Napi NCAA - 2011.11.17.

A legutóbbi játéknap legnagyobb tettét a Long Beach State 49ers csapata követte el, akik képesek voltak saját otthonában két vállra fektetni a 9. helyen rangsorolt Pittsburgh Panthers-t. Nem nagyon volt még hasonló példa ekkora bravúrgyőzelemre ebben a szezonban, így erről természetesen mi is beszámolunk. Tegnap beharangoztuk az Oklahoma State és a UTSA meccsét az NIT Season Tip-Off keretein belül. A találkozó csak hosszabbítás után dőlt el, erről is szót ejtünk bővebben. Pár nappal ezelőtt már írtunk a San Francisco Dons nem mindennapi körülmények között megnyert meccséről, nos a kaliforniai csapat ismét kitett magáért a végjátékban, hiszen ők is hosszabbításban verték meg a San Jose State-et. Rajtuk kívül volt még két szomszédvári rangadó, illetve a North Carolina State is az utolsó 10 másodpercen belül esett győztes kosarával tudott csak nyerni. Érdemes tehát tovább olvasni minket!

8. játéknap – 2011. november 16. összefoglaló

Kezdjük is mindjárt a nap legnagyobb meglepetésével. Kérem szépen, saját otthonában kapott ki a Pittsburgh Panthers a sokkal gyengébbnek titulált Long Beach State 49-ers-től. A vendég csapat így 2005 után az első Big East-en kívüli alakulat lett, amely hazai pályán legyőzte a pittsburghi óriásegyetemet. A Long Beach State színeiben karriercsúcsot dobó Casper Ware 28 egységével húzta maga után csapata szekerét. Mellette a kezdőcsapatból mindenki jócskán kivette részét a sikerből. A Pittsburghnél Ashton Gibbs volt a legjobb 20 ponttal, viszont a hazaiaknál mindössze 2 pont érkezett a padról, így pedig nehéz nyerni… Mg egy kis csapat ellen is. Végeredmény: 76-86

Cezar GuerreroAz NIT Season Tip-Off a negyeddöntőinél jár, ahol találkozott egymással az Oklahoma State Cowboys és a UTSA Roadrunners. A Cowboys nyerő embere az alulértékelt, ám annál tehetségesebb Cezar Guerrero volt, aki iskolai újoncrekordot döntött 29 pontjával és 8 triplájával, hozzásegítve csapatát a győzelemhez. Guerrero ezen kívül szerzett egy labdát, majd bevágott egy triplát a rendes játékidő vége előtt 8 másodperccel, így hosszabbításra mentette a derbit, majd szintén az ő triplájával szereztek vezetést a Cowboyok a hosszabbítás utolsó percében, végül pedig kialakult a 90-85-ös eredmény. Ezzel a győzelmével az OSU bejutott az NIT torna elődöntőjébe, amit már a Madison Square Gardenben játszanak jövő héten. A párosítások: Oklahoma State vs Stanford; Syracuse vs Virginia Tech.

Szót kell ejtenünk még egy hosszabbításos meccsről, ahol a győztes fél a San Francisco Dons, a pórul járt gárda pedig a San Jose State Spartans volt. A mérkőzés gyakorlatilag végig kiélezett és nagyon hajtós volt – lévén, hogy kaliforniai rivalizálásról beszélünk. A rendes játékidőben 71-71-es állással zártak a felek, az utolsó dobás lehetősége pedig a San Franciscóé volt, de Joe Henson meccsmentő blokkjának köszönhetően maradt a döntetlen. A hosszabbításban aztán már nem volt kegyelem, az első 6 pontot a hazai Dons szerezte. A találkozó legvégén, 83-81-es állásnál még volt egy tiszta, ám elég távoli dobása a vendégeknek, ám ez célt tévesztett, így a San Francisco minden várakozást felülmúlva 3-0-val kezdte a szezont. A hazaiak leghatékonyabbja „Don” Angelo Caloiaro volt, aki 19 pontja mellé 13 lepattanóval hatalmas dupla-duplát produkált.

DeShawn PainterHosszabbítást nem, de hasonló izgalmakat hozott a North Carolina Stae Wolfpack és Princeton Tigers csatája. Két ragadozó csapatról lévén szó nem is vártunk mást, a végén azonban a Farkashorda örülhetett 60-58 arányban, akiknél a meccs hőse a győztes duplát behintő DeShawn Painter volt. Ő egyébként 11 pontig jutott, mellette Lorenzo Brown 16, CJ Williams és Richard Howell pedig 10-10 pontot tett a közösbe. Mindenképpen értékes ez a győzelem a hazaiak számára, annak ellenére, hogy toronymagasan ők voltak az esélyesek. Amik viszont felboríthatták volna a papírformát azok a hárompontosok. Az NC State-nél mindössze egy ilyen értékesített dobást találunk a vendégek 9-ével szemben. Így tehát minden elismerésünk a Wolfpack-é, akik ilyen pocsék dobóformával is hozták a „kötelezőt”.

A végére maradt két szomszédvári rangadó egyike a Texas Tech Red Raiders és a North Texas Mean Green csatája volt. Ez a két csapat is szenvedett a triplavonalon túlról, hiszen egész meccsen csak három ilyen kosár esett. A mérkőzés viszont élvezetesre sikerült, hiszen 4-5 pontnál sohasem volt nagyobb különbség a csapatok között – ez szinte mindig a hazaiaknál volt. A meccs legeredményesebbjét pedig a vendégeknél találjuk, ahol Chris Jones 31 pontos teljesítményére méltán büszke lehet. Végeredmény 69-64, a Texas Tech javára.

A másik állambeli rivalizálásban a New Mexico State Aggies vendégként győzedelmeskesett a New Mexico Lobos otthonában viszonylag simán. Végeredmény: 53-62.