Golománék és Mócsánék is nyertek, utóbbi 5 triplát dobott

Golomán György csapata, a UCLA Bruins kiütéses, több mint 40 pontos győzelmet aratott, az Idaho State Bengals pedig szintén simán verte soros ellenfelét, nem kis mértékben Mócsán Bálint 5 triplájának köszönhetően.

Washington Huskies (2-9, 9-14) - UCLA Bruins (8-3, 21-3)  66-107 (34-52, 32-55)

A UCLA pillanatok alatt lerendezte ezt a meccset, mivel az első hét perc után 18-4-re vezettek - innen egyszer visszajött 9 pontra a Huskies, de már a nagyszünetben is 18 pont volt a két fél közötti távolság (34-52). A fordulás után sem volt semmiféle kérdés a győztes kilétével kapcsolatban, a Bruins több mint 40 ponttal győzött a végén (107-66) úgy, hogy négyen (Lonzo Ball, TJ Leaf, Bryce Alford, Aaron Holiday) is elérték a 20 pontot. Golomán György 14 percet töltött a parketten, ami alatt 4 pontot (2/4 dupla), 2-2 pattanót, blokkot és szerzett labdát, valamint 1 eladott játékszert jegyzett.

Idaho State Bengals (3-7, 5-17) - Southern Utah Thunderbirds (2-9, 4-20)  94-68 (46-29, 48-39)

6-0-val kezdtek a vendégek, de 11 perc után már 12 ponttal a hazaiak vezettek (23-11), többek között Mócsán két triplájának köszönhetően is. A magyar fiú bedobta az első félidő második felében harmadik hármasát is, Ethan Telfair (21 pont, 8-8 gólpassz és pattanó, 5 szerzett labda) vezetésével pedig 20 pont fölé nőtt a távolság - a félidőben 17 egységgel vezetett az Idaho State (46-29). A fordulás után sem lett szorosabb a találkozó, 14 pont volt a legkisebb különbség a csapatok között - volt 30 pontos fórja is a Bengalsnak, végül 26 ponttal győztek (94-68). Mócsán Bálint kezdőként 19 perc alatt összesen 5 triplát dobott, így 15 ponttal végzett (0/2 dupla, 5/7 tripla), volt 1-1 gólpassza, szerzett és eladott labdája, valamint 3 személyi hibája.

A meccsről készült egy rövid összefoglaló is, 0:30-tól láthatjátok Mócsán egyik tripláját: