NCAA a világ körül 2011


Az NBA, NFL vagy éppen NHL szerelmeseinek az ősz közeledtét nem a gólyák és fecskék elvándorlása jelzi, hanem az, hogy imádott csapataink fogják a sátorfájukat és néhány meccsre átköltöznek valamelyik európai nagyvárosba, hogy ott játszanak pár előszezon meccset, amire ha szerencsénk van, egy olcsó repülőjegyet lefoglalva mi is egyszerűen eljuthatunk. Ennek a gesztusnak nem titkoltan az is a célja, hogy az adott ligát népszerűsítsék az öreg kontinensen és a kezdeményezés hozta a tőle elvárható sikereket. Ha már kosárlabdával foglalkozunk, akkor tudjuk, hogy az NBA az utóbbi években a Europe Live rendezvényein mutogatta magát Kölnben, Barcelonában, vagy éppen Milánóban. Előtte a McDonald’s Open jelentett kellemes, őszi kikapcsolódást, hiszen ki ne emlékezne, mikor a Jordan féle Bulls játszott az Olympiakosszal, vagy éppen a Bird vezette Celtics csapott össze a Real Madriddal.

Nem higgyük tehát, hogy az NCAA kosarasai kivételt jelentenek a túrázás alól. Annyi a különbség, hogy a csapatok itt inkább nyáron, esetleg ősz elején kelnek útra és hódítják meg a világot. Csomagoljunk mi is összes és egyfajta Harlem Globetrotters-érzést keltve járjuk be a szélrózsa minden irányát és nézzük meg, hogy a nagyobb csapatok kivel, mikor, hol és milyen eredménnyel játszottak. Dőljenek hátra és élvezzék az utazást!
(A túrákról összegyűjtött videóösszeállítás ide kattintva érhető el)

American Eagles (Csehország, Ausztria, Magyarország)

Az American University csapata csak azért került fel listánkra, mert a túrájuk egy részét kis hazánkban szervezték, ahonnan a Kecskemét csapatának hála vereséggel kellett, hogy távozzanak.

Az Eagles túrája során egyáltalán nem játszott rossz csapatokkal. Csehországban a BC Benesov legyőzése után (76-42), a cseh első ligában szereplő Plzent is két vállra fektették (67-59). Ezután Ausztriában játszottak az Arkadia Traiskirchen csapatával. Az osztrák profiligában szereplő csapat ellen aratott 79-63-as győzelem előtt szintén le a kalappal.

Utolsó állomásként pedig következhetett a Kecskemét, akik egy nagyon jó meccsen 61-59-ra verték az Amerikából jött vendégeket, a mérkőzésen Dénes (17), Bencze (11) és Csorvási (10) voltak a legeredményesebbek.

Baylor Bears (Kanada)

A texas-i csapat medvéinek nem kellett átszelni mindenféle óceánt, hanem ők úgy gondolták, hogy északi szomszédaiknál is megfelelő ellenfelet tudnak maguknak leszervezni, és valóban, az ellenfelek színvonala olyan volt, hogy tőlük csak tanulni lehet.

Az első mérkőzésen, Torontóban nem kisebb ellenfél várt rájuk, mint a belga válogatott, akik teljes haderővel álltak fel a medvék ellen. Játszott az NBA-ből jól ismert DJ Mbenga, ő és a csapat pedig nagyban készült az EB-re. Az eredmény miatt (81-69-es belga győzelem) nem kell szégyenkezni a Big 12 konferencia képviselőjének, hiszen a srácok még szinte alig ismerik egymást és teljesen partiba voltak egy EB-résztvevő csapat ellen. A meccs legjobbja Perry Jones volt a maga 23 pontjával.

A 2. meccsükön 104-78-as magabiztos győzelmet arattak a kanadai junior válogatott ellen. Ismét kiemelkedő teljesítményt nyújtott Perry Jones (21), mellé fel tudott még zárkózni Cory Jefferson (21) és Brady Haslip (20)

Következhetett a kanadai Ryerson egyetem csapata. A 93-71-es Baylor-győzelem alkalmával Heslip 28 pontjával (6 tripla) volt a legeredményesebb. Utolsó kanadai találkozójukon, az Ontario Revolution ellen is magabiztos, 103-68-as arányban, magabiztosan gyújtütték be a W-t, így 3-1-es mérleggel zárták a kanadai kiruccanást.

BYU Cougars (Görögország)

Utah állam mormon egyetemének csapata is igyekezett minél többet kihozni a ritkán adódó külföldi lehetőségből. Görög csapatok mellett megmérkőztek két, EB-re készülő válogatott ellen is.

Első mérkőzésükön a végzős, Charles Abou (20 pont) vezetésével Athén All-Star válogatottját győzték le 88-56-ra, majd győztes formájukat átmentették a görög másodosztályban szereplő ASE Doukas (114-45) ellen is. Ezen a találkozón már Brock Zylstra volt a legeredményesebb a maga 27 pontjával.

Ezután következhetett az Akropolisz-torna, ahol elsőként a világranglistán 7. görög válogatottal mérkőztek meg. Az eredmény várható volt, hiszen 83-54-re nyerte a görögök, a BYU-nál Stephen Rogers 20 pontjával volt legeredményesebb, illetve Charles Abou tett be egy dupla-duplát a közösbe.

Utolsó találkozójukon jöhetett a szintén EB-re készülő olasz válogatott. Az eredmény hasonló: 102-63-ra nyertek az olaszok. A találkozón a harmadéves Brock Zystra ismét kitett magáért, a 26 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés igen impozáns egy olyan csapat ellen, mint a Gallinarival, Belinellivel és Bargnanival felálló olasz válogatott.

California Golden Bears (Svédország, Norvégia, Dánia)

A Golden Bears csapata a napfényes Californiából egy olyan helyre vette az irányt, ahol néha a nyár is hűvösebb, mint náluk a tél. Az összeállított menetrendben öt meccset találunk, mind olyan csapat ellen, akik még az NCAA-ben is megállnák a helyüket.

Svédország volt az első állomás, ahová New York érintésével augusztus 13-án érkeztek. Egy kis stockholmi városnézés után az érkezést követő nap már parketten voltak és mit sem törődve az időzónákon való átállással, 89-71-re diadalmaskodtak a Solna Vikings ellenében. A bravúros győzelemmel kapcsolatban meg kell említeni, hogy a Vikings a svéd első osztályban pattogtat! A második svéd meccsükön már kiütközött a fáradtság a csapaton, de így is 76-74-re vertek egy másik profiligás csapatot, az Uppsalát.

Másnap jöhetett 7 óra buszozás és utazás Oslóba, ahol az ellenfél a norvég nemzeti válogatott volt. Az aranymedvék a meccsen méltón helytálltak, de 69-64-es vereséget szenvedtek, ami azért benne volt egy ilyen erőltetett menetben.

A találkozó másnapján kompra ültek és Koppenhága felé vették az irányt. Itt az ellenfél Dánia válogatottja volt, kétszer is ráadásul. Mindkét alkalommal az amerikaiak nyertek, előbb 81-73-ra majd pedig 95-78-ra.

4-1-es összesítést és az ellenfelek színvonalát ismerve elmondható, hogy az egyik legsikeresebb nyári felkészülés a California mögött áll. Bizakodva várhatják tehát a 2011-12-es NCAA idényt.

DePaul Blue Demons (Franciaország)

Az iskolát a Vincés szerzetesek alapították az 1800-as években és egy francia papról (de Paul) nevezték el. Láthatjuk tehát, hogy az iskolának nagyon sok köze van az öreg kontinens egyik legfejlettebb országához, így nem véletlen, hogy a gallokhoz vezetett az idei túra.

A Démonok 4 mérkőzést szerveztek le francia, alacsonyabb osztályú csapatokkal, így nem meglepő, hogy 4 győzelemmel teljesítették a küldetést. Közben tanulóként is értékes tapasztalatokat szereztek a srácok, bejárták többek között Párizst, Nice-t és Monacót is. Összességében a meccseken Cleveland Melvin és Brandon Young nyújtott igazán kiemelkedőt. Meglátjuk, hogy majd egy jó kis Big East ellenfél ellen mit fognak érni az itt megszerzett tapasztalatok.

Duke Blue Devils (Kína, Egyesült Arab Emirátusok)

A Blue Devils mikor leszervezte a négy meccsből álló ázsiai túráját, akkor nem holmi kiscsapatokkal tervezett, hanem gondolt egy nagyot és rögtön lefixált 3 mérkőzést Kína olimpiai válogatottjával, majd ezután ellátogattak az Egyesült Arab Emirátusokba, ahol az ottani nemzeti csapattal mérkőztek meg.

A kínai válogatottban ugyan nem voltak ott olyan nevek, mint Sun Yue vagy Yi Jianlian, de így is impozáns az a tény, hogy mindhárom meccsen magabiztosan verték a világ legnépesebb országának válogatottját. A mérkőzéseket fáradalmait a kínai nagyfalon vezették le, majd átruccanva az Emirátusokba, a Kék Ördögök végre feljutottak a világ tetejére. Értem itt ezalatt a Burj Khalifát, ami a világ legmagasabb épülete. Közben mellékesen megverték az ország válogatottját, így dicséretes, 4-0-s mérleggel abszolválták az ázsiai túrát.

Georgetown Hoyas (Kína)

A legnagyobb visszhangja az összes világjáró egyetemi csapat közül a Georgetownnak volt. Ázsia legnagyobb kosaras országát választották ők is úti célul és a kínai profiligában szereplő csapatokkal kötöttek le meccseket. Így aztán elmondható, hogy ők mindent kihoztak a négy évente egyszer engedélyezett külföldi túrájukból.

Első körben a Shanxi Dragons-t sikerült elverni 98-81-re, egy olyan meccsen, ahol mindenki játszott és öten értek el kétszámjegyű eredményt. Majd a következő összecsapáson történt az, amiért a Hoyas-szal volt tele a világ kosárlabda sajtója.

Történt ugyanis, hogy a Bayi Rockets elleni meccsen olyan tömegverekedés kerekedett a két csapat között, amit az ember csak a legjobban sikerült Jackie Chan filmekben tud elképzelni. Ehhez képest a tavalyi, szerb-görög, hasonlóan barátságos meccsen történt székdobálás nem veheti fel a versenyt. A találkozó félbeszakadt, a Hoyas levonult a pályáról. Másnap pedig a két csapat bocsánatot két egymástól egy meeting formájában, ahol a családról és egyéb fontos dolgokról tárgyaltak. Majd kellően körbefényezték egymást és megegyeztek, hogy a Hoyas akadémiájára szeretettel várják a legjobban kosarazó helyi, kínai gyerekeket.

A következő két meccs a Liaoning Dinosaurs és a Tajvani válogatott ellen szintén papírforma eredményt hozott, így a Hoyas veretlenül távozott Ázsiából, persze csak akkor ha a Bayi Rockets ellen elszenvedett horgokat és egyeneseket nem számítjuk bele.

Hawai’i Warriors (Kína, Japán)

Hawai’i államhoz közelebb van Ázsia, mint Európa, nyílván ennek is szerepe van abban, hogy a csapat azt a kontinenst választotta úti célul. Azt csak zárójelben jegyezzük meg, hogy Hawai’i az USA egyetlen olyan állama, ahol az ázsiai lakosság van többségben.

Az biztos az egyetem túrájával kapcsolatban, hogy az augusztus 5-től 21-ig tartó eseménysorozaton játszottak 5 kínai elsőligás (CBA) csapattal, valamint a japán profiligában szereplő Panasonic Trians csapatával. Közben beiktattak még egy közös edzést is a brazil válogatottal, valamint rengeteg kulturális programon is részt vettek a srácok.

A mérkőzések eredményeiről, illetve a csapatok pontos kilétéről nem állnak rendelkezésünkre megbízható források, de amint kiderül, hogy pontosan mi is történt Ázsiában, frissítjük majd írásunkat.

Az viszont biztos, hogy ezzel a Warriors felsorakozott a legerősebb menetrenddel rendelkező csapatok sokába, hiszen mind a kínai, mind pedig a japán bajnokság Ázsia elitjébe tartozik. Sőt főleg a kínai ligára az is elmondható, hogy NBA-t is megjárt játékosok gyűjtőhelye.

