Napi NCAA - 2011.11.13.

A tegnapi nap a „Carrier Classic” után nem az Ocean Twelve-ről szólt, hiába játszottak 55 mérkőzést a 4. játéknapon. A nap száma a 902 volt. Ahogy már szombat délután prognosztizáltuk, Mike Kryzezwski begyűjtötte a 902. edzői sikerét. Ez korábban csak egy mesternek sikerült, úgyhogy hamarosan már az edzők egyeduralkodója lesz az NCAA-ben Coach K!

4. játéknap – 2011. november 12. – Összefoglaló

Most már mondhatjuk, hogy történelmi szempontból a legfontosabb összecsapás a Duke Blue Devils és a Presbyterian Blue Hose csapatainak találkozója volt. Seth Curry és Ryan Kelly adták meg a találkozó alaphangját és nagyon úgy festett a helyzet, hogy a Duke rövid idő alatt döntésre szeretné vinni a dolgot. A vendégek azonban az első félidő feléig jól tartották magukat, bár támadójátékukról sokat elmond, hogy az Al'Lonzo Coleman - Pierre Miller duón kívül nem igazán volt játékos, aki érdemben hozzá tudott volna szólni a meccshez ebben a szakaszban. 27-6-os etapot mutatott be 9 perc leforgása alatt a Duke, amivel már kezükben is volt a győzelem. A Plumlee testvérek jól játszottak, Miles 13 pont, 11 lepattanóval, Mason pedig 13 pont, 8 lepattanóval és három blokkal zárt. Tegyük hozzá bűnrossz módon büntetőztek, mivel 1-1 szabaddobást tudtak csak értékesíteni 5, illetve 6 próbálkozásból. Mivel az érdemi dolgokat már az első húsz percben lejátszották, Coach K már bátran nyúlhatott a cserékhez is a folytatásban. Fiai nem okoztak csalódást, magabiztosan hozták a második félidőt is, a végeredmény 96:55 a Duke javára. Ez volt Mike Kryzezwski pályafutásának 902. győzelme, mellyel beérte a ranglista első helyén álló Bob Knight-ot és kedden már egyedüli csúcstartó lehet, ha együttese legyőzi a Michigan State-et. Mr. K. mérlege egyébként rendkívül impozáns. 37. szezonját tapossa a Duke élén és 902-284 a győzelem-vereség mutatója.

{youtubejw width="100%"}KiUeCX46MXs{/youtubejw}

A Wisconsin Badgers - Kennesaw State Owls sok izgalmat nem tartogatott magában. A Kennesaw volt a játéknap leggyengébben támadó csapata. Az első húsz percben összesen háromszor tudtak betalálni mezőnyből, tették mindezt 13%-os pontossággal. 8 percre és 57 másodpercre volt szükségük az első sikeres mezőnykísérlethez, amit Dixon értékesített a triplavonalon túlról. Ki kell emelni Markeith Cummings tartását, ő volt az egyedüli vendégjátékos, aki átlépte a 10 pontot, 18 ponttal (12-ből 8 büntető), 6 lepattanóval zárt.  A Badgers nem nézte le az ellenfelét, komolyan vették a találkozót. Ezen az estén nagyon elkapták a fonalat kintről, 25 hárompontos kísérletükből 15 talált be, könnyen alapozták meg rendkívül magabiztos győzelmüket. Josh Gasser élen járt a triplahajigálásban, 4-ből 4-et szórt be, a padról pedig szintén négyet vágott Ben Brust, bár neki nyolc ráemelés kellett hozzá. Nagyon dominált a csapatjáték a hazaiaknál, és számtalan tiszta dobóhelyzetük volt. 30 kosarukra 23 gólpassz jutott, melyet bármelyik csapat megirigyelhetne. A találkozó vége 85-31 lett.

{youtubejw width="100%"}0tUI9Sm5ync{/youtubejw}

Syracuse Orange a Fordham Rams csapatát fogadta. A vendégeknél visszatért Chris Gaston, de ismét érvényesült az "egy fecske nem csinál nyarat" elcsépelt mondás. A remek zónavédekezéssel játszó Narancsosok könnyedén fektették két vállra a Rams-t. Volt olyan időszaka is a találkozónak, amikor 30 pont feletti különbség volt a két gárda között. 16 játékos kapott játéklehetőséget a hazai oldalon, igaz öten csak 1-1 játékpercet töltöttek a parketten. Kris Joseph és Dion Waiters jutottak csak tíz pont fölé. Előbbi 16, utóbbi 14 egységet tett a közösbe.  A túloldalon visszatérő Gaston 13 ponttal, 5 lepattanóval, 4 gólpasszal, 2-2 szerzett labdával és blokkal zárt. De mint tudjuk, egyedül nem megy. 73:58-re győzött a Syracuse.

5. játéknap – 2011. november 13. – Ajánló

Kilenc TOP 25-ös csapat lép parkettre a mai napon. Közülük ki kell emelni a North Carolina vendégszereplését, akik az állami „rivális” North Carolina-Asheville otthonában lépnek fel. A Woodall vezette Pittsburgh a Rider Broncs csapatát vendégeli meg, ezúttal a házigazdák lesznek hálátlanok. A Vanderbilt Commodores bizonyára könnyebb győzelemre számít a Cleveland State ellen, mint amit az Oregon Ducks felett arattak.

Akinek sok ideje lesz ma estétől egészen kora hajnalig nyugodtan keresgesse már most a közvetítések linkjeit. Na jó, nem vagyok ilyen kegyetlenek. Az alábbi oldalon elérhetőek lesznek a mérkőzések élő adásai.

A mérkőzések összesített llinkjeihez kattints ide!