Napi NCAA - 2011.12.10.

Könnyed Florida győzelem és két vérbeli rangadó a tegnapi játéknap összefoglalójában.

12# Florida Gators (7-2) 90 - 69  Rider Broncs (1-9)

Kenny Boynton az Arizona elleni csúfos teljesítménye után robbantott a Rider Broncs (1-9) ellen, igaz, hogy közel sem olyan védők ellen dobott tegnap 26 pontot, mint az arizonai Jesse Perry, Kyle Fogg vagy éppen az ezerarcú Solomon Hill. Tegyük a helyére a dolgot, Boyton egy rémgyenge csapat ellen villogott, de így is megérdemli a kalapemelést, hiszen egy borzalmas mérkőzés után képes volt megújulni. Az Arizona Wildcats ellen 11 dobásából csak 2 ért célt, ráadásul nem egyszer blokkolták a pontszerzési kísérletét. Billy Donovan vezetőedző nem is kímélte, külön kitért egy nyilatkozatában Boynton és Erving Walker (Arizona ellen 3-16 fg) borzalmas dobáskiválasztására. Úgy látszik a lecseszés jót tett a srácokkal, hiszen a Jacksonville Veterans Memorial Arena parkettáján érett és magabiztos játékot nyújtottak.  Boynton nem erőlködött, 13 kísérletéből 9-et értékesített, Walker pedig hatszor próbálkozott az íven túlról, négyet be is vágott, így 12 pontig jutott. Patrick Young 14 percnyi játékidő alatt 12 pontig és 10 lepattanóig jutott, ezzel meg is szerezte idei negyedik dupla-dupláját. A Rider Broncs folyamatosan lekettőzte Young-ot, ennek köszönhetően állandóan tiszta dobóhelyzetben maradtak a floridai guardok, 33 hárompontos kísérletükből 14-et értékesítettek is. Young statisztikai mutatói nem adják vissza, hogy mennyire hasznosan játszott az első félidőben. Nevetve nyert tehát a Florida a jóval gyengébb ellenfele ellen. Következő mérkőzésüket december 17-én játszák a jelenleg 25. helyen kiemelt Texas A&M ellen.

A mérkőzés legjobbja: Kenny Boynton (Florida): 26 pont,5 lepattanó, 3 gólpassz

Richmond Spiders (6-3) 51 - 73 Virginia Commonwealth Rams (6-3)

A Virginia Commonwealth nyerte városi rangadót, elsősorban Bradford Burgess és Rob Brandenberg hathatós közreműködésének köszönhetően, mindkét srác 14 pontig jutott. A Richmond a félidőig egészen jól tartotta magát, aztán a második játékrészben nem tudtak mit kezdeni a Rams egészpályás letámadásával. Cedrick Lindsay kiválóan kezdte a mérkőzést, 17 pontot dobott az első félidőben, viszont a fordulás után csak 5 pontra futotta tőle. Ez volt egyhuzamban a harmadik győzelme a Rams-nek, következő mérkőzésükön a North Carolina Wilmington Seahawks ellen játszanak, a Richmond pedig az eddig kiválóan szereplő Iona Gaels ellen mérkőzik meg.

Mérkőzés legjobbja: Bradford Burgess (Virginia Commonwealth): 14 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz, 3 labdaszerzés

Iowa Hawkeyes (5-5) 76 – 86 Iowa State Cyclones (7-3)

A Richmond – Virginia meccshez hasonlóan ez is egy méretes rangadó, óriási hagyományokkal. A 80-as évek óta nem volt olyanra példa, hogy a Cyclones egyhuzamban háromszor legyőzze a Hawkeyes-t. Hosszú idő után ez most sikerült nekik. Royce White 17 pontig jutott, Scott Christopherson pedig karriercsúcsot jelentő 16 pontot tett bele az Iowa State történelminek mondható sikerébe. A Hawkeyes legjobbja Devyn Marble volt, aki hiába dobott karriercsúcsot (21 pont), ez is édeskevés volt ahhoz, hogy a csapata elkerülje idei ötödik zakóját. Az Hawkeyes a következő mérkőzését a Drake Bulldogs ellen vívja, a Cyclones pedig a Central Michigan Chippewas csapatával méri össze tudását.

A mérkőzés legjobbja: Royce White (Iowa State): 17 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz, 1 labdaszerzés, 2 blokk

A játéknak legjobbja: Kenny Boynton (Florida Gators): 26 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz