A March Madness legjobb pillanatai III.

Az elkövetkezendő 1-2 hétben sem szándékozunk eltávolodni a March Madnesstől. Új sorozatunkban megpróbáljuk végig venni az idei őrület legjobb 25 pillanatát. Íme a harmadik rész…

15. A Kansas újjáépülése az Ohio State ellenében

A Kansas senki ellenében sem kezdett olyan rosszul, mint a remek védelméről elhíresült Ohio State ellen. Viszont volt egy mondat, ami minden meccsükön megállta a helyét: ”Kezdj lassan, fejezd be keményen, de soha ne halj meg.” Nos, első félidei 30/11-es mezőnymutatójuk révén 13 pontos hátrányban kényszerültek az öltözőbe vonulni. Azonban a fejmosást követően összehúzva védekezésüket mindössze 34%-os mezőnymutatón tartották a Buckeyest. 41-30 arányban nyerték a lepattanócsatát és 54 %-os pontossággal tüzeltek. Thomas Robinson 19 ponttal és 8 lepattanóval, míg Jeff Withey 7 blokkolt dobással zárt. Necces volt a végjáték, de a Jayhawks 64-62-re győzött.

Kansas

14. Davis és Kidd-Gilchrist fesztiválja

A Louisville fantasztikus sorozatot produkált, azonban a Final Fourban jött a legnehezebb teszt a Kentucky ellenében. A kérdés arra vonatkozott, hogy vajon mit kezdenek majd az Anthony Davis, Michael Kidd-Gilchrist kettőssel. Ez a két elsőéves ugyanis olyan tandemet alkotott együtt, amelyre nagyon régen nem volt példa az egyetemi kosárlabdázás történetében. Sőt megkockáztathatjuk, hogy a két legígéretesebb nem NBA játékossal találták magukat szemben. Davis hatalmasakat zsákolt, blokkolt és ellenfelet nem ismerve szedte a pattanókat. Kidd-Gilchrist pedig annak ellenére döntötte el a meccset, hogy faultproblémái miatt az első félidő nagy részét a padon töltötte. Miután beállt kilenc pontot szórt zsinórban végérvényesen megpecsételve a Cardinals sorsát.

13. Az NC State

A Wolfpack csapatát sokan kezdték kritizálni, miután beválasztották őket a legjobb 68 közzé. Mit keresnek ők itt? Nem érdemlik meg, hogy itt legyenek! – hallhattuk a rigmusokat. Aztán amikor a Georgetown legyőzésével már a legjobb 16 között voltak, hirtelen elhallgattak a fanyalgók is. Pedig a Hoyas kimagasló védekezése a 80-as évek „Hoya Paranoia” feelingjét hozta vissza. Csakhogy volt egy gárda, amelyik egyáltalán nem lett paranoiás. Az NC State lassan átvette a mérkőzés irányítását, majd CJ. Leslie és Richard Howell vezetésével a kezükbe is vették sorsukat. Lorenzo Brown 5 kulcsfontosságú büntetőt elsüllyesztve biztosította be a győzelmet és azt, hogy az elmúlt hét esztendőben immáron második ízben jutottak be a Sweet 16-be kétszámjegyű kiemelési számmal.

NC State

12. Withey a blokk-király

CJ. Leslie és Richard Howell eleddig korántsem arról volt híres, hogy téli sapkákat gyűjtögetnének. A Kansas kiválósága Jeff Withey, azonban az NC State ellenében úgy döntött, hogy a tavasz közeledtével megválik téli satyi gyűjteményétől. Volt is neki nem kevesebb, mint tíz darab. Kötött, horgolt, simléderes, de talán még egy nagy orosz kucsma is előkerült valahonnét. Közel 24 perc is eltelt már az összecsapásból, amikor még mindig azon voltunk elcsodálkozva, hogy Jeff barátunk honnét a fenéből hozta be ezt a rengeteg fejfedőt. A Jayhawks tartotta tíz pontos előnyét, ám a Wolfpack hirtelen belelendülve 58-57-re zárkózott. Ekkor Leslie kissé elmélázva, mégis úgy döntött, hogy neki kell még egy baseball sityak, így Withey nyolc pontja és 5 lepattanója mellé 10 sapkát is eladva vezette győzelemre az övéit.

11. VCU a Wichita State ellenében

Ez a meccs nem a szakértők összecsapása volt, sokkal inkább a kis csapatok és a liga szerelmesei dörzsölték a tenyerüket. A Wichita State az egyik alvó csapat volt, míg a VCU 2011-es menetelése után nem sok kérdőjelet tartogatott. A Kosok hamar meglepték a wichitaiakat fura védekezésükkel, de sokáig úgy tűnt ez nyerő lesz, mivel 13 pontnál közelebb nem nagyon férkőzött a Shockers. Aztán hirtelenjében a semmiből 59-57-re átvették a vezetést. 32 másodperccel később Bradford Burgess triplájával újra a Virginia Commonwealthnél volt az előny, amire a WSU már nem tudott érdemben reagálni. Shaka Smart újra bizonyított, bár a Csipkerózsikás könyv ezúttal a polcon maradt.

VCU

Folytatjuk…

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus