Ohioi megszállás

A legjobb 16 között, vagy ahogyan a tengerentúlon ildomos a Sweet 16-ben  nem kevesebb, mint 4 ohioi csapat van, ilyenre eleddig nem nagyon volt példa…

Az idei March Madness eddigi legkiemelkedőbb eseménye a Big Ten és a Big East konferencia erődemonstrációja illetve az NC State sikere. Az Amerikai Egyesült Államok 51 tagállamra oszlik. Nagyon kicsi rá az esély, hogy egy több mint 300 csapatot felvonultató bajnokság legjobb 16 egyesületének 1/4-ét egyetlen állam képviselői alkossák. Nos 2012-ben ez is megtörtént. Az Ohio State, a Cincinnati, a Xavier és az Ohio iskolái ugyanis topográfiailag igencsak közel fekszenek egymáshoz. Amerikai Footballban nagyon jó ez az állam, de idén végre a kosárlabdában is maradandót alkothatnak. Esetleg. Elég régre kell visszalapozni, hogy ebből az államból kikerülő nemzeti bajnokot találjunk. 1962-ben a Cincinnati épp az Ohio State csapatát verte a döntőben, míg az állam egy másik csapata a Dayton aratta le az NIT babérjait. 50 év után talán újra nagyot alkot a nagy tavak vidékének egyik partszakasza? Nézzük az esélyeket.

Cincinnati Bearcats (26-10)

A Big East konferenciából érkező Cincy utoljára 2001-ben járt a Sweet 16-ben. A négy csapat közül talán ők azok, akik a legnehezebb úton jutottak el idáig. Ugyanis a Texas és a Florida State legyőzése sem nevezhető könnyed hétvégi kikapcsolódásnak. Következik az Ohio State, így a legrosszabb esetben is egy ohio csapat már lesz a legjobb nyolc között. A Mick Cronin vezette és elsődlegesen a másodéves Sean Kilpatrickre épülő Bearcats két lehetőség közül választhat. Egy. Simán átlépnek a Buckeyes csapatán, majd óriási meglepetést okozva kiverik az első helyen kiemelt Syracuset. Ezzel bejutnak a Final Fourba és hamar feledtetik a Xavier elleni rangadón elhíresült verekedési botrányt. Kettő. Yancy Gates hamar faultproblémákkal kezd küszködni, mialatt csapattársai dobásai egyáltalán nem ülnek az Ohio State gyűrűjében. Közel egy húszassal kikapnak, és orrukat lógatva bandukolnak majd haza.

Cincy

Ohio State (29-7)

A Big Ten egyik vezéralakja az Ohio State tavaly is eljutott idáig. 2012-ben a Loyola-Maryland és a Gonzaga legyűrése nem okozott túlontúl nagy problémát számukra. Ellenben a most következő Cincinnati már nagyobb falatnak tűnik. A Thad Matta mester által irányított és JJ Sullinger által vezetett keret két lehetőség közül választhat. Egy. Már a mérkőzés elején felzúg a „Nem vagytok ellenfelek” rigmus, amely hatására a Bearcats teljesen összeomlik, és mivel ezután már nem ülnek a dobásaik meg is semmisül. A nyolc között elsőként a Buckeyes tudja megtörni a Syracuse félelmetes 2-3-as zónáját minek után már gyerekjátéknyi egyszerűséggel jutnak el a döntőig, ahol a Kentucky ellenében az elmúlt évek egyik legjobb fináléját vívják. Kettő. Simán elbuknak a Cincy ellenében, majd két napra rá előbb Deshaun Thomas, majd JJ Sullinger is bejelenti, hogy ideje előtt jelentkezik az NBA Draftra.

Ohio (29-7)

A MAC meglepetéscsapata fennállása során első ízben került be a legjobb 16 közé, amely már alapból is hatalmas dolog. Pláne úgy, hogy idáig a Michigan, majd a South Florida gárdáin keresztül vezetett az út. A félelmetes North Carolina következik. A John Groce mester által irányított és a harmadéves irányítóra Dj. Cooperre építő csapat két lehetőség közül választhat. Egy. Kendall Marshall sérülése olyannyira megkavarja a Tar Heels játékosok kobakját, hogy a Bobcats meglepően simán lép át rajtuk. Utána a Kansastől hatalmas nagy verést kapnak, de mégis igazi hősként térhetnek vissza Athens városkájába, ahol hetedhét országra szóló dáridóval ünneplik őket. Kettő. A North Carolina még Marshall nélkül is túl nagy falat a kiscsapat számára, így alulmaradnak, aminek ellenére mégis királyi fogadtatással várják őket odahaza.

ohio

Xavier (23-12)

Az Atlantic-10 konferenciából érkező Xavier utoljára 2010-ben szerepelt a legjobb 16 között. Talán mondhatjuk, hogy a Notre Dame és a Lehigh legyőzése okán ők érkeztek a legkönnyebb ágon. A Baylor következik, amely a most vagy soha időszakát élve próbál maradandót alkotni. A Chris Mack vezetőedző által irányított és Tu Holloway által vezérelt alakulat, hasonlóan a többiekhez két lehetőség közül választhat. Egy. A négy év alatt a harmadik Sweet 16-ét elérő muskétások átlépnek a Bayloron, majd a nyolc között a Kentucky ellen is hozzák az első félidőt. A fordulás után azonban a UK felmossa velük a padlót, ami annyira így elegendő, hogy a kissé csalódást keltő alapkör után kihúzva magukat búcsúzzanak. Kettő. A Baylor simán nyer, így az X-faktor számára harmadszor is a legjobb 16 a végső állomás. Azok után, hogy előzetesen még Top 10-es besorolást is kaptak, kissé csalódást keltett az idei szezon.

Hogy ebből mi valósul meg és mi nem, az elválik a hétvégére…

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus