Golománék két, Mócsánék egy győzelmet szereztek a múlt héten

A UCLA az Oregont és az Oregon State-et verte, míg az Idaho State a Sacramento State-et tudta legyőzni.

UCLA (18-8, 9-5) - Oregon State (13-12, 5-8) 75-68

Az első félidő közepén 13 ponttal is vezetett már a Bruins (32-19), onnan viszont 3 pontra is visszajött a Beavers, és a félidőben 6 pont volt a differencia (42-36). A fordulás után fordított az Oregon State (48-49), de 5 perccel a vége előtt 11 pont volt a UCLA előnye (71-60). Innen még 4 pontra le tudott jönni a vendég gárda, de egyenlíteni már nem volt esélyük, 75-68-ra nyert a vendéglátó.

Golomán György kezdőként 22 perc alatt 8 pontot (3/3 dupla, 0/1 tripla, 2/4 büntető), 5 pattanót, 1 gólpasszt és 5 személyi hibát gyűjtött be.

UCLA (19-8, 10-5) - Oregon (17-10, 7-7) 86-78 hosszabbítás után

Az első félidő első felében inkább a Ducks, a másodikban pedig a UCLA vezetett - kiegyenlített játék folyt a pályán, 5 ponttal állt jobban a Bruins a félidőben (40-35). A 28. percben 11 pont volt a hazaiak előnye (59-48), de egy 13-0-val azonnal fordított az Oregon (59-61). A kiélezett végjátékban mindkét együttes vezetett, a rendes játékidő pedig döntetlennel ért véget (71-71). A hosszabbításban lényegében végig a UCLA akarata érvényesült, így nyert végül Bryce Alford alakulata 8 ponttal (86-78).

Golomán György kezdőként ezúttal 28 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt 5 pontot (2/2 dupla, 0/1 tripla, 1/2 büntető), 2 pattanót, 1 gólpasszt, 3 eladott labdát és 4 beütött faultot jegyzett.

Sacramento State (6-20, 3-10) - Idaho State (12-12, 7-6) 64-67

Jól kezdett a Bengals, de a 7 pontos előny gyorsan hátránnyá változott, és fej-fej mellett haladt a két fél (31-32). A fordulás után nagyon szoros volt a mérkőzés, a végjátékban végig a vendégek vezettek, és bár nem tudták idő előtt eldönteni a meccset, három ponttal végül így is jobbnak bizonyultak (64-67).

Mócsán Bálint csereként 13 percet kapott, ami alatt pont nélkül maradt (0/1 dupla, 0/2 tripla), és 2 beütött faultot jegyzett mindössze.

Portland State (16-11, 6-8) - Idaho State (12-13, 7-7) 91-77

Az Idaho State vezetett az első félidő nagy részében, ekkor még egyértelműen jobban játszottak a hazaiaknál (34-38). A nagyszünetet követően 10 percig fej-fej mellett haladtak a felek, de az utolsó 10 percre kifulladtak a vendégek, a Portland State gyorsan felépített egy 10 pont körüli fórt, amit végig tartott, sőt, növelt is (91-77).

Mócsán Bálint csereként 25 percet játszott ezen az összecsapáson, amit 12 ponttal (4/5 dupla, 1/6 tripla, 1/2 büntető), 3 pattanóval, 5 gólpasszal és 3 személyi hibával hálált meg.