Nowitzki és T-Mac felejthetetlen estéje

Tegnap volt 10 éve, hogy minden idők egyik legnagyobb párbaját vívta Dirk Nowitzki és Tracy McGrady - 101 pontot dobtak ketten egy meccsen.

Bár ez csak alapszakasz meccs volt, ritkán látható csatába kezdett a két sztár, akik összesen 101 pontig jutottak ezen a találkozón.

A Dallas Mavericks német csillaga nem kevesebb mint 53 pontot ért el - ez mai napig a karriercsúcsa -, tette mindezt 15/32-es mezőnymutatóval (2/5 tripla) és 21/22-es büntetőzéssel. Nemcsak a pontszerzésre figyelt a Wunderkid: volt még 16 pattanója, 4 blokkja, 3 szerzett labdája, 2 gólpassza és 49 perc alatt mindössze 1 eladott labdája.

A houstoniak kiválósága sem maradt el tőle sokkal: T-Mac 48 pontot szerzett (19/36 mezőny, 6/13 tripla, 4/7 büntető) szintén 49 perc alatt, emellett volt 9 pattanója, 9 gólpassza, 2 szerzett labdája és 3 blokkja - mindössze 2 eladott labda mellett. Az összecsapás ráadásba torkollott, amelyet végül a hazai pályán játszó Mavs nyert meg 113-106 arányban.

Érdekesség, hogy a két gárda a rájátszás első körében is találkozótt egymással a szezonban - 2-2-vel végeztek az alapszakaszban. A negyedik kiemelt Dallas 0-2-es hátrányba került hazai pályán a nyugati ötödik Rockets ellen, de Houstonban ki tudtak egyenlíteni, az 5-7. meccseket pedig a pályaválasztó hozta, így jutott tovább 4-3-mal a Mavs - és esett ki a Phoenix Suns ellen 4-2-vel a következő körben.