Napi NCAA - 2011.11.15.

Hihetetlenül izgalmas találkozókat hozott a szezon 6. játéknapja, amelyben annyi érdekesség történt, hogy mi is csak kapkodtuk a fejünket. A tegnapi napon, az ajánlóban leírt mérkőzések szinte mindegyike hozta a tőle elvárt színvonalat és izgalmakat. Mind közül kiemelkedik a USC Trojans és a Nebraska Cornhuskers összecsapása, mely csak kétszeri hosszabbítás után dőlt el. Pikáns meccset játszott egymással a két philadelphiai egyetem, a Temple Owls és a Pennsylvania Quakers, valamint beszámolunk Kevin Pangos, a Gonzaga játékosának iskolarekordjáról. Ezek melett persze szót ejtünk még néhány fontosabb találkozóról, ajánlónkban pedig ismertetjük a következő játéknap menetrendjét, ami a ma látott izgalmakat és érdekességeket csak fokozni fogja!

6. játéknap - 2011. november 14. összefoglaló

Bo Spencer (balra) és társai örülhettekKezdjük is mindjárt a nap legizgalmasabb meccsével, ahol a Big Ten legújabb tagja, a Nebraska Cornhuskers Los Angeles-be látogatott, a Galen Centerbe. A házigazda a Pac-12 képviselője, a USC Trojans volt. A találkozót 64-61-re megnyerő Nebraska számára óriási jelentőségű lehet ez a "W" a továbbiakra nézve, hiszen az előzőleg sokak által leírt csapat nincs könnyű helyzetben a sok távozó miatt. Itt azonban semmi nem látszott az előzetes okfejtésekből, köszönhető ez részben a 22 pontot termelő Bo Spencernek. A másik oldal legeredményesebbje Maurice Jones volt a maga 18 pontjával, ám az első és a második hosszabbítás végén  is győzelmet érő dobást hibázott el. A találkozó minőségét talán az jelzi legjobban, hogy a két csapat között nem volt 6 pontnál nagyobb a különbség egész meccs alatt.

Ugorjunk át az ország másik partjára, ahol Philadelphiában csapott össze két városi rivális, a hazai pályán játszó Pennsylvania Quakers és a Temple Owls. A találkozó 73-67-es Temple győzelmet hozott és az előző derbihez hasonlóan itt is csak hosszabbításban tudták eldönteni a felek a meccs végkimenetelét. A rendes játékidőben 57-57-tel zártak, ami már több, mint egy perccel a vége előtt kialakult. A hosszabbításban pedig a frissebben játszó Temple ragadta magához a kezdeményezést és az öt perces periódus alatt 16-10-re intézte el a Kvékereket. A mindössze 7 játékossal küzdő vendégeknél hatan dobtak legalább 8 pontot, ami mindenképpen elismerésre méltó, ám nagy kérdőjel, hogy cseresor nélkül mire fog menni erősebb ellenfelek ellen az Owls. A meccs legeredményesebbjét hazai oldalon találjuk, nevezetesen Zack Rosen 27 pontja magasan a legjobb volt az egész mezőnyben. A Penn-nél nem volt senki más, aki érdemben hozzá tudott volna tenni bármit is a csapat teljesítményéhez.

Kevin PangosA Top 25-ben kiemelt csapatok mindegyike magabiztos győzelmet aratott, ám egy találkozóról érdemes megemlékeznünk. A Gonzaga Bulldogs 89-81 arányban diadalmaskodott a Washington State Cougars ellen egy olyan meccsen, ahol a hazai Zags végig vezetve rajt-cél győzelmet produkált. Ami viszont emlékezetessé teszi a találkozót az Kevin Pangos iskolarekordja. Az első egyetemi évét kezdő kanadai fiatalember ugyanis 9 triplát rámolt be, így második, a Gonzaga színeiben lejátszott találkozóján iskolarekordot ért el. Pangos összesen 33 pontig jutott, 9 tripláját pedig 16 kísérletből érte el.

A nap további eseményeit tekintve annyit érdemes megjegyezni, hogy a Purdue Boilermakers meglepetésre csak 2 ponttal tudta legyőzni a High Point Panthers-t, a George Mason Patriots viszont nem volt ilyen szerencsés, hiszen hosszabbítás után és hazai pályán kaptak ki a Florida International Golden Panthers ellen. A tegnap ecsetelt szomszédvári rangadó, a UNLV és a Nevada összecsapása is szoros meccset hozott, hiszen 71-67-re tudott nyerni a Rebels, akik hideg fejjel tudtak összpontosítani az utolsó percben, így behúzták a győzelmet.

A mai nap teljes statisztikája videó összefoglalóval.

7. játéknap 2011. november 15. beharangozó

Mike KrzyzewskiHa előretekintünk a 7. játéknapra, akkor azt mondhatjuk, hogy talán a konferencián kívüli alapszakasz egyik legjobb estéje elé nézünk, hiszen három olyan meccset is játszanak, amiből akár az alapszakasz legemlékezetesebb meccse is lehet. Elsőként talán nézzük a nap legkülönlegesebb meccsét, ahol a Duke Ble Devils csap össze a Michigan State Spartans gárdájával. A találkozó különlegessége pedig az, hogy Mike Krzyzewski mesternek ezen a napon lehet meg a 903. győzelme, ami az örökranglista élére helyezné őt a 902 győzelmet számláló edzőlegenda, Bob Knight elé. A Spartans ugyan nincs kiemelve, mégis úgy tartják róluk, hogy surranópályán akár a végelszámolásnál is ott lehetnek, mindenesetre semleges pályán abszolút egyenrangú ellenfelei lesznek a Kék Ördögöknek, kezdés magyar idő szerint hajnali 1 órától.

Egy órával később veszi kezdetét az Ohio State Buckeyes és a Florida Gators találkozója, amit a Digi Sportnak hála, magyar kommentárral élvezhetünk végig. Erről a találkozóról hosszabb előzetest olvashatnak ide kattintva.

Hajnali három órától pedig a Kansas Jayhawks fogadja a Kentucky Wildcats csapatát. Itt ismét két olyan csapat találkozik, amely egyértelműen esélyes az országos bajnoki címre. A Kentucky-ról tudjuk, hogy idén ők lettek a legjobban toborzó csapat, első meccsükön a Marist ellen 50 ponttal, az előszezonban pedig volt, hogy 80 ponttal is diadalmaskodtak. A Kansas nyílván nem vehető az előzőekkel egy kategóriába, mindenesetre érdekes lesz majd látni, hogy Tyshawn Taylor és társai hogyan tudják felvenni a versenyt a hihetetlen támadóarzenált felvonultató Wildcats ellen.