Nike Hoop Summit 2013 - teljes meccs

Tegnap hajnalban, Portlandben, a Rose Gardenben rendezték a Nike Hoop Summit idei főmeccsét - a legjobb Egyesült Államokbeli középiskolások, és az USA-n kívüli legjobb fiatal kosarasok összecsapását.

A találkozót óriási érdeklődés övezte, hiszen a 2014-es draftra várt játékosok mindegyike részt vett ezen a gálán, márpedig a jövő évi játékosbörzét nagyjából hasonló várakozások előzik meg, mint anno a 2003-asat. Az amerikaiakat erősítette többek között Julius Randle és Jabari Parker is, míg a túloldalon ott volt a kanadai Andrew Wiggins, de a nagy tehetségként kezelt orosz, Szergej Karaszev is. A főszereplők aztán mégsem ők lettek, hanem egy meglepetésember. A találkozót teljes egészében megnézhetitek itt, jó szórakozást!

Már az első negyedben megpróbált elszakadni ellenfelétől a Team World névre keresztelt világválogatott, ám Andrew Harrisonnak köszönhetően csak két egységgel vezettek 10 perc játékot követően (23-21). A második negyedben aztán még nagyobb lett a különbség. Előbb egy 8-0-ával indítottak a Roy Cana által vezetett "vendégek", és a játékrész közepén is sokkal jobban kosárlabdáztak, 47-31-re is vezettek. Innen még volt visszaút, hiszen óriási küzdés árán 49-43-ra visszajött a második negyed végére a Team USA, de Wigginsnek tripla közben ütöttek egyet oda, így mégis 9 ponttal vezetett a Team World a félidőben (52-43).

Fordulás után előbb nőtt a távolság, ám Randle vezetésével elkezdett zárkózni az amerikai csapat, három és fél perccel a harmadik negyed vége előtt már csak kettővel vezetett az ellenfél (64-62), ám a felvonás vége jobban sikerült Karaszevéknek, 74-66-tal fordultak az utolsó játékrészre. A negyedik negyedben megpróbált ritmust váltani Amerika, de mindenre volt válasza a túloldalnak, akik végül 112-98-ra nyertek.

A Team World új rekordok sorát állította be a Nike Hoop Summit történetében: legtöbb dobott pont (112), legnagyobb különbségű győzelem (14), legtöbb bedobott mezőnykosár (38) és legtöbb gólpassz (24).

Nagy meglepetésre egy francia csatár, Livio Jean-Charles lett a meccs legjobbja 27 ponttal, 13 pattanóval (közte 7 támadó), 2 blokkal és 2 szerzett labdával - igaz, 5-öt el is adott a Spaldinból. Wiggins nem dobott jól, főleg távolról nem (1/6 tripla), de 17 pontot, 9 pattanót és 4 gólpasszt így is összeszorgoskodott. Kiemelendő még a németek irányítója, Dennis Schröder is, aki kifejezetten jól mozgatta a csapatát, 18 pontja mellett 6 gólpasszt is jegyzett. A padról pedig az ausztrál Dante Exum jelentkezett 16 egységgel.

A túloldalon Parker sokat vállalt, de nem jó százalékkal (10/23 mezőnyből, 1/9 triplából), mégis ő lett az amerikaiak egyik legjobbja 22 ponttal, 7 pattanóval, 3 labdaszerzéssel és 2 blokkal. Randle 19 ponttal és 8 pattanóval zárt, Harrison főleg büntetőből volt eredményes (10/12), de 19 pontja mellé 5 gólpasszt, 3 pattanót és 2 szerzett labdát is jegyzett, a padról pedig Rondaé Hollis-Jefferson jelentkezett be egy 17 pontos, 6 pattanós, 2 blokkos meccsel.

A teljes statisztikát itt megnézhetitek!