STAT és Delk karriercsúcsa

Ha január 2-a, akkor a Suns játékosainak nagy napja: 10 éve Amare Stoudemire, 14 esztendeje pedig Tony Delk dobta karriercsúcsát.

Tegnap volt 10 éve, hogy Amar'e Stoudemire karrierje során először és utoljára jutott el 50 pontig - természetesen ez a karriercsúcsa. 2005. január 2-án a Portland TrailBlazers volt a Phoenix Suns ellenfele, az arizonai alakulat pedig egy 8 ponttal elveszített első negyedet követően a második és a negyedik felvonásban ellentmondást nem tűrően játszott - mindkét szakaszt 15-15 ponttal vitték -, és végül 117-98-ra nyertek. STAT 41 perc alatt 20/27-es mezőnymutatóig jutott (0/1 tripla), 10/17-es büntetőzése pedig a kerek 50-est jelentette számára. Volt még 11 pattanója, 3 gólpassza, 1 szerzett labdája és 1 blokkja, mindössze egy eladott labda mellett.

Pontosan négy esztendővel korábban, 2001. január 2-án a liga történetének egyik legfurcsább karriercsúcsát láthatták a sacramentói nézők. A Sacramento Kings ellenfele a Phoenix Suns volt, és végül hosszabbítás után 121-117-re nyertek a hazaiak, de nem is ez volt a meglepő, hanem az, hogy Jason Kidd hátvédtársa, Tony Delk 53 pontig jutott. Delk összesen háromszor átlagolt 10 pont fölött a ligában, ebben az idényben, 2000/01-ben volt a legjobb 12.3-es mutatójával. Ezen az estén azonban minden összejött neki - Amare-hoz hasonlóan 20/27 volt a mezőnyből 0/1-es triplával, a vonalról pedig 13/15-öt értékesített. 6 pattanója és 1 szerzett labdája mellett volt még 2 eladott is, de pályafutása kiemelkedően messze legjobb estéjét zárta így is.