Erősorrend Top 25 - 3. rész (Top 5)

A 2011-2012-es szezon rajtjáig még bő egy hónapot ki kell bírnunk, de úgy érezzük itt az ideje, hogy esélylatolgatásra adjuk a fejünket, és ha egyelőre röviden is, de összefoglaljuk nektek, hogy mely csapatoktól mire számíthatunk. A listánkat a foxsports listájával vegyítettük össze, ennek elegyét kapjátok meg tőlünk egy három részből álló sorozatban. Elérkeztünk a záró részhez, amelyben az általunk legjobbaknak tartott csapatokat mutatjuk be nektek. 




5. – Louisville Cardinals

Távozók: Preston Knowles, Terrence Jennings

Visszatérők: Kyle Kuric, Peyton Siva, Chris Smith, Rakeem Buckles, Jared Swopshire, Mike Marra, Gorgui Dieng

Érkezők: Wayne Blackshear, Chane Behanan, Zach Price, Angel Nunez

A sokoldalú Preston Knowles és a kiváló magas ember Terrenc Jennings távozása ellenére is a top 5-be soroljuk a L’ville egyetem csapatát, hiszen Rick Pitino brigádjának magja továbbra is nagyon tapasztalt és összeszokott, ráadásul kifejezetten jó újoncokat sikerült a csapathoz csábítania. A Chane Behanan, Angel Nunez, Wayne Blackshear és Zach Price freshman class nagy vérfrissítést fog hozni a Cardinalsnak és egyáltalán nem fogja megsínyleni a csapat Knowles és Jennings hiányát. Sőt, szerintünk még jobbak lesznek. Rick Pitino variációs lehetőségei kibővültek, a csapat sokoldalúbb lett.  Tavaly végig Top 20-ban voltak, idén pedig egészen a Top 5-ig ugrottak, szerintünk meg is fognak itt ragadni, figyeljünk oda rájuk.

4. – Syracuse Orange

Távozók: Rick Jackson

Visszatérők: Scoop Jardine, Kris Joseph, Brandon Triche, Dion Waiters, C.J. Fair, James Southerland, Mookie Jones, Fab Melo, Baye Moussa Keita, DaShonte Riley

Érkezők: Rakeem Christmas, Trevor Cooney, Michael Carter-Williams

A Syracuse Orange csupán a 6,9 láb magas Rick Jacksont veszítette el, a srác tavaly diplomázott le és az egyetemi karrierje végére ért.  Nem kevesebb, mint 9 játékosuk tért vissza, köztük Rick Jackson kivételével az összes kulcsjátékosuk, elsősorban Jardine és Kris Joseph maradásának örülnek a legjobban a Syracuse fanok. Jim Boeheim edző három magasan rangsorolt újoncot hozott a csapathoz. Rakeem Christmas, Trevor Cooney és Michael Carter-Williams is óriási hasznára lesz a csapatnak, velük kiegészülve joggal pályázhatnak a bajnoki címre. Az Orange egy erős csapat és egyáltalán nem lennék meglepve, ha idén ismét Final Fourba vezetné csapatát a sikerkovács Boeheim. A 4. helyre rangsorolás nagy elvárásokat táplál, de szerintem megbirkózik ezzel a Syracuse.

3. – Ohio State Buckeyes

Távozók: David Lighty, Jon Diebler, Dallas Lauderdale

Visszatérők: Jared Sullinger, William Buford, Deshaun Thomas, Aaron Craft

Érkezők: Amir Williams, LaQuinton Ross, Sam Thompson, Shannon Scott, Trey McDonald, Evan Ravenel

A szezon végén azt gondoltuk, hogy az Ohio State csapata szét fog széledni, a Lighty, Diebler, Lauderdale, Sullinger, Buford ötösről azt gondoltuk, hogy nem térnek vissza idén az egyetemre, de végül Sullinger és Buford jól döntött, és ha az NBA lockout miatt is, de maradnak még egy évet az egyetemen és megpróbálják elhódítani a bajnoki címet. A Buckeyes jól toborzott, velük kiegészülve bármire képes lehet az Ohio State. Talán csak a North Carolina rendelkezik több és nagyobb tehetségekkel, mint az OSU. Tavaly már egész korán távoztak az NCAA Tournament küzdelmeiből, idén úgy gondoljuk „bosszút” fognak állni és nagy menetelésbe kezdenek.

2. – Kentucky Wildcats

Távozók: Brandon Knight, DeAndre Liggins, Josh Harrellson

Visszatérők: Terrence Jones, Doron Lamb, Darius Miller

Érkezők: Anthony Davis, Michael Gilchrist, Marquis Teague, Kyle Wiltjer

A Kentucky csapatáról mondhatjuk bátran, hogy évről-évre új csapatként kezdenek neki a szezonnak, de mindig veszélyesek. Calipari vezetőedzőnek minden évben újjá kell építenie a csapatát, hiszen a játékosai általában már 1-2 év után jelentkeznek az NBA draftra. Idén is óriási tehetségeket toboroztak, három top 10-es újoncot sikerült magukhoz csábítaniuk, akik nagy eséllyel jövőre már az NBA drafton fognak szerencsét próbálni. Anthony Davis a no. 1, Gilchrist a no. 3, Teague a no. 7, Wiltjer pedig a no. 18. Davis a legjobb PF, Gilchrist a legjobb SF, Teague pedig a legjobb irányító az idet újonc felhozatalból, szóval bátran kijelenthető, hogy a Kentucky toborzott idén is a legjobban. Terrence Jones személyében a csapat vezére visszatért, már idén lottery helyen kelt volna el a Drafton, de végül a biztos játéklehetőség mellett döntött és nekiugrik egy újabb egyetemi szezonnak. Hiába ez a hihetetlenül tehetséges mag, úgy érezzük, hogy nem sokáig lesznek a második helyen, a listánkon, ugyanis a tapasztalat és a rutin az egyetemi bajnokságban is sokat számít.

1. – North Carolina Tar Heels

Távozók: -

Visszatérők: Harrison Barnes, John Henson, Tyler Zeller, Kendall Marshall, Dexter Strickland, Leslie McDonald, Reggie Bullock

Érkezők: James McAdoo, P.J. Hairston

A North Carolina Tar Heels a legesélyesebb arra, hogy idén bajnoki címet szerezzen, nem tudok olyan okot felhozni, ami miatt megkérdőjelezhető lenne ez a kijelentés. Tavaly a legjobb 8 csapat (Elit Eight) között végeztek és ebből a csapatból senki sem távozott, ráadásul James McAdoo és P.J. Hairston személyében két top 15-ös újoncot is a soraikban tudhatnak idén. Harrison Barnes talán az egyetemi kosárlabda legjobb játékosának járó egyéni elismerést is bezsebelheti, de John Henson, Tyler Zeller és Dexter Strickland is kiváló játékosok, talán mindegyikük elkelt volna az idei NBA drafton, de inkább a maradás mellett döntöttek. Kendall Marshall tavaly az év végéhez közeledve egyre érettebb játékot mutatott, néhol már Marshall show-t láthattunk, ha átülteti, az akkori játékát az idei szezonra az óriási segítség lenne a Tar Heels számára.  Igazi first-pass irányító, ennyi pontgép között kiválóan meg fog élni, belőle is kinézek egy jövőbeli NBA karriert. A Tar Heels tehát hihetetlenül tehetséges, tapasztalatból sincs hiány, bármire képesek lehetnek idén.


Az előző részeket itt olvashatjátok:

Erősorrend Top 25 - 1. rész

Erősorrend Top 25 - 2. rész

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus