11. meccsüket is megnyerték Golománék

Az országos második kiemelt UCLA Bruins idei 11. mérkőzését is megnyerte - Golomán György ezúttal 23 percnyi játékidőt kapott, amit nagyon hasznosan töltött.

UCLA Bruins (11-0) - UC Santa Barbara (2-7)  102-62 (54-30, 48-32)

Nagyon sima győzelmet aratott a UCLA, amely 11-12 után egy 17-0-s rohammal meglépett ellenfelétől a 9. perc közepére, onnan pedig már egyetlen egyszer sem volt szoros az összecsapás. A Bruinsnak ezúttal nem mentek úgy a kinti dobások, ahogyan szoktak (11/34, 32.4%), a Santa Barbara ráadásul 21 támadólepattanót szedett, de a vendégek 30.1%-os mezőnymutatója (25/83) és 7/13-as büntetőzésük megpecsételte a sorsukat - jól mutatja támadójátékuk gyengeségét, hogy 9 gólpasszt osztottak ki összesen, míg a hazaiak 27-et. A UCLA legjobbja ezúttal TJ Leaf volt (25 pont, 10 pattanó, 8 gólpassz), Lonzo Ball is hasznosan kosarazott (13 pont, 10 pattanó, 7 gólpassz), Aaron Holiday pedig eljutott 20 pontig (6 gólpassz, 4 szerzett labda).

Golomán György 23 percnyi játéklehetőségét szinte hibátlanul használta ki. Csak 2 személyi hibája volt (az utóbbi időben ezzel voltak gondjai), emellett 7 pontot (3/3 dupla, 1/2 büntető), 7 pattanót és 3 blokkot jegyzett 1-1 gólpassz, szerzett és eladott labda mellett.

A UCLA legközelebb szombat este, az Ohio State ellen lép majd pályára.