Illinois Fighting Illini (Olaszország)

Íme egy igazi nagyágyú a Big Ten konferenciából. A Fighting Illini 2005-ben NCAA-döntőt játszott a Deron Williams, Luther Head, Dee Brown, James Augustine féle csodacsapattal. Azóta kevésbé sikeres éveket tudhat maga mögött a narancsmezes csapat.

A siker érdekében gondolták úgy, hogy egy olaszországi túra jó hatással lesz fiaikra és kellő tapasztalatszerzés lesz ahhoz, hogy a nagy Big Ten ellenfelekkel szemben mint az Indiana, Michigan, vagy Ohio State, megfelelő felvértezettséget biztosítson. Első körben egy Róma válogatottal mérkőztek meg, ahol 78-68 arányban nyerni tudtak, egy olyan meccsen ahol egy sérült kivételével mindenki kapott legalább 13 perc játékidőt. A következő meccs talán a legmérvadóbb volt az egész tornán, hiszen az ellenfél nem más volt, mint maga az új-zélandi válogatott. Egy nagyon jó mérkőzésen 85-84 arányban tudtak diadalmaskodni a kiwik, hosszabbítás után. A történethez az hozzátartozik, hogy az új-zélandiak ekkor már régóta készültek és edzésben voltak, hiszen nem sokkal a meccs után játszották az ausztrálok ellen az olimpiai selejtezőt – amit elveszítettek, így mehetnek majd pótselejtezőt játszani jövőre.

Következhetett egy közös edzés a West Virginia egyetem csapatával és az Aviano légibázis csapatával. Lejátszottak egy-egy félidőt, ahol Illinois győzelem született. Nyílván ebből az eredményből nem sok mindent lehet leszűrni. Majd a csapat Comóba vette az irányt, ahol a Castellanza válogatottal mérkőzött meg és diadalmaskodott 131-65-re.

Utolsó körben a Fulgor Omenga nevű, harmadosztályú csapat várt rájuk és az Illini csak hosszabbítás után tudott nyerni 89-85-re. A túra során legjobb teljesítményt Brandon Paul és Tyler Griffey nyújtotta, a csapat pedig bizakodhat abban, hogy a két úriember hasonlót fog nyújtani majd az elkövetkező idényben.

Iowa State Cyclones (Olaszország)

Mint oly sok egyetem, az Iowa State is úgy döntött, hogy a mediterrán országban segíti elő kosaras srácaik nyári fejlődését. A túrát 4-0-val zárták, igaz nem túl acélos partnereket sikerült leszervezni.

Az Oleggio Basket volt az első a menetrendben és a 96-55-ös Iowa State győzelem papírformának mondható. Majd a Sondria All-Star válogatott sem jelentett akadályt, még annyira sem, mint előző ellenfelük. Itt 105-46-ra diadalmaskodott a mindenkinek játéklehetőséget biztosító Cyclones.

A harmadik találkozón a North Roma Elite volt a soros, de ők is csak egy méltónek semmiképp sem nevezhető 106-47-es vereséget tudtak összehozni. Így már az iskola mérlege: 3-0. Utolsó összecsapásukon ismét az Örök Városból választottak ellenfelet, de a Roma Basket kicsit sem tudott több ellenállást kifejteni, mint korábban vereséget szenvedett társai. Az eredmény: 116-44

A csapatból a négy meccs alatt nagyon sokat játszottak jól és kaptak sok lehetőséget. Abban viszont biztosak lehetünk, hogy az NCAA évad során a leggyengébb ellenfelük is jóval erősebb lesz, mint az olaszok közül bármelyik.

Mississippi State Bulldogs (Hollandia, Belgium, Franciaország)

A Mississippi State nyugat-európai túráján lejátszott 5 meccséből mind az ötöt könnyedén nyerte meg, az ellenfelek erősségével itt viszont nem lehet semmi kifogásunk. Volt közte válogatott, all-star csapat, profiligás csapat és névtelen egyaránt.

