Peyton Siva: A legfontosabb láncszem

Akinek eddig nem volt teljesen világos, annak a Louisville - Connecticut meccs biztosan felnyitotta a szemét. Peyton Siva, az NCAA talán legjobb irányítójává lépett elő, ha ő nincs, ez a Cardinals bizony nem más, mint egy jó edző által vezényelt, középerős csapat. Siva vezérletével azonban kőkemény emberbrigád ez a L'ville, ráadásul olyannyira izmosak, hogy a Pitino legények az AP 25-ös ranglistájának legelején ébredtek a héten.

Pár nappal ezelőtt a Huskies ellen történt az a bizonyos eset, ami miatt úgy gondolom, hogy világos kell, hogy legyen, Siva mennyire fontos láncszeme a csapatának. Az első félidőben röpke négy másodperc alatt két szabálytalanságot vétett, ami miatt az első feles nagy részében a padon csücsült. Ez annyira megviselte a Cardinals játékát, hogy 6 pontos hátrányban (28-34) fordultak a második félidőre. A csapat játéka lassú és körülményes volt, egy életrevaló figurát nem tudtak összehozni, csak dobálták eszetlenül a tempókat. A kilátástalan, mindenféle kreativitást nélkülöző játékukkal nem is várhattak volna jobb eredményt a második félidőben.

A második felvonásban azonban már "duracell nyuszival" a pályán játszott a Louisville. Tapintható volt a különbség. A L'ville támadásai egyik pillanatról a másikra változtak át szemmel is nehezen követhető súlyos csapásokká, az ember észbe sem kapott és a csapat újra a régi fazonnal virított. Siva termelte a könnyebbnél könnyebb dobóhelyzeteket a csapattársainak, folyamatos nyomás alatt tartotta a Huskies gyűrűjét, mindenki tudta, hogy mi a dolga a pályán.  Mindenképpen meg kell említeni, hogy milyen szépen limitálta az ellenfél legjobbját, Shabazz Napier-t, aki az első félidőben dobott 10 pontjára csak 2-vel tudott válaszolni a második felvonásban.

Ezen az estén Siva 11 pontot, 3 lepattanót, 3 labdaszerzést és 4 gólpasszt termelt. Tudom-tudom. Ez a statisztikai adatlap még akkor sem szenzáció, ha a fiatal seattlei születésű srác mindösszesen 20 percnyi játékkal hozta össze. Ha a szezonátlagát vetjük górcső alá, akkor sem fogunk elájulni. 11,8 pont, 5,6 gólpassz. Egy NBA-be készülő irányítótól többet várna az ember, de Siva kiválósága nem számszerűsíthető. Pusztán számokkal nem lehet alátámasztani, hogy ő mennyire jó játékos.

A mérkőzés második felében Siva vezetésével 45-24-re nyertek, a félidői 6 pontos hátrányból, 15 pontos fényes győzelem lett, úgy, hogy a második félidőben 60%-al dobott a Cardinals.

Rém unalmas már minden jóérzésű magyar embernek, de "benne van az x-faktor" a srácban.