Gödörben a UCLA, Mócsán alapember lett az Idaho State-nél

Golomán György és csapata, a UCLA zsinórban két vereséget is begyűjtött az elmúlt egy hétben - megvan Mócsán Bálinték első sikere a konferencia-alapszakaszban, a magyar fiú pedig sokkal több lehetőséget kap, mint korábban.

Utah Utes (3-2, 12-5) - UCLA Bruins (5-1, 18-1)  82-83 (40-42, 42-41)

Egy szinte végig borzasztóan szoros találkozót tudott megnyerni a UCLA - a hazaiak az utolsó bő két percben nem szereztek kosarat, csak az utolsó másodpercben, így a UCLA 78-80-ról fordítani tudott, a végén pedig mázlijuk is volt, hogy kettest dobott -3-nál a Utah. Golomán György 9 percnyi játék alatt pont nélkül zárt, volt 1 blokkja, 1 személyi hibája és 2 eladott labdája.

UCLA Bruins (6-1, 19-1) - Arizona State Sun Devils (2-4, 9-10)  102-80 (54-39, 48-41)

Sokkal egyszerűbb volt ez a találkozó a Bruins számára, itt már az első félidőben szétdobták ellenfelüket, és 7 pontnál közelebb nem ért hozzájuk a Sun Devils a második 20 perc során sem. Golomán ezen az összecsapáson 6 perc alatt 4 pontot szerzett (2/2 dupla), volt 2 pattanója, 1-1 szerzett és eladott labdája, valamint 1 személyi hibája.

UCLA Bruins (6-2, 19-2) - Arizona Wildcats (7-0, 18-2)  85-96 (37-48, 48-48)

Ezután jött a feketeleves az ekkor 3. kiemelt UCLA számára. Először a 14. kiemelt, de a konferencia-alapszakaszban még hibátlan Arizona volt a vendégük, és a Wildcats az első félidő végén megszerzett 11 pontos előnyéből jól gazdálkodott. A második félidő felénél 2 pontra visszajött a Bruins, de fordítani nem tudott, 6-10 pontos hátrányban játszott végig ezt követően. Golomán 7 perc alatt 2 pontig jutott (1/1 dupla, 0/2 tripla).

USC Trojans (5-4, 18-4) - UCLA Bruins (6-3, 19-3)  84-76 (50-38, 34-38)

A Bruins lecsúszott a 8. helyre a kiemeléseknél az Arizona elleni vereséggel, és most még további "zuhanás" várható, mivel csütörtök hajnalban kikaptak a USC-től is. 7 perc játék után egyébként 20-10-re még a Bruins vezetett, de a hazaiak 27-8-ra nyerték a következő 8 percet (37-28), és az első félidő végén 12 ponttal álltak jobban (50-38). A második 20 perc közepén 4 pontra megközelítette ellenfelét a UCLA többször is, de ennél közelebb nem kerültek, végül magabiztosan győzött a USC (84-76). Golomán 4 perc alatt 2 személyi hibával zárt.

Idaho State Bengals (2-14, 0-4) - Idaho Vandals (7-9, 2-3)  62-77 (30-31, 32-46)

Az első félidőben gyakorlatilag fej-fej mellett haladtak a csapatok, nem tudott egyik fél sem ellépni a másiktól. Még a 28. percben is egál volt az állás (40-40), itt azonban futott egy 11-0-s szakaszt a vendég együttes, ebből a hátrányból pedig már nem tudott felállni a Bengals. Mócsán Bálint 11 perc alatt 9 pontig jutott (3/6 tripla), volt 2 pattanója és 3 személyi hibája.

Northern Colorado Bears (7-11, 3-4) - Idaho State Bengals (3-14, 1-4)  69-73 (43-32, 26-41)

Mócsán triplája nyitotta a találkozót, de a 6-0-s vendég kezdésre egy 17-0-val válaszoltak az elvileg esélyesebb hazaiak - az itt megszerzett előnyt tartotta nagyjából védig a Bears a félidőig (43-32). A fordulás után futott egy 10-0-t a Bengals (itt megint szórt egy hármast Mócsán), de a vendéglátók visszadolgozták 10 pontra a fórjukat. 55-43 után jött az újabb 10-0-s vendég szakasz, ezután pedig már nem tudott meglépni a Northern Colorado. Az utolsó 9-10 percben már fej-fej mellett haladtak a felek, aztán az utolsó minutumban csak a Bengals tudott pontot szerezni, így nyertek. Mócsán ezen a találkozón 32 perc alatt 10 pontig jutott (3/5 tripla, 1/2 büntető), volt 4 pattanója, 1 gólpassza és 2 személyi hibája.

North Dakota Fighting Hawks (11-7, 6-2) - Idaho State Bengals (3-15, 1-5)  89-64 (35-36, 54-28)

Az első felvonás kifejezetten szoros volt, itt is hamar, a harmadik percben beköszönt kintről Mócsán, és 15 ponttal lépett meg 8 és fél perc alatt a Bengals (11-26). Óriásit fordult azonban a játék képe, hiszen előbb jött egy 13-2-es 5 és fél perc a North Dakotától (24-28), a félidő végén pedig csak egy kisebb rohammal tudta visszavenni a vezetést az Idaho State (35-36). A fordulás után aztán 10-0-lal nyitottak a hazaiak, és bár 4 pontra visszajött még az Idaho State, összességében nagyon egyoldalú volt ez a játékrész (89-64). Mócsán 17 percet játszott, 6 pontig jutott (1/1 dupla, 1/1 tripla, 1/3 büntető), volt 1-1 eladott labdája és lepattanója, valamint 2 személyi hibája.

Idaho State Bengals (3-16, 1-6) - Weber State Wildcats (11-7, 6-1)  73-85 (27-45, 46-40)

Ez volt az a meccs, ami 13-2-es vendég vezetésnél félbeszakadt még 7-én. A Weber State továbbnyomott, 15 pontos előnyben játszottak nagyjából a teljes első félidőben, 45-27-es vezetésük után pedig hiába jött vissza 3 pontra is az Idaho State, a végén megrázta magát a Wildcats, és végül magabiztos győzelmet aratott a vendég gárda. Mócsán ezen az összecsapáson 27 perc alatt 6 pontot szórt (0/2 dupla, 2/3 tripla), volt 1-1 pattanója és gólpassza, valamint 2 faultja.

Weber State Wildcats (12-7, 7-1) - Idaho State Bengals (3-17, 1-7)  96-74 (45-36, 51-38)

Ma hajnalban megvolt a "visszavágó" is. Az első félidőben egészen jól tartotta magát a Bengals, 5 pont környékén volt a hátrányuk, de az utolsó 5 percben kezdett kicsit meglépni tőlük a Wildcats (45-36). A második félidő elején többek között Mócsán hármasával visszajött 2 pontra az Idaho State (45-43), de 51-47 után csinált egy 14-1-es sorozatot a Weber State (65-48), ebben a periódusban pedig el is dőlt a mérkőzés kimenetelének sorsa. Mócsán többször is eredményes tudott lenni ezután, de a hazaik fórja 20 pont környékén mozgott végig, és 22 ponttal nyertek is (96-74). Mócsán 29 perc alatt 8 pontot dobott (1/3 dupla, 1/1 tripla, 3/5 büntető), emellett volt 2-2 pattanója, gólpassza és faultja.