Amszterdamba érkezés után alig 30 órával beugrottak a mélyvízbe, ugyanis Hollandia válogatottja látta őket vendégül, és a Bulldogs vendéghez illetlenül jól elverte a házigazdát 82-70-re, majd Rotterdamban következhetett a helyi All-Star válogatott, de ők sem tudták megszorongatni a SEC konferenciában érdekel csapatot. Az eredmény 90-70.

A két holland meccs után utaztak a srácok Belgiumba, ahol két, másodikligás csapattal mérték össze tudásukat. A Waregemet 109-78-ra, a St. Jant pedig 88-63-ra seikerült legyőzni. Utolsó állomásukon, Párizsban, egy helyi majdhogynem amatőr csapatot döngöltek a földbe. A Stade de Vavnes erejéből egy 99-71-es vereségre futotta.

Oregon Ducks (Olaszország)

Az olvasó számára már megszokottnak tűnhet, hogy a csapatok Olaszországot választják edzőtáboruk helyszínéül, nos, az oregoni kacsák is ezt az utat választották, de talán ők állították össze a legerősebb menetrendet az Appennin-félszigeten.

Öt meccsből álló sorozatuk első állomásaként megverték a harmadosztályban szereplő Latin Basketet (71-54). Bravúr, hogy a 29(!) eladott labdájuk ellenére is ilyen magabiztosan húzták be a győzelmet. Második összecsapásukon a Scafati ellen már kevesebb volt a sikerélmény, becsúszott egy 89-95-ös vereség. A csapat egyébként az olasz második ligában szerepel. Ezután következhetett a legmagasabban jegyzett klub, az Európa-szerte ismert és elismert Varese. A 75-67-es oregoni siker akkor is bravúrosnak mondható, ha tudjuk, hogy ezeken a meccseken nem elsősorban az eredmény számít. Negyedik összecsapásukon némileg meglepetésre ismét becsúszott egy vereség, a másodosztályú Tenzenis Veronától (67-72), majd utolsó, ötödik találkozójukon újabb vereség következett. 63-72 arányban kaptak ki a Casale Monferrato csapatától.

A túra során összeszedett 2 győzelem és 3 vereség nem túl kecsegtető, de a Varese elleni győzelem mindenképp bizakodásra adhat okot. A csapatból messze a legeredményesebb volt Jabari Brown, aki az öt mérkőzésen 15.4 pontot, 5 lepattanót átlagolt, nem mellékesen 16/16 büntetőt a helyére küldött.

Presbyterian Blue Hose (Olaszország)

A Sount Carolina államában található Clinton városkájának csapata Olaszország felé vette az irány, hogy a 8 napos túrán megismerkedjen olyan városokkal, mint Róma, Velence és Firenze, valamint vallási iskolához híven ellátogasson a kereszténység fővárosába, Vatikánba. Az ódon városok falai között sportcsarnokok is megbújnak, ahol a csapat néhány mérkőzést is játszott.

A Blue Hose mikor leszervezte meccseit, akkor az elsőszámú szempont inkább az volt, hogy egy jó edzőpartnert találjanak. A mérkőzéseiken az ő dominanciájuk érvényesült, volt olyan mérkőzés, ahol 143-56-ra verték a Club Da Veroli Sevent. Ha egy Európában nem ismert csapatot ver meg egy Amerikában is keveset hallott team, akkor láthatjuk a leszervezett ellenfelek színvonalát.

San Jose State Spartans (Olasztország)

A 9 napos vizitre összesen 3 meccset tervezett be a Spartans. 76-72-es vereséggel kezdtek az Italy Dream Sports Select ellen, majd következett két győzelem. Először az AB Latina ellenében diadalmaskodtak 76-67-re, majd a Lottomatica Roma U20-as csapatát verték 97-47-re.

Nyári túrának nem volt rossz, a srácok láthatták, hogy milyen a kosárlabda Amerikán kívül, de náluk is elmondható, hogy a bajnoki menetrendjükben a leggyengébb ellenfél is erősebb lesz, mint ezek közül bármelyik, a Western Athletic Conference-ről nem is beszélve.

