Golománék megtörték a jeget

Először nyert a szezon során a legjobb egyetemi csapatok közé sorolt gárda ellen a Golomán Györgyöt foglalkoztató UCLA.

UCLA Bruins - Utah Utes (#11) 69-59

A Bruins legjobb dobói: Wright 15, Taylor 14/12,
A Uties legjobb dobói: Powell 23, Alford 14/6, Hamilton 11/3

A szezon folyamán a Bruins eddig rendre és esély nélkül maradt alul azokkal az ellenfelekkel szemben, akik az országos ranglistán (Top25) szerepelnek. Január 4-én például a legutóbbi ellenfél, a Utah otthonában 32 pontos vereséget szenvedett a gárda. Viszont az Alford-legénységnek most sikerült visszavágnia és megtörte az élcsapatok elleni negatív szériáját, konferencia-mérlegét pedig 50%-osra (4-4) javította. Adalékként tegyük hozzá, hogy a Utah-nak ez volt a második kudarca a Pac-12 Konferencián belül, összességében pedig a negyedik.

Honfitársunk csereként lépett pályára, s 12 perc játéklehetőséget kapott Alford mestertől, statisztikájába 1 kihagyott hárompontos és 1 személyi hiba került.

A UCLA Bruins legközelebb magyar idő szerint vasárnap, hajnali 4 óra 30 perckor, ismét hazai pályán lép parkettre, a Colorado Buffaloes ellen.