Napi NCAA - 2011.11.10.

Négy mérkőzéssel folytatódtak ma hajnalban az NCAA küzdelmei, amelyből három találkozón papírforma eredmény született. Hazai pályán hozta az elvárt győzelmet az Arizona és a St. John’s, valamint a Texas A&M is, akik nagy arányú különbséggel tudtak diadalmaskodni. Meglepetés született viszont Starkville-ben, ahol a hazai pályán játszó Mississippi State nem tudta érvényesíteni az előzőleg mellette szóló papírformát és végül akroni győzelemmel zárult a csata. Nézzük részletesebben is, hogy mi történt a 2. játéknapon!

2. játéknap – 2011. november 9. összefoglaló

Mai összefoglalónkat kezdjük is mindjárt a legnagyobb meglepetéssel. A hazai pályán játszó, tegnap előtt első győzelmét begyűjtő Mississippi State Bulldogs 68-58-as vereséget szenvedett az Akron Zips gárdájától. Quincy DiggsAmint azt tegnapi beharangozónkban írtunk, ez volt az egyetlen olyan meccs, amelyen lehetett számítani a papírforma borulására. Nos, ez a dolog be is jött, nem is akármilyen magabiztossággal tudott diadalmaskodni az Akron, akik a védőoldalon egész este az őrületbe kergették a Bulldogokat. A találkozó első 15 percében nem volt semmi gond hazai részről, mikor 5 perccel a vége előtt átvették a vezetést a vendégek és onnantól kezdve a Bulldogs egész meccsen csak futott az eredmény után. Az első félidő végén az Akron 18-8-as rohanást produkált, így magabiztos előnnyel mehettek a második félidőre és úgy játszottak, hogy nem volt kérdéses a győztes kiléte. A találkozó hőse a vendég színekben 19 pontig jutó Quincy Diggs volt, mellette a palánk alatt domináns szerepet töltött be a 7 láb magas Zeke Marshall. Kettejük vezetésével szép szezonban reménykedhetnek az akroni szurkolók.

A Digi Sport Plus képernyőjén és Arizona állambeli Tucsonban fogadta az Arizona Wildcats a hozzájuk képest szerény múltú Duquesne Dukes csapatát, akik a vártnál jobban megizzasztották a Pac-12-ben szereplő sztáralakulatot. A Wildcats amúgy is szenvedett az előszezonban és úgy tűnik, hogy két győzelmük ellenére picit a rajtgépben maradtak. A Duquesne annyira megnehezítette a Vadmacskák dolgát, hogy 6 perccel a vége előtt még teljesen nyílt volt a küzdelem, ekkor a hazaiak egy 14-0-s rohanással rukkoltak elő, amivel eldöntötték a meccset (67-59), egy olyan meccset, ahol pár perc jó játék elég volt a győzelemhez, de ez édeskevés lenne egy Pac-12-es sztárcsapat ellen. A Dukes-t viszont dicséret illeti azért, hogy védekezésükkel 20 eladott labdára kényszerítették a házigazdákat, míg az ő mutatójuk mindössze 9 volt a játék ezen elemében. A mérkőzés legeredményesebbje Jordin Mayes volt, aki a tavalyi szezonban remeklő Derrick Williams (ő elkelt a nyári drafton másodikként, immár a Minnesota kötelékébe tartozik) árnyékából előtörve csapata elsőszámú pontszerzője lehet. Ezt ma bizonyította 19 egységgel, melyből 14-et a második játékrészben szórt.

God'sgift AchiuwaNew Yorkban sem volt könnyű dolga a St. John’s Red Storm csapatának, akik csak a meccs végi remek hajrájuknak köszönhetik a Lehigh Mountain Hawks elleni győzelmet, ezzel ők is 2-0-ra javították szezonbeli mérlegüket. A találkozó egy igen megható eseménnyel kezdődött, hiszen a prosztatarák-műtétből felépülő Steve Lavin (St. John’s) úgy döntött, hogy a közvélemény tudta nélkül visszatér a Red Storm kispadjára. Mikor Lavin kijött a pályára, akkor a szurkolók és a játékosok egy emberként kiabálták: „We Love Lavin!”. A meccsben kezdetben nem sok öröme lehetett Lavin mesternek, hiszen a vendégek már 16 ponttal is vezettek a második félidő elején. Ekkor a Red Storm bekeményítette a védekezését és sikerült állva hagyni ellenfelüket és a meccs végén 78-73-as győzelemmel kedveskedhettek a felépülő Steve Lavinnak. A Red Storm csapatánál akárcsak az első meccsükön, a kezdőcsapat volt az, akik szállították a pontok nagy részét. Közülük is kiemelkedik a nigériai származású God’sgift Achiuwa, aki 21 pontja mellé 8 lepattanót is összeszorgoskodott. Teljes dicséret jár neki 100%-os dobóteljesítményéért (mezőnyből 6/6, büntetőről 9/9).

A nap legegyértelműbb találkozóját a Texas A&M Aggies vívta a Liberty Flames ellen. Az első meccsén első győzelmét begyűjtő Aggies 81-59-es győzelme több, mint magabiztos. A találkozón karriercsúcsot dobó Ray Turner 20 pontja volt a legtöbb, így az egyre sokoldalúbbá váló A&M bizakodva várhatja a könnyűnek ígérkező további 5-6 meccsét.

Mivel a mai napon nem játszanak mérkőzéseket, ezért mai ajánlónk elmarad, viszont ezúton hívnánk fel olvasóink figyelmét, hogy a holnapi naptól kezdve teljes erőből beindul a meccsözön, hiszen 2011. november 11-én 127 mérkőzést rendeznek. Ezek után igyekszünk mi is kiemelni a fontosabb meccseket és átlátható formában tálalni a napi NCAA-adagot. Segítünk eligazodni a rengetegben, hogy Magyarországon is egyre népszerűbbé váljon a kosárlabda ezen ágazata. Abban biztosak lehetünk, hogy aki egyszer rákap az NCAA ízére, annak többé nincs menekvés. Folytatás holnap egy ajánlóval, 127 mérkőzéssel, köztük egy Digi Sport Plus által közvetített találkozóval és az idén először megrendezésre kerülő Carrier Classic-kal. Ne hagyják ki!

A játéknap teljes eredménylistája és statisztikája videó összefoglalókkal itt érhető el!