Stanford Cardinals (Spanyolország)

Íme az a csapat, aki a legkomolyabban vette a négy évente adódó külföldi lehetőséget és a legtöbbet kihozott a menetrendből. A Stanford Cardinals szeptemberre hagyta a komplett külföldi túrát, de emellett olyan ellenfelekkel találkozott, akik mondhatni a világ legjobb csapatai közé tartoznak. A Cardinals 7 nap alatt 6 mérkőzést játszott ACB csapatok ellen, és mint tudjuk, az ACB egész Európa legerősebb bajnoksága.

Elsőként egy közös edzésen vettek részt az Asefa Estudiantes csapatával, ahol egy mérkőzés is le volt szervezve a spanyolokkal. A 71-47-es Estudiantes-győzelemmel a Stanford belekóstolhatott egy kicsit a spanyol színvonalba, ami remek alapot biztosított az 5, immár hivatalos találkozóhoz.

Másnap következhetett a 30-szoros spanyol bajnok, 8-szoros Euroliga (Európa-kupa) győztes Real Madrid. A 9 pontos, 75-66-os Real Madrid győzelem azt jelentette, hogy a Stanford abszolút helyt tudott állni Európa egyik top csapata ellen.

Ezt követően Totana városában az ACB-be frissen feljutott CB Murcia volt soron. Az újonc is túl nagy falatnak bizonyult a Cardinals számára, a 79-57-es vereség alkalmával született a Stanford játékosok közül dobott legtöbb pont, szám szerint Chasson Randle 16 pontjánál senki nem dobott többet az egész spanyol túra során.

A Meridiano Alicante következhetett, sajnos itt is csak a vereség jutott a karmazsinvörösben játszó kaliforniai csapatnak. A 87-56-os vereség már egy picit soknak is tűnhet. Chasson Randle és Anthony Brown villogtak az egyetemistáknál, a csapatból ők értek el kétszámjegyű pontot.

A hozzánk legközelebb álló találkozó volt a sorban az ötödik. Történt ugyanis, hogy az Assignia Manresa csapatában immár másodjára láthattuk játszani hazánk büszkeségét, Hanga Ádámot, aki 7 ponttal járult hozzá a Stanford elleni 76-74-es sikerhez. A Cardinals itt volt a legközelebb a győzelemhez, játékosai közül Anthony Brown és Aaron Bright 12-12 pontja jelentette a legnagyobb segítséget. A mérkőzésről ide kattintva olvashatnak részletesebben, Hanga Ádám naplójában!

Ha már megmérkőztek a Real Madrid ellen, akkor vétek lett volna kihagyni a csapat legnagyobb riválisát, az FC Barcelonát. Az ellenük vívott találkozó az utolsó állomást jelentette a csapat spanyolországi túráján. A 85-70-es Barca-győzelem nem számított különösebb meglepetésnek.

Elmondható tehát, hogy a Stanford játszotta a legnagyobb ellenfelek ellen a nyári túráját és a 0-6-os mérleg nyílván nem mérvadó, de ahogy mondani szokták, csak a jobbtól lehet tanulni.

Texas A&M Aggies (Svájc, Franciaország)

Az Aggies is azon csapatok közé tartozik, akik úgy vélték, hogy ha már négy évente egyszer lehet külföldi túrán részt venni, akkor nem holmi megyei bajnokságokból összeszedett ellenfél ellen játsszanak. A négy meccsből álló sorozaton két-két meccset játszottak a svájci válogatottal, valamint a párizsi illetőségű AMW Elite csapatával.

A svájci válogatott ellen előbb 62-51-es, majd 85-73-as vereséget szenvedtek. Ezeken a meccseken Elston Turner és Khris Middleton nyújtottak nagyon jó teljesítményt. Majd jöhetett az út Párizsba, ahol sikerült az addigi 0-2-es mérleget 2-2-re javítani, mivel mindkét meccsen megverték az AMW Elite csapatát, előbb 90-61-re, majd 80-78-ra. Az utolsó két meccsen a fentebb említett két játékoson kívül többen is jó teljesítményt tettek a közösbe, így az egész csapat sikerélménnyel zárta az európai kiruccanást.

