Golománék megint nyertek, Mocsánék megint kikaptak

Golomán György és a UCLA a Nebraska legyőzésével bejutott a Wooden Legacy torna döntőjébe, Mócsán Bálint és az Idaho State azonban továbbra is nyeretlen.

UCLA Bruins (6-0) - Nebraska Cornhuskers (4-1)  82-71 (38-25, 44-46)

TJ Leaf két triplájával jobban indított a UCLA, de nagyobb előnyt csak az első félidő utolsó 5 percében tudtak kiépíteni, ekkora léptek el 13 ponttal (38-25). A fordulás után Tai Webster (19 pont, 7 pattanó, 7 gólpassz) és Glynn Watson Jr. (27 pont) vezetésével 2-3 pontokra visszajött még a Nebraska, de a Bruins az utolsó 9 percben többé-kevésbé a kezében tartotta a találkozót, 10 pont körüli előnyét őrizte. A UCLA jelentősen jobban dobott mezőnyből (51.6% vs. 38.7%) és triplából is (39.1% vs. 25%), viszont 14 támadópattanót szedett a Nebraska, ezzel tartották magukat versenyben sokáig. Steve Alford csapatában öten is 10 pont fölé jutottak ezúttal, Golomán György pedig 12 perc alatt 4 pontot (2/3 dupla, 0/1 büntető), 4 pattanót, 2 blokkot, 2 gólpasszt és 1-1 szerzett, valamint eladott labdát hozott.

Golomán tegnap hajnali, Portland elleni produkciójáról Adorján István készített videós összefoglalót:

A Bruins a torna döntőjében, egy nap szünet után a Texas A&M-mel csap össze vasárnap éjszaka/hétfő hajnalban.

Texas Tech Red Raiders (5-1) - Idaho State Bengals (0-6)  91-58 (40-29, 51-29)

Sokkal simább mérkőzést játszott az Idaho State, amely azonban nagyon könnyedén kapott ki a Texas Tech-től. Az első félidőben még úgy ahogy tartották magukat, "csak" 11 pontos hátrányban voltak, bár a 29 dobott pont nem sok jót vetített előre. Aztán a fordulás után az ellenfél csinált gyorsan egy 6-0-s szakaszt, azzal végleg elszakadt egymástól a két együttes, a vége pedig kiütés lett, 33 pontnyi különbség. A két fél közötti nagy különbség a dobásban nem mutatkozott meg (az Idaho State is bedobott 11 hármast 47.8%-kal), viszont a pattanókban (31-17), az eladott labdákban (8-14) és főleg a gólpasszokban (12-4) igen. Az Idaho State-nél ezúttal senkinek nem ment, Mócsán Bálint 12 perc alatt 1 pattanóig és 1 eladott labdáig jutott.

A Bengals következőleg szerda hajnalban, a Lamar egyetem ellen lép pályára.