédunkat pedig Csehszlovákiának hívták. Az NBA éppen emésztette Magic Johnson betegségét, és érdeklődve figyelte a Louisana Egyetem centerét, Shaquille O'Nealt - a kosárvilág pedig a barcelonai olimpiára és a Dream Team fellépésére készült. Michael Jordan még második bajnoki címéért hajtott, és meg sem fordult a fejében, hogy egyszer nem franchise-arc, hanem franchise-tulajdonos lesz.

A Clippers-meccsen volt csapatrekord-beállítás is, Randy Foye nyolc triplát szórt - annyit, mint 2004-ben Quentin Richardson (jelenleg Orlando Magic):


Egy nagyszerű összeállítás a Memphis Grizzlies alapemberéről, Marc Gasolról:


Goran Dragic legszebb houstoni akciói:


Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus