Napi NCAA - 2011.12.09

A címvédő megverte a történelme során először kiemeltként pályára lépő Harvard egyetemet. A West Virginia kettős hosszabbításban győzött a Kansas State ellen és még sok érdekesség a tegnapi nap történéseiről, szigorúan a lapozás után.

Connecticut Huskies(#9)  67–53 Harvard Crimson (#24)

A Connecticut (8-1) idén a hatodik hazai mérkőzését is könnyedén nyerte a Harvard (8-1) ellen, sorozatban pedig a 91. hazai győzelmüket ünnepelhették a Harry A. Gampel Pavilion-ban. A mérkőzés előtt a neves vendég egyetem ritka kellemes pillanatokat élt meg, hiszen történelme során először szerepelhetett kiemeltként (#24), azonban ez a nagy öröm nem sokáig tartott. „Az első 12 percben borzalmasan játszottunk, sorban adtuk el a labdákat, nem ültek a dobásaink, szépen magunkra is húztuk az ellenfelünket, aztán a félidei fordulás után egyre jobbak és jobbak lettünk, a védekezésünk szilárd lett, megérdemelten nyertünk”, nyilatkozta Jim Calhoun, a Connecticut legendás edzője. A Huskies kétszer tudott elhúzni a Harvard Crimson csapatától. Még az első félidő közepe felé 9 pontos előnyre tettek szert, amit a félidő végére el is pazaroltak, a második félidőben viszont már behozhatatlan 16 ponttal robogtak el. A Harvard edzőjének, Tommy Amaker szavaiból arra következtetünk, hogy nem szomorú a vereség miatt. „ Ők hihetetlenül tehetségesek és nagyon erősek. Egy könnyű kosarunk sem volt ellenük, minden csapat meg fog ellenük szenvedni. Eddig is tudtam, hogy atletikusak és erősek, de most szembesültem azzal, hogy mennyire is. Az első félidőben úgy érzem, hogy óriásit játszottunk, azonban a második félidőben már nem tudtuk tartani a tempót és a UConn irányította a mérkőzést.”

A Huskies legjobbja Jeremy Lamb volt, 18 pontot, 7 lepattanót, 3 labdaszerzést és 1 gólpasszt szorgoskodott össze. Andre Drummond pedig hét kísérletéből hatot bevágott, ezáltal 12 pontig és 4 lepattanóig jutott. A Harvard csapatában egyedül Kyle Casey tudott 10 pont felé kerülni, szám szerint 12 pontot szerzett, 5 lepattanó, 1 blokk és 1 labdaszerzés társaságában.

Boston College 57- 64 Providence

Az újonc LaDontae Henton vezetésével hazai pályán gyűrte be a Providence (8-2) az egykoron szebb napokat is megélt, bukdácsoló Boston College-t (2-7). Az Eagles dobóformája borzalmas volt, 33%-al dobtak mezőnyből, ráadásul a palánk közelében sem tudtak nyüzsögni, ugyanis Brice Kofane 7 blokkot osztott ki. A tavalyi szezonban a Boston College 88-86-ra legyőzte a Providence csapatát, de az idei BC egy teljesen más csapat, mint volt tavaly. Cooley vezetőedző karrierjében ez volt a 100. győzelem.

Cleveland State 62-58 Robert Morris

Az idei szezon egyik meglepetéscsapata a Cleveland State Vikings (9-1), most idegenben, Trevor Harmon karriercsúcsot jelentő 24 pontjával verte meg a NEC konferenciába tartozó Robert Morris csapatát.

Notre Dame 87-78 Maine

Jack Cooley hathatós közreműködésével továbbra is veretlen hazai pályán a patinás Notre Dame egyetem. Cooley 22 pontjából 18-at a második játékrészben szerzett, ráadásul 14 lepattanót mart le az égből a mérkőzés alatt. Eric Atkins volt a ND legeredményesebb játékosa, 26 pontja mellé kiosztott 8 gólpasszt is. Hiába az olajozott Maine támadójáték, Gerald McLemore 27 pontja, Justin Edwards 20 pontja és Alasdair Fraser 17 pontja, ez is kevésnek bizonyult tegnap a Fighting Irish ellen.

West-Virginia 85 – 80 Kansas State (dupla hosszabbítás)

A mérkőzés előtt is tudni lehetett, hogy nagyon szoros mérkőzést láthat, aki leül és megnézi a két csapat összecsapását. A mérkőzés inkább izgalmas volt, mint látványos, bár aki szereti a kosárlabda védekező oldalát, az örömét lelhette benne. Sok-sok fizikai kontakt, 18 eladott labda, 9 játékos is 4+ fault felett, szóval volt itt minden csak támadó kosárlabda parádé nem. Mindkét csapat nagyon hasonló játékstílusban játszott, de ez nem meglepetés, hiszen a két edző között amolyan „mester és tanítvány” összecsapás volt ez. Külön pikantériája volt a mérkőzésnek, hogy jövőre ez a két csapat egy konferenciában fog szerepelni, ugyanis a West Virginia átköltözik a Big 12 konferenciába. A mérkőzés legjobbja az a Kevin Jones lett, aki 30 pontot és 12 lepattanót szerzett, többek között ő dobta a rendes játékidő végén a hosszabbítást eredményező hárompontost is.

Oral Roberts 59-73 Oklahoma

Hazai pályán, könnyedén nyert az Oklahoma (6-1) a Summit konferenciában versenyző Oral Roberts (6-3) ellen. A Sooners összecsiszolódott támadójátékkal rukkolt elő. Steven Pledger 17, Cameron Clark és Andrew Fitzgerald 16-16 pontot szerzett. Az Oklahoma ezzel megszakította a hat mérkőzés óta tartó Oral Robert győzelmi szériát. Fitzgerald 12 pontot szerzett az első félidőben, ő volt a megalapozója a félidei 10 pontos különbségnek. Az Oral Roberts borzalmasan dobott, mindösszesen 37%-al a mezőnyből, ennek tetejére 15 hárompontos kísérletükből mindösszesen 1 esett be.