USC Trojans (Brazília)

A Pac-12 konferenciában szereplő Trojans túrája sikerült talán a legrosszabbul. A négy lejátszott meccset 2-2-vel zárta a csapat, de harmadik találkozójukon Jio Fontan elszakított egy szalagot bal térdében, így a csapat legjobb játékosa kénytelen lesz kihagyni a teljes 2011-12-es szezont.

Az ellenfelek sorrendben: Centro Esportivo (60-51), Sao Jose (81-87), Magi das Cruzes (87-70), Tijuca (76-64). Az eredmények mint láthatjuk, nem olyan rosszak, de nagyon keserű a szájíz, hiszen a kiesett Fontant így az újonc Alexis Moore-nak kell pótolnia a következő idényben.

UTSA Roadrunners (Ausztrália)

Sok-sok egyetemi csapat jött át Európába, de talán egy kezem is sok lenne rá, hogy megszámláljam hány ment Ausztráliába, vagy ahogy Amerikában mondják: „Odalent”.

A University of Texas-San Antonio csapata részére nem lett volna elég listánkra kerüléshez az a tény, hogy a kenguruk és emuk földjére látogattak. Bizony ők voltak a Southland Konferencia tavalyi bajnoka. A UTSA 5 meccset iktatott be auszi programjába, köztük igen neves profi csapatokkal is megmérkőztek.

A sort az ausztrál legmagasabb ligában (NBL) jegyzett Gold Coast Blaze ellen kezdték. Az ellenük elszenvedett 90-68-as vereség papírformának mondható, ám kellő ráhangolódást jelentett a FIBA szabályokat alkalmazó ausztrál kosárlabdára.

Következhetett a második vonalban (ABA) szereplő Brisbane Spartans és egy győzelem! A Roadrunners remek játékot bemutatva 93-52-es magabiztos sikert aratott. Legeredményesebb 15-15 ponttal Jeromie Hill és Kannon Burrage voltak.

A harmadik találkozón megható pillanatnak lehettünk részesei. A UTSA fentebb már említett játékosa, Jeromie Hill hazatérhetett és a család egyenesen a parketten találkozott a meccs után, amit egy újabb NBL csapat, a Cairns Taipans ellen vívtak. Hill 18 pontot dobott, csapata pedig 84-58-as vereséget szenvedett, ám ezen a találkozón az eredmény másodlagos volt. A kilátogató kb. 1000 ember a helyi kölyökre, Jeromie Hillre volt kíváncsi.

A negyedik meccsen ismét visszaléptünk egy osztályt, hiszen a Maitland Mustangs csapata került terítékre. A 94-75-ös UTSA-siker magáért beszél. A csapat legeredményesebbje ezúttal Melvin Johnson volt.

Az utolsó, 5. ellenfél szintén az ABA ligás Hornsby Spiders volt, az eredmény a többi ABA-ellenfelekhez hasonlóan győzelem. Ezúttal 94-52-re. A meccs után a san antoniói srácok könnyes búcsút vettek Ausztráliától és bizakodhatnak abban, hogy a túra hozzásegíti őket valamennyire a Southland konferenciában való címvédésükhöz.

Villanova Wildcats (Franciaország, Hollandia)

Mit sem ér a felkészülés, ha nagyságrendekkel gyengébb csapatok ellen játszanak meccset (mint például a DePaul). Na ez az a tény ami biztosan nem mondható el a Vadmacskákról. Az európai túrát ugyan 1 győzelemmel és 4 vereséggel zárták, de az az egy győzelem sok-sok kicsivel felér.

Az első állomás a festői Franciaország volt, ahol két mérkőzést játszottak az Afrika-bajnokságra készülő, később ott negyeddöntőig jutó Szenegállal. Szorosan ugyan, de mindkét mérkőzést elveszítették. Nem szabad messzemenő következtetést levonni, hiszen az afrikai válogatott egy hosszú felkészülés után állt neki a meccsnek, a Vadmacskák pedig nem sokkal azelőtt szálltak ki a repülőgépből, talán még a végtagjaik is zsibbadtak az ócánon átívelő repüléstől.

Ezek után észak felé vették az irányt és meg sem álltam Almere városáig, ahol az Európa-bajnokságra készülő izraeli válogatott volt az ellenfél

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus