Golománék nyertek, Mócsán 9 pontig jutott

A UCLA a várakozásoknak megfelelően kiütötte a Pacific egyetemet, Mócsán Bálinték pedig a félidőben még vezettek a New Mexico ellen, végül kikaptak, de a dobóhátvéd 3 triplát is szórt.

UCLA Bruins - Pacific Tigers 119-80

Nem volt túl sok kérdés a találkozón, ahogy arra számítani is lehetett, hiszen Steve Alford fiai már az első félidőben 63 pontot szórtak, és 63-39-re vezettek. A második 20 perc során erre még rátettek egy lapáttal, így végül 39 pontos, borzasztóan sima sikerrel nyitották az új idényt. A UCLA sikerét az ellenállhatatlan támadójáték hozta meg, hiszen 60%-kal dobták a hármasokat (18/30), és a összmezőnymutatójuk is elérte ezt a szintet (60.9%, 42/69). A sokra tartott újoncok közül TJ Leaf 22 pontos, 15 lepattanós dupla-duplával kezdett (volt 4 gólpassza is), Lonzo Ball pedig 19 pontos, 11 gólpasszos dupla-duplával nyitott egyetemi karrierjét, a szép számokat tehát hozták - a legeredményesebb hazai játékos egyébként a 30 pontig jutó Bryce Alford volt (6/9 tripla).

Golomán György 6 percet játszott (Alford mester 6 embert forgatott leginkább, a kezdők mellett Aaron Holiday-t küldte legtöbbször pályára) 4 pontot szerzett (1/1 dupla, 2/3 büntető), volt 3 lepattanója (2 támadó, 1 védő), 2 eladott labdája és 5 beütött személyi hibája.

A UCLA legközelebb a California State ellen lép pályára, két nap múlva.

New Mexico Lobos - Idaho State Bengals 81-70

Ez a találkozó már jóval érdekesebben alakult, az első félidő közepére ugyanis 10 pontos előnyt építettek ki a vendégek Sebastian Telfair öccse, Ethan Telfair vezetésével, aki tripla-duplázott a találkozón (40 perc, 25 pont, 12 pattanó, 10 gólpassz, 6-6 szerzett és eladott labda), és az első játékrész után 38-32-re vezetett is az Idaho State. A második félidőben aztán 5 perc alatt egyenlített a hazai alakulat, majd az utolsó 10 percben eldöntötték a meccset, így végül 81-70-re nyert a Lobos. A Bengals egyébként egyáltalán nem szerepelt rosszul, sokkal jobban dobtak kintről (9/22, 41%), mint ellenfelük (3/16, 18.8%), viszont 39-29-re elbukták a pattanózást, a New Mexico pedig sokkal több büntetőt dobhatott (22/33 a hazaiaknál, 7/11 a vendégeknél a vonalról).

Mócsán Bálint szépen mutatkozott be az NCAA-ben, miután beszórt 2 triplát az első, egyet pedig a második félidőben, így végül 9 ponttal zárt (0/1 dupla, 3/6 tripla). 31 percet kapott, nagyon számítanak tehát rá a csapatban, és 9 pontja mellett volt még 1 pattanója, 2 eladott labdája és 4 személyi hibája.

Az Idaho State következő mérkőzésére csütörtök hajnalig kell várni, akkor a Utah Valley lesz az ellenfelük.