Visszatekintő sorozatunk mai részében a Dream Team, valamint az azt megelőző korszak nagyjainak karriercsúcsait nézzük vissza.

A sort ma is minden idők legnagyobbjával, Michael Jordannel kezdjük, aki 1990.03.28-án szerzett 69 pontot a Cleveland Cavaliers ellen.

Scottie Pippen egy kicsit később, 1997.02.18-án dobott 47 pontot a Denver Nuggets elleni összecsapáson.

Larry Bird 1985.03.12-én az Atlanta Hawks ellen szórt 60-at.

Magic Johnson 46 pontos, Sacramento Kings elleni mérkőzéséről nincs felvétel, ám mivel minden idők legjobb irányítójáról beszélünk, így elővehetjük 24 gólpasszos karriercsúcsát 1989.11.17-éről, a Denver Nuggets elleni találkozóról.

A Portland TrailBlazers ikonja, Clyde Drexler is a Sacramento ellen szerezte karriercsúcsát, kereken 50-et hintett nekik 1989.01.06-án.

Charles Barkley az 1993-as rájátszás első körének harmadik meccsén, a Golden State Warriors és többek között Chris Webber ellen szórt 56 pontot (14 pattanó mellett).

A Phoenix másik sztárja, a fénykorát szintén ekkor élő Kevin Johnson az 1995-ös PO második körének hetedik meccsén, a Houston Rockets ellen ért el 46 pontot és 10 gólpasszt, ez is kevés volt ahhoz azonban, hogy legyőzzék a címvédő és ebben az idényben újabb bajnoki címet szerző texasiakat.

1990.04.19-én Hakeem Olajuwon volt a főszereplő a Denver ellen, 52 ponttal karriercsúcsot állított fel (18 pattanója is volt mellesleg).

Pár nappal korábban, 1990.03.24-én Patrick Ewing majdnem ugyanezt a produkciót szállította, 51 pontot és 18 pattanót szerzett a Boston Celtics ellen.

A tegnapi születésnapos, David Robinson 71 pontos meccse a Los Angeles Clippers ellen 1994.04.24-én.

A Utah Jazz ikonja, Karl Malone 1990.01.27-én, a Milwaukee Bucks ellen jutott el 61 pontig.

A Jazz másik ikonjának, John Stocktonnak mindössze 34 pont volt a karriercsúcsa, amit az 1989-es PO első körének harmadik meccsén, a Golden State Warriors ellen szerzett, ám 28 gólpassza 1991.01.05-én sokkal híresebb, ezt a San Antonio Spurs ellen produkálta minden idők legtöbb asszisztot jegyző irányítója.

Az Indiana Pacers ikonja, Reggie Miller 57 pontja 1992.11.28-áról, a Charlotte Hornets elleni meccsről.

A Detroit Pistons csillaga, Isiah Thomas 1983.12.13-án 47 ponttal és 17 gólpasszal zárta a Nuggets elleni összecsapást.

Ha már a Bad Boys Pistons, akkor Dennis Rodmant sem lehet kihagyni. Neki Stocktonhoz hasonlóan pontokban nem volt túl magasan a karriercsúcsa, 1991.01.02-én 34 pontot szórt 23 leszedett lepattanó mellett - sokadik alkalommal a Denver ellen hozta valaki legjobbját -, 1992.03-04-én viszont 34 lecsorgót szedett minden idők egyik legjobb lepattanózója az Indiana Pacers elleni összecsapáson, ez 1985/86 óta a második legtöbb egy meccs alatt.

A korábbi időszakokról nem sok felvétel maradt meg, de Pistol Pete Maravich 1977.02.25-én, a New York Knicksnek dobott 68 pontjával éppen szerencsénk van.

A végére maradt Wilt Chamberlain 100 pontos meccse 1962.03.02-áról, amelyről 1-1 kép is alig maradt fent, nemhogy videó. Az első "videóban" viszont a teljes utolsó negyedet visszahallgathatjátok, a másodikban pedig 2 perctől egy sűrítettebb változatot hallhattok minden idők legnagyobb teljesítményéről.