Golománék legyőzték az Arizonát, Mócsán 7 pattanót szerzett

Golomán Györgyék a harmadik vereségükért is visszavágtak, a UCLA az országos negyedik kiemelt Arizona otthonában győzött - az Idaho State megint kikapott, Mócsán Bálint azonban 8 pont mellett 7 lepattanót is szerzett.

Arizona Wildcats (15-2, 26-4) - UCLA Bruins (13-3, 26-3)  72-77 (43-39, 29-38)

A UCLA korábban az Oregonnak és a USC-nek is visszavágott az ellenük elszenvedett vereségekért, így az országos 4. kiemelt Arizona maradt az egyetlen csapat, amelyet még nem sikerült ebben az idényben legyőznie a Bruinsnak (és már játszottak egymással). Az Arizona kezdett jobban, de 11-6 után futott egy 11-0-t a UCLA, ezzel vezettek (11-17). Még a 18. perc kezdetén is 38-33 volt az állás a vendégek javára, a Wildcats azonban egy 10-1-es két és fél perccel zárta le a félidőt, így ők álltak jobban a nagyszünetben (43-39).

53-48 után, a 25. percben Thomas Welsh vezetésével csinált egy 8-0-t Steve Alford csapata, azzal vették vissza a vezetést (53-56). Ezt a sorozatot egy duplával megtörte ugyan az Arizona, de ekkor jött Aaron Holiday nagy sorozata, Bryce Alford is betalált kintről, így az utolsó 7 percre 10 pontos előnnyel fordult a Bruins (57-67). 12 pont volt a UCLA legnagyobb előnye, de innen még visszajött 3 pontra a vendéglátó alakulat, 72-75-nél azonban Kadeem Allen elhibázta a potenciális egyenlítő triplát, Bryce Alford két büntetője a helyére került, így nyertek a vendégek 77-72-re.

Golomán György 7 percnyi játéklehetőséget kapott ezúttal, pontot nem szerzett (0/1 tripla), de volt 2-2 pattanója és személyi hibája.

Eastern Washington Eagles (12-4, 20-9) - Idaho State Bengals (3-13, 5-23)  89-77 (43-33, 46-44)

A BigSky konferencia második helyén állt a meccs előtt az Eastern Washington, így az esélyek egyértelműek voltak. Jobban is kezdtek a hazaiak, 13-3-mal nyitottak az első négy és fél percet. A Bengals ugyan lefaragott 4 pontot ebből, de jött egy újabb 11-0-s két és fél perc az Eaglestől, 17 pont volt már ezzel a különbség alig több mint 8 és fél perc játék után (24-7). 21 pont volt a legnagyobb differencia a 11. percben, és itt mintha kicsit idő előtt meg is nyugodtak volna a vendéglátók, mondván "úgyis meglesz a mérkőzés" - a félidő hátralévő részében egyértelműen jobban játszott az Idaho State, vissza is jöttek 10 pontra (43-33).

A fordulás után aztán Brandon Boyd (16 pont) és Geno Luzcando (15 pont, 11 pattanó) vezetésével végig tartotta nagyjából 10 pont körüli hátrányát a vendég gárda, sőt, a 34. percben 5 pontra is visszajöttek (64-59). Az Eastern Washington azonban ennél közelebb nem engedte őket, a végén pedig 12 ponttal léptek meg a büntetőknek köszönhetően - ennyivel nyert a a Jacob Wiley (38 pont, 15 pattanó) és Bogdan Bliznyuk (24 pont, 10 pattanó) vezette Eagles (89-77).

Mócsán Bálint újfent többet játszott, ezúttal 32 percnyi játéklehetőség jutott neki, ami alatt 8 pontot szerzett (1/3 dupla, 2/4 tripla), volt 1-1 gólpassza és szerzett labdája, 4 faultja, és 7 pattanója is.